Rozhovory

Rozhovor s Hartem Hansonem o premiéře šesté řady a dalším...

4c84d09d2bb63.jpg Rozhovor s Hartem Hansonem o tom, co se stalo v první epizodě šesté série, o Hodginsovi, Angele a hlavně o celé věci s Hannah.

Rozhovor vyšel na serveru Give Me My Remote dne 24.9.2010.

Co Vás napadlo, když se objevila promovidea prozrazující, že Angela je těhotná?
Hart Hanson: Říkal jsem si, „můj bože“, ale já nerozhoduji o tom, co bude v promovideích. A většinou jsou dobře udělaná, většinou jsou pořádně chytrá, ale stejně si přeji, aby to neudělali. Ale také akceptuji, že ti lidé, co videa dělají, jsou profesionálové a o propagaci toho ví daleko víc. Nechtěl bych, aby mi říkali, co mám psát ve svojí show, takže jim nebudu říkat, jak mají dělat propagaci. Ale osobně bych si přál, aby to bylo překvapení. Moc se mi líbila skutečnost, že se nám podařilo tajit svatbu Angely a Hodginse až do poslední chvíle.

Proč jsme neviděli Angelu, jak říká Hodginsovi, že je těhotná? Viděli jsme pouze jeho reakce na tu novinku.
HH: Protože (původně) mu to řekla v Paříži.

Aha, takže to byla součást té Pařížské scény, kterou jste vystřihli?
HH: Ano. Ano, přesně tak.

Bude se nějak dál řešit fakt, že Booth ukončil svoje působení v armádě předčasně?
HH: On se ve skutečnosti nepřipojil k armádě, nestal se vojákem.

Tak co se vlastně stalo? Zmínil jste, že Booth nešel zpět, aby střílel lidi, ale přesto jsme ho viděli zastřelit tři lidi v jedné scéně.
HH: Dobře, ale je tam tolik civilních žoldáků. Tolik námezních vojáků.

Takže Booth se nepřipojil k armádě?
HH: Ne nepřipojil. Pracoval pro ně. Problém je v tom, že David vypadá skvěle v maskáčích, ale všimněte si, že na nich nejsou žádné insignie, žádné výložky.

A říkal Brennanové pravdu o tom, co v Afghánistánu ve skutečnosti dělal? To, co jsme viděli, byla jenom nějaká výjimečná událost?
HH: Když říkal: „Moje práce byla hlavně administrativa?“ Naprosto Brennanové lže, protože nechce, aby se bála. Je to taková milosrdná lež.

A co jejich opětovné shledání v první epizodě? Slyšel jsem, že fanoušci byli zklamaní tím, jak se Booth a Brennanová rozloučili v poslední epizodě páté série. Přemýšleli jste hodně nad tím, jak se přivítají po všem tom čase v odloučení?
HH: To ano. A řeknu vám něco dalšího-napsali jsme jednu věc, pak jsme to třikrát, nebo čtyřikrát natočili a pak jsme to sestříhávali různým způsobem. Potom jsme se teprve rozhodli, co nám přišlo, že bude fungovat.

Když jsem posledně mluvil s Davidem Boreanazem, byl dost přesvědčený, že Booth chce, aby na něj Brennanová žárlila, kvůli jeho nové přítelkyni. Nebyla jsem si jistá, co si o tom mám myslet, ale když jsem sledovala premiéru, tak mi připadalo, že vidím náznaky. Hlavně když se poprvé potkali na těch schodech. Jaký byl váš záměr, když jste tu epizodu psali?
HH: Nemyslím si, že Booth chce, aby na něj Brennanová žárlila. Chce pro ni jenom to nejlepší. Chce přežít to, čím si spolu prošli. Není tam žádná zášť, nesnaží se jí dostat zpět. Jako dospělý muž si uvědomuje, že vztah s Brennanovou se -podle jeho názoru- nenaplní a snaží se jít dál. Dělá, co může, aby se posunul dál a žil šťastný život. Nejsou tam žádné postranní motivy a nesnaží se, aby na něj Brennanová žárlila. Je možné, že David chce, aby Brennanová na Bootha žárlila, bez toho aby se o to pokoušel, jestli víte, co tím myslím. David není idiot, hodně věci promýšlí.

Neočekávala jsem, že Davidovo komentáře o Brennanové a žárlivosti budou zveřejněny předtím, než na scénu dorazí Hannah. Ale cítila jsem tam chlad-nebo minimálně zjevné odcizení- k Brennanové, když jí řekl o svém novém vztahu.
HH: To je zajímavé, víte my jsme to neplánovali. Neviděli jsme to. Ale je to zajímavé, zkusím se na to znovu podívat, jestli mi to také bude tak připadat.

Jako nejnápadnější příklad mi připadalo, když Booth řekl Brennanové, že jeho nový vztah je „Vážný jako infarkt“ (serious as a hearth attack). Brennanová je zdrcená a evidentně na to nereaguje dobře, ale Booth vypadá, že mu na ní nezáleží.
HH: Jestli jsme to natočili dobře, tak to Booth nevidí, nedívá se na ni (když se to stane). Musím říct, že Emili je mistr v bleskovém naznačování emocí. Dobře to dokáže zahrát, když se na ni Booth zrovna nedívá a my se to tak snažíme nechat. Ale teď jsi přivedla zajímavou otázku-všimnou si diváci, že se Booth na ni nedívá, nebo protože je sledují oba najednou, připadá jim, že se o to nestará? To je hodně zajímavé, budu se na to muset znovu podívat. Myslím, že chceme, aby Booth chtěl jenom to nejlepší pro někoho, na kom mu opravdu záleží, bez nějakých postraních úmyslů. Budeme se snažit, aby to tak vypadalo.

V téhle sezóně máte jednu epizodu navíc, abyste ukázali, jak to bude všechno vypadat. Vím, že už máte naplánováno prvních 10 epizod, ale je už jasné, jak to bude vypadat v těch dalších třinácti?
HH: Ne. Řešíme to až teď. Minulé pondělí jsme měli důležitou poradu o hlavních krocích v seriálu, takže teď to můžeme začít řešit.

Už jsme trochu načali to, jak náročný časový úsek teď máte před sebou. Když hodnocení výrazně poklesnou a tohle nakonec bude poslední sezóna, bojíte se, že fanoušci neuvidí ten závěr, na který čekají?
HH: Ano. Doufám, že i v nejhorším případě, tam budou náznaky, že se to blíží. Když nás hodnocení hodně překvapí, tak bych se opravdu bál, že to nedopadne, jak jsme si představovali. Ale nemyslím si, že budeme opravdu překvapení. Myslím, že okolo Vánoc už budeme vědět, jak si vedeme a jaké úmysly s námi bude mít televize nadále. Ale je to starost. A myslím, že jsem to už řekl mnohokrát, že nechci, aby se Booth a Brennanová dali dohromady v poslední epizodě.

Bavili jsme se o tom, že už víš, kdy životy těchto charakterů budou spolu, i přesto, že ještě nevíš, kdy v průběhu seriálu k tomu dojde.
HH: To je pravda.

Změnilo se to nějak?
HH: No… Hádám… Nikdo nic neví, ale myslím si, že máme docela dobrou šanci, tak 50–50, což není špatné, že bude i osmá série.

Osmá, nebo sedmá série?
HH: Osmá. Jsem si docela jistý, že na to máme tak 50–50 šanci. A jestli dostaneme zelenou na sedmou sérii, tak to bude 60–40. Jestli dojde na sedmou sérii, tak dojde nejspíš i na osmou. Ale ta důležitá otázka je: dojde vůbec na sedmou sérii, nebo bude tohle ta poslední? A je to opravdu velká starost. Velká starost. Protože, víte, záleží na tom, jak si povedou nové seriály na Foxu, jak si povedeme my v naší sledovací době…

Dobře, díky, promluvme si na chvíli o Hannah. Teď jsme v šesté sezóně – není to riskantní přivést vážnou známost do rozehrané hry? Zpětná vazba od fanoušků zatím není, aby se tak řeklo pozitivní…
[přichází TJ Thyne-Hodgins]
HH: [mluví na Thyna] Redaktorka si tu stěžuje na Hannah.

