Epizody - sezóna 1

1x08 - The Girl in the Fridge

Dívka v lednici „Brennanová se chystá jít na večeři se svým bývalým profesorem a ex-milencem Michaelem Stiresem, když jí Booth požádá o pomoc při identifikaci ostatků mladé dívky, kterou našli v lednici. Kostra devatenáctileté Maggie Schillingové byla v lednici více než rok. Brennanová na základě faktů dokazuje, že Maggie drželi svázanou v poutech sadomasochističtí manželé Costellovi, kteří chtěli po jejích rodičích výkupné. Dívku však předávkovali. Brennanová se tak setkává u soudu s Michaelem a boj mezi nimi začíná… “

Premiéra

29.11.2005 (USA/FOX), 21.2.2007 (ČR/TV Prima), 7.3.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Zatímco Brennanová a Angela prozkoumávají kosterní ostatky, dorazí pro Brennanovou dárek od bývalého profesora a milence Michaela Stirese. Přijel do města, protože dostal nabídku, aby vedl antropologické oddělení na univerzitě. Brennanin tým sleduje její složité konverzační flirtování, když doráží Booth a přerušuje sexuální napětí svým vlastním dárkem. Je to lednička obsahující částečně zkapalněné ostatky rozkládajícího se těla.

Brennanová určuje, že obětí je žena (19 let), kterou identifikuje jako Maggie Schillingovou pracující jako tanečnice. Booth říká, že Maggie zmizela před 11 měsíci. Brennanová zatím ještě není schopna určit příčinu smrti, ale na obou zápěstích jsou tlakové zlomeniny. Provedou chemickou a toxickou analýzu z odtoku ledničky.

Angela se vrací k tématu ex-přítele Brennanové. Ta popírá, že by jejich vztah byl něco jiného než platonický. Nicméně později tu noc vynechávají Brennanová s Michaelem večeři a míří přímo do ložnice. Diskutují o případu a znovu se dostavují staré city. Brennanová Stiresovi důvěřuje a odhaluje mu emocionální spojení s obětí. Stires rozeznává její zranitelnost zpoza vědce a v tichosti ji drží.

Hodgins se Zackem prozkoumávají Maggiinu kostru, zatímco doráží Brennanová se Stiresem. Zack z rentgenů určuje, že její kosti mají nízkou hustotu a nízkou úroveň parathormonu, což naznačuje na hyperparatyre­oidismus. Strikes se diví předčasným závěrům Brennanová, ta však odsekne, že vše jasně ukazují rentgeny. Mezitím jsou všichni šprti šokováni, že se Brennanová zapletla s nějakým mužem. Bennanová nařizuje Hodginsovi, aby určil, zda byl hydromorphon podán nitrožilně nebo orálně. Po Zackovi chce, aby prozkoumal illium. Vypadá to na nějakou degeneraci. Se svým bývalým profesorem se probírají její prací, chce si být jistá, že nic nepřehlédla.

Booth a Brennanová se setkávají s rodiči Maggie. Brennanino strohé sdělení faktů je pro rodiče trochu obtížné, ale ujišťuje je, že vraha určitě najdou. Ptají se na Maggiina endokrinologa. Ten ji však nikdy nepředepsal žádný hydromorphon. Ale bývalá Magiina vedoucí kanceláře, Mary Costellosové, od ní přijímala úplatky za drogy. Mary a její manžel to popírají. Historka Costelosových se zdá být v pořádku, dokud Booth neobjevil stopy po staré ledničce, zapuštěné v linoleové podlaze v kuchyni. Něco skrývají. Federálové prohledávají dům Costellosových a nacházejí mnoho S&M pomůcek. Brennanová se dovtipuje, že pouta jsou zdrojem Maggiininých tlakových zraněných, ale Mary trvá na tom, že se Maggie sama ochotně podílela.

