Epizody - sezóna 1

1x06 - The Man in the Wall

Mumie ve zdi „Angela a Brennanová jsou vtaženy do rvačky, při své návštěvě místního klubu. Brennanová odkopne jednoho člověka směrem ke zdi, která pod jeho tíhou nevydrží a odhalí tak mumifikované tělo. Společně s tělem se objeví i metamfetamin. Brennanová s Boothem prošetřují drogy a následně i vraždu a zjišťují, že v místním hudebním průmyslu probíhá mezi umělci skrytá válka, jenž při honbě za penězi a slávou může klidně vyústit i ve vraždu…“

Premiéra

15.11.2005 (USA/FOX), 7.2.2007 (ČR/TV Prima), 21.2.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová a Angela jsou na párty v klubu The Bassment. Když Brennanová okomentuje hudbu jako kmenovou a přirovnává ji k indonéské gamelanské muzice a tibetským hrdelním zpěvákům, jeden z návštěvníků klubu si s ní začíná vyměňovat názory. Dostávají se do rvačky a Brennanová někoho prokopává stěnou klubu, čímž se stěna prolomí a odhaluje mumifikovanou mrtvolu a skrýš methamfetaminu.

Zvláštní agent Patric Furst prošetřuje tenhle případ, když se objeví Booth s Tessou. Byli na rande, když Boothovi zavolali. Booth si všímá, že se Brennanová chová nějak divně. Agent Furst jej informuje, že Brennanová s Angelou jsou pod vlivem. Když se stěna prolomila, vyvalil se mrak methamfetaminu a pokryl taneční parket. Brennanová je nadšená, že bude pracovat na své „první moderní mumii“.

V laboratoři určuje Brennanová, že oběť byla předávkována. Zemřel na zadušení z inhalování methamfetaminového prášku. Vypadá to, že se oběť snažila proplazit přes úzký prostor uvnitř stěny, když se batoh s methamfetaminem roztrhl. Methamfetamin se mu dostal do plic a znemožnil mu dýchání. Hodgins poukazuje dle roztočů z ucha oběti, že oběť byla uvnitř stěny šest týdnů.

Brennanová rehydratuje ruce mumie, aby získala otisky prstů. Omlouvá se Boothovi, že mu zničila rande. Booth vyzrazuje, že plánují s Tessou první společnou dovolenou. Přiřazuje otisky oběti k Royi Taylorovi, známého jako DJ Mount. Angela říká Brennanové, že Roy Taylor byl jedním z nejlepších DJů v DC a právě když zmizel, začínal zrovna prorážet.

Na FBI hovoří Booth s majitelem klubu The Bassment Randallem Hallem doprovázeného bodyguardem. Hall vykresluje DJ Mounta jako člověka, který stejně jako většina mladých umělců, se kterými spolupracuje Hallova nahrávací společnost, vyrostl na ulici a měl problémy s drogami a zákonem. Booth se zajímá o to, zda měl Mount nějaké rivaly. Hall propouští svého bodyguarda a odhaluje Boothovi, že DJ Mount měl opravdu velkého rivala v jiném DJovi z klubu, Simonovi Rulzovi.

Brennanová se vrací do klubu se Zackem. Uvnitř stěny nachází otisky prstů v prachu, což ukazuje, že na druhé straně s DJem Mountam byl ještě někdo jiný. Také nachází na stěně zaschlé krvavé skvrny a něco, co vypadá jako nějaká náušnice. Znamená to, že s Mountem byl uvnitř stěny opravdu i někdo další.

V laboratoři Angela poukazuje na to, že náušnice je vlastně piercing. Hodgins vytáhl částice z rehydratovaných očních bulev DJe Mounta a nachází zbytek nízkoúrovňového polyethylenu a methamfetaminové krystaly. Polyethylen je z plastikového batohu. Na základě zranění ne rtech DJe Mounta určuje Brennanová, že byl zavražděn, někdo mu přitlačil plastikový batoh s methamfetaminem na obličej. Booth si myslí, že to možná byl majitel piercingu. Pak Angela zvětšila obraz piercingu a našla nápis – „Miluju Rulze“.

Booth s Brennanovou navštěvují Simona Rulze v jeho nahrávacím studiu. Dozvídají se, že se Mount navážel do Rulze v jedné své písni. Booth se podivuje, že mu v tom Rulzova přítelkyně pomáhala. Rulz ale říká, že ta dívka, které dal piercing, Eva Warrenová, už nebyla jeho ženou. Zmínil se, že Eva má dceru, kterou vychovává její bratr. Brennanová si povšimla, že má Simon Rulez poraněnou ruku. Před pár lety mu prostřeli zápěstí. Což mu roztříštilo spodní vřetenní kost a zápěstní kůstku a poranilo nervy v ruce. Rulez jim říká, že Eva měla zálibu v methamfetaminu a že kvůli toho Mounta obrala.

V laboratoři objevil Zack zranění na povrchu kloubu a otvor v C-4 na pravé straně krku DJe Mounta, což naznačuje, že mu někdo tím směrem tlačil hlavu. V jeho lebce je také nepatrná jamka, sotva rozeznatelná – mohlo by to být vrozené nebo anomálie kosti.

Booth a Brennanová se setkávají s bratrem (Georgem) Evy Warrenové v jeho tanečním studiu. Georg jim říká, že Eva opustila svou dceru Mayu asi tak před šesti týdny. Zanechala mu nějaké peníze a od té doby ji neviděl. Georg prozrazuje, že Eva měla problémy s drogami a vždycky se zavěsila na špatné lidi. Mayu velmi ochraňuje a říká, že nedovolí, aby se ji něco stalo. Maya mu prý pověděla, že miluje Mounta. Ten jí a Maye slíbil lepší život. Booth vymění s Georgem nějaké peníze, které tu Eva nechala.

V laboratoři testuje Hodgins Eviny peníze a objevuje, že obsahují stejný methamfetamin jako byl nalezen uvnitř stěny. Brennanová s Angelou ukazují Boothovi zrenderované místo činu. Angela simuluje scénář na počítači, jenž dokazuje, že Eva Warrenová nezabila DJe Mounta. Eva s Mountem se pohybovali za stěnou. Eva byla ne levé straně DJe Mounta a pohybovala se před ním. Mountův krk byl otočen doprava za sebe, z čehož vyplívá, že za stěnou byla ještě třetí osoba. A to je překvapilo. Mountovo tělo blokovalo cestu k Evě, proto byla schopná uniknout. A ta třetí osoba zabila Mounta.

Booth je na FBI s bodyguardem Randalla Halla a zjišťuje, že tenhle bodyguard je jakýmsi policajtem v utajení. Jmenuje se zvláštní agent Robert Oakes a pro FBI pracuje, aby našel spojení mezi městským hudebním světem a nahrávacím průmyslem. Oakes říká Boothovi, že Hallovo pravé jméno je Terrence Baskin. FBI ví, že Hall přes klub pašuje methamfetamin, ale nemůžou se dostat dost blízko. Informátoři jsou buď zabiti nebo zmizí. Tu noc, co zmizel Mount, obral Halla o spousty methamfetaminu a peněz. Vypadá to, že Hall stojí za tou vraždou.

V klubu The Bassment říká Hall tváří v tvář Boothovi a Brennanové, že nyní je stoprocentně čistý a popírá vraždu DJe Mounta a tvrdí, že byl Mount právě na začátku, aby mu vydělával peníze. Opět poukazuje na rivalitu se Simonem Rulzem, která vskutku mohla vést k vraždě. A navrhuje, že by měli zkontrolovat Rulzovo nové studio, které si postavil. V den, kdy Mount a Eva zmizeli, zalíval Rulz cement pro své nové studio.

Booth, Brennanová a Tutti (pes na vyhledávání mrtvých) prohledávají Rulzovo nové studio. Tutti začne divoce štěkat. Znamená to, že pod cementem něco našla. Brennanová posílá Bootha pro sbíječku.

V laboratoři se potvrzuje díky zubním záznamům, že nalezené tělo je Eva Warrenová. Do odpočívárny přinesla Tessa Boothovi nové oblečení. Angela si s ní povídá o jejich plánované dovolené na Jamajce. Odstrašuje ji a naznačuje, že jsou připraveni na svou první testovací dovolenou, než se k sobě sestěhují. Nahoře se objeví Brennanová a oznamuje Boothovi, že Eva Warrenová byla zabita stejnou metodou jako Mount, předávkováním methamfetaminem. A také si nemyslí, že by ji zabil Simon Rulez, navzdory tomu, že byla pohřbena pod jeho studiem. A proč? Protože Eva Warrenová má zlomené zápěstí.

Za použití Angelarou ukazuje Brennanová s Angelou, jak byla Eva zabita. Někdo ji ze zadu popadl a vrazil do stěny. Lebka ukazuje poškození nadočnicových a podočnicových okrajů a jařmového výběžku. Batoh s methamfetaminem ji pak přitlačil na obličej a stočil ji pravou rukou za záda, až ji vysadil loketní kloub. Osoba, která ji zabila, musela mít dostatek síly, aby mohla použít při útoku obou rukou a poranění nervů na zápěstí Simona Rulze jej vylučuje ze seznamu podezřelých.

Booth s Brennanovou na FBI vyslýchají Simona Ruleze, který jim konečně říká, že Mount byl zabit proto, že se chystal opustit Bassement Records. Vše, co potřeboval, byly peníze. Rulz jim říká, že by Eva nemohla nikoho zabít a že mu Randall Hall postavil nové studio den po tom, co se Mount a Eva začali pohřešovat. Tohle jsou veškeré informace, které jim může dát, jinak prý taky skončí jako vysušená mumie ve stěně.

V laboratoři nachází Zack známky na rukojeti Evy Warrenové, které sedí známkám, jenž našli na lebce DJe Mounta. Brennanová určuje, že tyhle známky byly způsobeny něčím vnějším. Booth je teď přesvědčen, že Eva byla zamilovaná žena, která obrala Randalla Halla, aby ona a Mount mohli začít nový život. Věří, že je zabil Randall Hall. Booth a Brennanová přijíždějí do The Bassement a konfrontují Randalla Halla, který popírá zabití DJe Mounta a Evy Warrenové. Booth zatlačí na Hallovy knoflíčky a ten jej šťouchne svou holí. Brennanová zahlídne špičku Hallovy hole a uvědomí si, že se možná dívá na vražednou zbraň. Říká Boothovi, aby zatknul Halla a vzal hůl jako důkaz.

V laboratoři porovnávají Zack a Hodgins známky z konce Hallovy hole se známkami na lebce DJe Mounta a rukojeti Evy Warrenové. Brennanová zjišťuje od Angely, že je Tessa vystrašená a že s Boothem na dovolenou na Jamajku nejede.

Hudba

  • Flii Stylz – Rize
  • Young Jeezy (featuring Akon) – Soul Survivor
  • Chris Brown – Run It
  • Cary Brothers – Something
  • move.meant – Gunpowder Language

Fotky

46854ff8f283c.jpg 46854ffe2bed5.jpg 468550018aec6.jpg 46855005c0bcf.jpg 4685500a1d5c5.jpg 4685500edd6ef.jpg 46855013b4166.jpg 4685501a84df7.jpg 4685501fa0eb9.jpg 468550243f496.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 08:44

Komentáře