Nestěžuji si. Chci si jenom o ní promluvit.
HH: Jestli mi to (negativní feedback) dělá starosti? Ano, pořád, každý den. Co si myslíš TJ?
TJT: O Hannah? Moc se mi to líbí. Moc se mi to líbí, protože je chytrá a sexy -
HH: Ty mě z toho dostaneš, že jo?
TJT: – a Brennanová je tak trochu nucená jít. (pauza) „Oh“
HH: Jestli fanoušci nedají Hannah šanci, tak s tím nemůžu nic dělat.

Promovidea se hodně zaměřují na tuhle linii v příběhu a na to, že Booth skončil s Brennanovou…
HH: Lidé kteří si myslí, že to mezi B&B skončilo, musí být šílení. Kdo by tomu věřil?
TJT: Takhle to připadá mě… myslím si, že když Brennanová bude stát proti Hannah, která je živelná, sexy, drzá a chytrá a dokáže bojovat a když nakonec Brennanová získá svého chlapa, tak pak jí to budou všichni více přát.
HH: [mluví na TJ] Ty bys měl dělat všechny rozhovory. [k redaktorce] Můžete napsat, že jsem to řekl já?

Chcete, abych lhala?
HH: Ano, prostě napište, že jsem to řekl já. Stejně píšu většinu těch zápletek a TJ to skvěle vystihl.

To je pravda, a jestli to zvládnete dobře natočit, tak to může být skvělé. Ale musí se to udělat správně.
HH: Jo, s tím si děláme starosti pořád, každý den si říkáme, děláme to správně? Ale představte si, jak by to byla špatná show, kdyby to skončilo: „Hmm, tak to radši ani nezkusíme.“

Zdroj: Give Me My Remote
Překlad: Thar

Komentáře (9) | Vložil(a) popKorn | 06.10.2010 21:30

Komentáře

Radka (21.11.2011 · 18:37)
Uz sa tesiiim na osmu seeeriu dufam ze bude lwbo milukem pozerat BONES!!!! A kludne by mohla byt aj 9,10,11,12,13. . . Atď série :)
Ellennnka @ (31.12.2010 · 02:17)
tak já osobně si myslím, že víc sérií ničem neuškodí, pokud scénaristi, producenti apod budou fungovat tak jako doteď, pečlivě promýšlet každý svůj krok.
Někdo tady řekl, že dvě série, kdy jsou Kůstka a Booth spolu, by byly zajímavé. Má pravdu, oba jsou tak úžasnými charaktery, který se díky povedeným vtipům náramně doplňují, že by to nebyl špatný nápad. Ba co víc, většinou odměřená kůstka v náruči Bootha opřená o zeď v kalendáři, kdy dejme tomu je přitisknutá ke zdi a vášnivě se spolu líbají a někdo přijde do té kanceláře... by mě zajímalo, jak by to Kůstka tou svojí vědeckou hantýrkou vysvětlovala :-D
NatalíaRuffo (29.11.2010 · 20:11)
Takže ja si myslím , že 8 séria bude , ale ešte sa to poriadne zamotá , ale bolo by už dobre keby bola Kostička s Boothom spolu :-DD xiixix
Klára (09.10.2010 · 11:20)
Miluji Bones ale neměli by to přehánět..stačila by mi šestá série možná ještě sedmá..myslím že když to budou zbytečně protahovat seriál ztratí své kouzlo..
Mustafa (07.10.2010 · 19:29)
ale nerobte z toho telenovelu :D aj ked pravda je ze uz som si zvykol na kazdeho z nich a vnimam ich ako fyzicke osoby s ktorymi sa stretavam :D
Saška (07.10.2010 · 18:07)
Fúúha :) 8 sérií... to by sa mi páčilo! :D Teším sa na tie časy keď budú spolu! aaaach :)
Dimi (07.10.2010 · 18:00)
ak by bola 8 seria dali by sa do kopy az v poslednej serii :)
Niko @ (07.10.2010 · 14:57)
No iiha 8 séria keby bola!!!...Ale keď sa dajú do kopy už v 6 sérii tak keby boli tie 2 ďalšie tak to by boly ako už spolu..??..x) haha...celé 2 rady spolu..?..no ale myslíím že by to okorenily ale myslíte že by to bolo dobree..?..xD
Caya (07.10.2010 · 10:59)
Páni. Úžasný překlad.

Vložit další komentář: