Epizody - sezóna 1

1x05 - A Boy in a Bush

Kluk ve křoví „Brennanová a Booth jsou povoláni k pátrání po zmizelém šestiletém chlapci, který se ztratil v místním nákupním středisku, a identifikací jeho pozůstatků. Brennanová tou dobou píše svou poslední knihu. Zjišťují, že byl chlapec před smrtí pohlavně zneužit a naskýtá se jim tak myšlenka, že hledají pedofila…“

Premiéra

8.11.2005 (USA/FOX), 31.1.2007 (ČR/TV Prima), 14.2.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Dr. Temperance Brennanová přednáší skupině studentů antropologie, když se najedou objevuje zvláštní agent Seeley Booth. Šestiletý chlapec Charlie Sanders zmizel blízko místního nákupního centra a právě někdo nahlásil, že na přilehlém poli objevil lidské ostatky. Booth potřebuje Brennaninu pomoc k lokalizování ostatků a k určení, zda to jsou opravu kosti pohřešovaného chlapce.

Brennanová, Booth, Zack a vojenští pátrači se shromáždili na poli. Za použití tepelného zobrazovače Zack pročesává terén, dokud nenarazí na malý rozložený hrudní koš hemžící se brouky. Vypadá to, jako by našli Charlieho.

V laboratoři Brennanová stanovuje věk oběti na šest až deset let. Zack určuje, že oběť zemřela na následky úderu tupým předmětem a Hodgins stanovuje, že je mrtvý něco mezi 36 a 48 hodinami. Brennanová navíc zdůrazňuje, že oblečení oběti bylo nalezeno neporušené mimo tělo, což ukazuje, že byl nejspíše před smrtí sexuálně zneužit. Angela zápasí s emocemi při dokončování náčrtu oběti. „Je příliš malý. Toť vše!“, říká Brennanové. Na základě těchhle informací informuje Brennanová Bootha, že to je Charlie Sanders a že pravděpodobně hledají pedofila.

Booth navštěvuje Charlieho matku Margaret Sandersovou, kterou utěšuje její soused Ellie Nelson. Booth zjišťuje, že Margaret má ještě další dva syny v pěstounské péči, Shawna a Davida Cookovi. Charlie však byl její jediné biologické dítě. Margaret potvrzuje, že ten den, kdy Charlie zmizel, šel do parku se svými bratry. V tu chvíli Ellieův syn Skyler dorazil se Shawnem a Davidem. Margaret je představuje Boothovi, který se k chlapcům dostává přes videohru. Když Booth odchází, dozvídá se, že Charlie nezmizel z parku, jak si původně mysleli, ale z místního obchoďáku.

Mezitím Goodman shromažďuje Angelu, Hodginse a Zacka, aby je informoval o banketu, jímž chce Jefferson poděkovat svým patronům. Říká jim, že účast je povinná. Ale Hodgins vzdoruje a nechce na banket jít.

Brennanová dohlíží na Zacka, který, jako Angela, má problémy s prací na ostatcích tak malého dítěte. Brennanová mu radí, aby stáhl své emoce a neoslovoval oběti jménem a aby se soustředil na detaily. Když tak Zack učiní, všímá si částečné zlomeniny čtvrtého, pátého, šestého a sedmého žebra a že je hrudní kost prasklá napříč. Věří, že tato zranění byla způsobena tupým předmětem, který udeřil oběť do hrudníku. Brennanová poučuje Zacka, aby si přičichnul k ústům oběti, kde objevuje i něco jiného než jen typickou vůni rozkladu.

Hodgins testuje Charlieho čelist ve výparové komoře naplněné methyl oxidem, zatímco se Angela snaží dostat k podstatě Hodginsovy neochoty jít na banket. Ten ji však nechce říct, proč ho tak moc rozčiluje jít na ten banket. Nalezené namodralé pozůstatky na Charlieho zubech Hodgins označuje jako chemikálii z halogenů.

Booth shromažďuje Brennanovou a Angelu, aby se začali probírat záznamy z obchodního střediska. Velmi rychle si všímají Davida a pak Charlieho, ale obraz Charlieho únosce je zastřen. Brennanová mluví s Angelou a ptá se ji, jestli přemýšlí o odchodu z Jeffersonu. Angela se svěřuje, že tahle práce je pro ní obtížná a že si není jistá, co bude dělat. Prostě potřebuje nějaký čas.

Brennanová se vrací do práce, kde říká Boothovi, že našla nějaké abnormálie na Charlieho kostech (podobné skolióze), které svědčí o dědičné genetické poruše přenášející se z matky na syna, jenž se nazývá hypophosphatemie. Když Booth s Brennanovou konfrontují tyhle informace s Margaret, dozvídají se, že není Charlieho biologickou matkou, jak tvrdila. Margaret jim říká, že když Charlieho matka zemřela na předávkování drogami, vzala ho, aby jej zachránila před systémem pěstounské péče. Ale tohle neznamená, že by měla něco společného s únosem nebo smrtí. Brennanová vyjede na Bootha, když se dovídá, že ji chce zatknout za únos. Booth ale tvrdí, že nemá na výběr. Brennanová chce, aby ji nechal jít, aby ona a její synové mohli být rodinou. Booth ale říká, že se tak nestane.

Zatímco Angela pokračuje na izolování obrázků Charlieho únosce, dozvídá se od Zacka, že Hodginsův dům vypadá spíše statek, tzn. že Hodgins je boháč. Když tohle Booth zaslechl, začíná spekulovat, že Hodgins může být z rodiny stejného jména stojící za organizací Cantileverů. Tahle organizace je jednou z největších dárců Jeffersonu. Angela si uvědomuje, že tohle je ten důvod, proč nechce Hodgins jít na banket. Kdyby se tam ukázal, poznali by ho přátelé rodiny a jeho život na Jeffersonu by se navždycky změnil.

Hodings informuje Brennanovou, že identifikoval chemikálii nalezenou v Charlieho ústech jako extrémně vysoký koncentrát fluoridu. Zrovna tak se Angele podařilo izolovat odraz Charlieho únosce. Ukázalo se, že obličej, na který tak dlouho čekali, nepatří nikomu jinému než Charlieho pěstounskému bratrovi Shawnovi. Když se Booth ptá Shawna na to, co se stalo, tak zmlkne. Brennanová si pak uvědomuje, že zranění na Charlieho těle nebyla způsobena tupým předmětem ale tlakem. Shawn však neváží tolik, aby byl vrahem. S tím Booth souhlasí a nechává ji s ním promluvit. Brennanová mluví o své vlastní zkušenosti z pěstounské péče, aby se ji Shawn otevřel. Nakonec se poddá a pošeptá Brennanové jméno Charlieho vraha.

S touhle informací jdou Brennanová a Booth do Nelsonova domu, kde zatýkají Nelsona za sexuální napadení Charlieho a vraždu. Fluorid nalezený v Charlieho ústech byl z insekticidu, který Nelson používal při své práci hubitele hmyzu. Bolest z celé události je snížena jedině tím, když Booth zařídil, aby bylo obvinění z únosu staženo. Brennanová je nadšená, když vidí opětovné shledání Margaret se syny – rodina opět pohromadě.

Hudba

  • Starsailor – Some Of Us

Fotky

46854f71c3c90.jpg 46854f76107c7.jpg 46854f7a91b9d.jpg 46854f7ec377d.jpg 46854f830403f.jpg 46854f87acaf4.jpg 46854f8d2e76c.jpg 46854f9167c24.jpg 46854f959477f.jpg 46854f9a37bbe.jpg 46854f9f33ed8.jpg 46854fb44b170.jpg 46854fc99473e.jpg 46854fcfbf952.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 08:31

Komentáře