V laboratoři opět debatuje Stires s Brennanovou nad případem proti Costellosovým. Myslí si, že není dostatek důkazů, Brennanová zase, že je. Sází se o večeři a prozkoumávají znovu stopy. Šprti nacházejí vlákno zapuštěné v zápěstí a známky na levém i pravém kotníku, což znamená, že měla nohy svázané k sobě. Nepochybně nebyla Maggie svázaná jen pro zábavu. Dokonce provedli rekonstrukci Maggiina boje Angelatorem.

Brennanová nechápe Stiresovo chování. Myslela si, že to byla jen živá debata mezi vědci. Angela si myslí, že nemůže strávit její úspěch. Booth vstoupí a varuje Brennanovou, aby nedávala Stiresovi více informací. Byl totiž najat právníkem Costelosových jako expertní svědek. Brennanová je omráčena a zraněná touto novinkou.

Druhý den ráno se napětí v laboratoři stupňuje, když se Stires probírá důkazy pro obhajobu. Zack nahrává každý jeho pohyb a Stires se pokouší zpochybnit Brennaniny nálezy. Brennanová a Stires jsou teď oficiálně v opačných týmech.

V kanceláři FBI představuje Booth Brennanové soudní konzultantku Joy Deaversovou. I když jsou důkazy v jejich prospěch, myslí si Joy, že by mohl případ ohrozit Brennanina nesympatičnost. Ostatní svědci v případu jsou pro porotu stejně nesympatičtí jako Brennanová, dokud bude ženská část poroty svlékat očima profesora Stirese a nechají se jím okouzlit. Brennanová tvrdí, že tak silné důkazy by měly porotu přesvědčit o vině Costellosových.

Na svědecké lavici se tým dá dohromady, aby dokázal vinu Costellosových. Booth se spojuje s porotou a popisuje stopy po staré ledničce. Hodgins potvrzuje, že Maggie Schillingová byla v ledničce od deseti do dvanácti měsíců. Angela sdílí s porotci své náčrty oběti. Případ však vypadá složitěji, než se zdál, dokud nevypovídá Brennanová. Její zdánlivá netečnost a přehnaný technický žargon odcizuje porotu. Joy upozorňuje, že když se Brennanová s porotou nespojí, tak ti vrazi prostě odejdou bez trestu.

Když začíná vypovídat charismatický Stires, začíná se případ vyvíjet stále hůř a hůř. Jeho přívětivost uchvacuje a ovlivňuje porotu a on toho využívá k pošpinění Brennanina svědectví, čímž Brennanovou rozzuří. Nedokáže uvěřit, že by téhle pokroucené výpovědi mohla porota uvěřit a přiklonit se na stranu Costellosových.

Druhý den se Stires snaží šarmantně Brennanové vysvětlit, že to byla jen jeho práce vytvořit rozumné pochybnosti. Brennanová argumentuje tím, že tenhle případ není o vyhrání nějaké večeře, ale o propuštění dvou lidí, kteří zabili devatenáctile­tou dívku.

Brennanová se vrací ke stání rozhodnutá obrátit porotu zpět na stranu obžaloby. Stále je příliš chladná a používá svou techno řeč. V beznaději prokurátor podbízený Boothem se začíná ptát Brennanové na nevyřešený případ smrti jejich rodičů. Její okamžitá reakce a obrana odhaluje porotě její vlastní bolest a jak souvisí s utrpením Maggie Schillingové. Porota nakonec shledává Costellosovy vinnými.

Booth se omlouvá Brennanové za to, že podbízel obhájce, aby vyzradil její osobní tragédii. Brennanová mu odpouští tento přestupek, když teď chápe důležitost otevření se porotě. Jejich práce dále pokračuje na další oběti.

Hudba

  • Mark Geary – Hold Tight

Fotky

4685509831161.jpg 4685509c67913.jpg 468550a0cff5b.jpg 468550a5369bb.jpg 468550aa981ae.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 08:50

Komentáře