Rozhovory

Rozhovor Davida Boreanaze pro IFMagazine

Na stránkách IFMagazine.com se objevil rozhovor ze dne 30.8.2006 s Davidem Boreanazem, který do češtiny přeložila gilly8.

Přepis rozhovoru: IFMagazine: Přijetí Tamary Taylorové jako nového člena týmu přináší do seriálu motiv milostného trojúhelníku… jak k tomu došlo? D. Boreanaz: Vím, že minulý rok padlo rozhodnutí, že do seriálu přibude další ženská postava, která v podstatě vstoupí mezi mojí postavu Bootha a Emilynu postavu Brennanové. Cam [Tamara Taylorová] je novou šéfkou forenzního oddělení v Jeffersonově institutu, přišla z New Yorku a pracovala v laboratořích a suterénech bez toho nejlepšího vybavení, ale zjevně jsme se spolu znali a máme určitou minulost. Chystáme se tento vztah přenést do popředí, což způsobí napětí a problémy. Jak se s tím vyrovnáme a jak to zvládnu já sám? Vrátím se k tomuto vztahu? Myslím, že se to dozvíme formou postupného vývoje v jednotlivých dílech.

IFMagazine: Takže se o Boothově osobě dozvíme tuto sezónu něco víc? D. Boreanaz: V podstatě se dozvíte více informací o všech postavách. Fascinující na tomto seriálu je to, že je celý o životech postav a o tom, jak zvládají svůj osobní život a jak jej dokáží spojit se svým profesním životem. Vždycky to bude součástí seriálu, ale tento rok mnohem víc než loňskou sezónu.

IFMagazine: Můžete srovnat atmosféru u vašeho týmu s atmosférou například u Buffy, přemožitelky upírů? D. Boreanaz: To nejde moc srovnávat. Jsou to dva různé seriály a dva různé žánry. Znamenají tak dvě různé úrovně zkušeností, kterými jsem prošel s různými typy charakterů. Nelze srovnávat.

IFMagazine: Když jste začínal jako vedlejší postava v Buffy a pak jste se začal objevovat pravidelně, jste si díky tomu mnohem lépe vědom, jaké to je pro začátečníka u Bones? D. Boreanaz: Je skvělé vidět, jak se lidé zabydlují z občasných vedlejších rolí a sledovat je, jak silně působí na show. Já jsem tím prošel a, jak jsem začínal u Buffy a pak se od ní také osamostatnil, tak díky tomu je pro mě skvělé vidět, jak se rozvíjejí silně charaktery a nemají vliv jen na to, co hrají, ale i na vývoj příběhu. Užívám si, když se něco podobného děje…

IFMagazine: Co dalšího nám můžete říct o vztahu Booth/Brennanová v této sezóně? D. Boreanaz: Je to pěkný způsob flirtování s diváky, když je dostanete do situace, kdy musejí při akci sdílet jeden hotelový pokoj – něco podobného, jako se stalo v první epizodě. Bylo to velmi klidné a intimní a byli si tak blízko, až si myslíte, že se políbí – a pak se to nestane. Myslím si, že když přidáte další konflikt charakterů – jako například Cam, tak to povede k mnoha reakcím. Objeví se žárlivost, budou i nějaké ostré střety. To je způsob, jakým udržet jejich vztah naivu a jak z něj něco vytěžit. Budeme v tom pokračovat dál a je pro mě zajímavější, když mám dvě postavy, které spolu flirtují, než kdyby spolu spaly.

IFMagazine: Myslíte si, že z dlouhodobého hlediska je pro postavy lepší, když se nechovají podle svých citů? D. Boreanaz: Já vám nevím, udělali to v Měsíčním svitu a bylo po seriálu. [Zasměje se] Já nevím. Možná přijdou na to, jak tyhle dvě postavy společně, ale osobně si užívám jejich špičkování a možnost, že se dají někdy dohromady.

IFMagazine: Jak se změnil váš osobní vztah s Emily Deschanelovou během dvou natáčecích sezón? D. Boreanaz: O víkendech pracujeme se svými hereckými kouči a každý víkend také pracujeme na nadcházejících dílech a přinášíme do obsahu naše osobní pohledy a to nás baví. Dáváme do našich postav tolik osobních nápadů, stejně tak jako mnoho zajímavé atmosféry, že to neuvidíte v žádné jiné průměrné scéně, která se natočí v televizní show..

IFMagazine: Můžete mi povědět něco o rozdílech mezi vstupem do druhé série a začínáním jako úplný nováček? D. Boreanaz: Zkoušíte zjistit, o čem jsou vaše postavy a pracovat v rámci prvků příběhů, které jsou vám předloženy. V první sezóně zkoušíte vytvořit novou show. Pro mě je to vždy o hledání vztahu mezi Boothem a Brennanovou a o tom, jak je Booth schopen fungovat ze dne na den. Pak také jak ho to ovlivňuje při získávání respektu od kolegů u FBI. Myslím si, že pomůže, když v průběhu první série zapojíte do postav hledání sama sebe a když to dělají, tak to prostě klape. Je to jako chytání blesku do sklenice od marmelády a nám se to podařilo koncem první řady seriálu. V prvních 10 epizodách bylo pár takových momentů a nad námi visel Damoklův meč, když jsme minulou sérii skončili tak pozdě a druhou začali tak brzy bez přestávky. Krása byla v tom, že jsme navázali tam, kde jsme skončili a začali tak tuto sérii. Tak trochu už známe své postavy a prozkoumáváme ještě hlouběji jejich propojení.

IFMagazine: V televizi bylo zejména za poslední léta mnoho různých agentů FBI. Je něco, čemu jste se u Bootha chtěl vyhnout? D. Boreanaz: Jen ne standard. Nechci, aby tenhle chlapík byl jako ze škatulky – „učebnicový“ druh chlápka – protože on takový není. Jeho zkázou je hraní a on si rád hraje a riskuje. Je definitivně riskér a dokáže z toho těžit. Nechci ani aby byl „úředníček,“ protože to prostě není.

IFMagazine: Jaký je ideální scénář, který byste si pro Bootha přál? D. Boreanaz: S každou epizodou se s ním vyvíjím. Miluju, co v každém díle dělá. Myslím, že je v této sérii tak trochu nevyzpytatelný ve vztahu ke všem kolem. Může být k lidem okouzlující a najednou se za jejich zády obrátit. Zbožňuju takové věci u jeho charakteru a hodlám to tak udržovat.

Překlad:// gilly8

Zveřejněno:// 30.8.2006 Zdroj rozhovoru:// IFMagazine.com Zdroj překladu:// Gilly8 Bones

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 14:33

Komentáře

Vložit další komentář: