Epizody - sezóna 2

2x21 - The Glowing Bones in the Old Stone House

Svítící kosti „Ve starém kamenném domě byly nalezeny kosti, které zvláštně světélkují. Na místo činu jsou tedy povoláni Brennanová s Boothem. Ti v obavě, že by mohly být kosti radioaktivní, si oblečou ochranný oblek a vstoupí do domu. Nalezené kosti však radioaktivní nejsou. Na Jeffersonianu určí identitu oběti, jíž patřily kosti. Vyšetřování vraždy je zavede k přátelům oběti, kteří jsou šokováni, že se jeden z nich stal obětí vraždy…“

Premiéra

9.5.2007 (USA/FOX), 17.10.2007 (ČR/TV Prima), 6.2.2008 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová s Boothem dorážejí na místo činu v zalesněné oblasti, kde místní složky objevily zářící kosti a věří, že jsou radioaktivní. Vezmou si tabletky jodidu draselného, který má blokovat radiaci, a pak si oblečou anti-radioaktivní obleky, aby mohli zkontrolovat místo činu. Místní tedy berou Brennanovou a Bootha do starého kamenného domu, aby jim ukázali zářící a rozkládající se tělo ověnčené krysami a lasičkami. Geigerův počítač ukazuje, že se zde žádná radiace nevyskytuje, takže si Booth s Brennanovou sundávají své masky. Teď tedy neexistuje žádné vysvětlení pro zářící tělo.

V laboratoři objevuje Jeffersonský tým na těle mnohonásobná bodná zranění, jež by mohla pocházet od velmi naštvaného a agresivního útočníka. Agent Booth a Dr. Saroyanová dorážení a začínají Hodginse oblažovat otázkami. Konverzace se přesune na Hodginsovo neúspěšné požádání o ruku, což se snaží zahrát, jako by se nic nestalo, ačkoliv je očividně rozrušený.

Agent Booth a Dr. Saroyanová jsou na chvíli sami v pitevní místnosti a jejich dřívější vztah se vynořuje, když se Camille snaží získat otisk prstu od oběti. Za použití speciální techniky, jež zahrnuje aviváž, získává Dr. Saroyanová otisk a identifikuje zářící oběť jako Carly Victorovou, slibnou mladou kuchařku. Tým se znovu sejde a Angela objeví Carlyin profil na serveru MySpace. Vychází na povrch, že Angela a Temperance obě jedly v Carlyině populární restauraci.

Dr. Brennanová a agent Booth jedou do Carlyiny restaurace „Carlyin stůl“, aby provedli nějaké vyšetřování. Restaurace je plná avšak jim stačí, když si promluví s Carlyiným manželem. Dan jedná, jako by Carly byla v kuchyni, ale Booth a Brennanová jeho blafování mají prokouknuto a říkají mu špatnou zprávu. Dan říká, že viděl Carly v pátek, když odcházela se svou přítelkyní Abby, aby odvezly peníze z restaurace do banky.

V laboratoři Hodgins a Angela prověřují Carlyinu MySpace stránku a nacházejí dlouhý seznam fanoušků a žárlivých kuchařů. Dr. Saroyanová přichází a přerušuje intimní chvíli, pak Hodgins dostává nápad, prověřit všechny suši restaurace.

Booth a Brennanová se chystají vyslechnout Abbyina přítele, Bena, mariňáka, který byl pryč na výcviku v době, kdy byl spáchán ten trestný čin. Naléhavě prosí tým, aby Abby našli.

V laboratoři Hodgins odhaluje, že zdroj záření těch kostí pochází od fosforeskující bakterie, která se často nachází v suši rybě. Tým se vrací na Carlyinu MySpace stránku, aby zúžili seznam možných suši restaurací. Lokalizují MySpace stránku jejího přítele, který vystupuje jako SušiChlápek, což je Erni, přítel Carly pracující jako kuchař v suši restauraci. Vůbec neví o místě pobytu Carly, takže jej novinky od Brennanová vystraší. Booth se cpe sušim a Brennanová zabavuje Ernimu jeho nože pro pozdější vyšetřování.

V laboratoři Angelin výzkum ukazuje, že žádný z nožů na suši nebyl použit k pobodání Carly kromě jednoho malého říznutí nožem, jež se používá na mořské ježky. V kanceláři Brennanová přijímá důležitý hovor. Erniho historka sedí, navíc Dan nedávno zařídil 2 miliónovou životní pojistku pro Carly.

Booth a Brennanová opět míří do Carlyiny restaurace, aby si promluvili s Benem a Danem. Jsou sami v tiché kuchyni, když se rozhodli zavřít restauraci, protože je Carly mrtvá. Brennanová špehuje chybějící nůž v kuchyni, o němž Dan tvrdí, že už chybí léta. Brennanová se ptá, zda si soupravu nožů může vzít a Booth začíná Dana drilovat, jako by byl očividný podezřelý. Dan se převrátí a zaútočí na Bootha, on však Dana rychle překoná a praští jím o stůl. Když se Dan a Ben začnou hádat, přijímá Booth hovor, pomocí vrtulníku se povedlo nalézt Abbyino auto.

Tým pospíchá na místo činu, kde v kufru nacházejí Abby stále ještě naživu. V laboratoři Hodgins prozkoumává auto kvůli důkazům, zatímco Angela a Temperance se probírají důkazy na těle. Jeví se, že nůž, který byl použit k pobodání Carly, zřejmě nebyl vůbec ostrý. Hodginsovi se podařilo identifikovat nějaké částečky, které byly nalezeny v autě, jako kousky průmyslové keramiky. Zatímco tohle všechno vysvětluje Boothovi, uprostřed svých spekulací o Angele přijímá Booth hovor, že se již Abby probrala.

V nemocnici si Abby není schopná toho moc vybavit, jen že byla napadena maskovaným útočníkem ze zadního sedadla auta. V laboratoři šprti dokončili analýzu semene a vaginálních sekretů, jež nalezli v autě. Pocházejí od Bena a Carly. Ukazuje se, že Ben byl v lese sám, kde prováděl trénink o přežití. Byl vysoce vyznamenaným důstojníkem, dobře trénovaným, takže mohl jednoduše opustit své míst a jít zabít a znásilnit Carly. Brennanová a Booth dovádějí Bena na výslech. Popírá všechna obvinění, dokud mu neřeknou o semenu. Ben žádá právníka.

V laboratoři Hodgins vyřešil záhadu keramických kousků. Jsou to kusy rozbitého velmi ostrého keramického nože, který Carly dostala jako promo akci a jen génius Hodgins byl schopen jej identifikovat jako nůž. Tým šprtů pokračuje, aby dali dohromady kusy příběhu s Brennanovou a Boothem na telefonu. Zakončují to s tím, že Abby byla tím vrahem. Abby zjistila, že Carly měla aféru s Benem a rozhodla se ji zabít. Vymyslela celý scénář včetně zavření sebe sama do kufru, aby se jevila jako oběť. Brennanová a Booth otočí auto a míří do nemocnice zatknout Abby.

V Jeffersonu Hodgins připravuje nějaký druh romantického překvapení pro Angelu. Angela se objevuje a je připravená jít na suši, když se k ní Hodgins blíží a říká ji, že hodně přemýšlel a že chce Angelu pro to, jaká je. Hodgins připravil trochu zářicích krabích klepet do nápisu, jež říká „buď mou láskou“. Angela je omráčena a odpoví mu jasným ano, že si jej vezme.

Hudba

  • Zeb – Limbomaniacs
  • Juan Maclean – Love Is In The Air
  • Damien Rice – Cannonball
  • Mozella – Going Home

Fotky

46855e004527f.jpg 46855e0495bfa.jpg 46855e09778a6.jpg 46855e0e51c20.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 11:02

Komentáře