Epizody - sezóna 2

2x20 - Spaceman in a Crater

Muž, který spadl z nebe „Brennanová s Boothem se vydávají na místo činu, kde byl nalezen muž v kráteru. Podle jeho ostatků je viditelné, že zřejmě spadl z velké výšky bez padáku. Ostatky jsou tedy odeslány do Jeffersonianu, kde je Hodgins podrobí analýze. Z jeho výsledků jsou všichni přesvědčeni, že oběť pobývala nějaký čas ve vesmíru. Zatímco Hodgins, jako konspirační teoretik, vytahuje jednu teorii o mimozemském životě a vladním spiknutí za druhou, zjišťují Brennanová s Boothem totožnost oběti a dostávají se do křížku s NASA…“

Premiéra

2.5.2007 (USA/FOX), 10.10.2007 (ČR/TV Prima), 30.1.2008 (SR/TV JOJ)

Review

Agent Booth a Dr. Brennanová jsou povoláni do pouště k vyšetření podivného kráteru. Nacházejí lidské ostatky, které musely spadnout ze značné výšky. Jedinou věcí, kterou našli, je pár hnědých pánských polobotek.

V Jeffersonské laboratoři Kostička se šprty pečlivě ohledává hromadu oděného masa a spekulují o pár možných příčinách smrti popichování Hodginsem a jeho konspiračními teoriemi. Dr. Brennanová provádí konečné pozorování a upozorňuje, že významná ztráta hustoty kostí odpovídá na někoho ve věku 130 let. Tohle Boothovi stačí, aby se daly věci do pohybu. Provádí zběžné vyšetřování, kde přistál plukovník Cal Howard, což náhodou souhlasí s Angelinou počáteční rekonstrukcí lebky. Přestože je velmi těžké se dopátrat astronautů, neboť jsou chráněni jako potenciální teroristický cíl, vystopovává Booth Howardovu ženu kvůli rozhovoru.

Booth s Brennanovou si jdou promluvit s paní Howardovou. Zjišťují, že Colonel Howard včera odešel na samopilotovaný let a nevrátil se podle plánu. Colonel evidentně trénoval dalšího astronauta, zatímco on byl vyřazený ze zdravotních důvodů.

Booth prověřuje místo pobytu letadla plukovníka Howarda a zjišťuje, že je bezpečně schováno v hangáru. Oba tedy zamíří do hangáru, aby prověřili letadlo, zda na něm nejsou nějaké důkazy, že by Howard byl z toho letadla vyhozen. Jsou vyrušeni Howardovou šéfkou, která po nich požaduje povolení k prohlídce. Vteřinu po tom se zdá, že se vyšetřování zasekne ve slepé uličce, ale Booth jako zázrakem vytáhne požadované povolení.

V kanceláři Booth promlouvá s Hodginsem, zda může vytáhnout něco z oficiálních dokumentů, jež mají od agentury. Hodgins nemůže udělat nic, protože všechny významné informace byly začerněny. Hodgins mění předmět hovoru a ptá se Bootha, jak správně ženu požádat o ruku, pak Boothovi říká, že už Angelu o ruku požádal, ale neúspěšně. Když se vrátí k tématu NASA, říká Hodgins, že potřebují prošetřit člověka, kterého Howard trénoval, aby jej nahradil.

Kostička s Boothem zpovídají velitele Adamse o Howardově místě pobytu. Uvnitř letadla A300, známém také jako „zvracející kometa“ (pozn.: přeloženo v závislosti na narážky ohledně zvracení), se tedy vyptávají Adamse a zjišťují, že byl nevěrný své ženě a jen Howard o tom věděl. Letadlo vystoupá a přechází do volného pádu, což vytvoří na 20 vteřin beztížný stav. Zjišťují, že Howard mluvil s SVL, Sdružením vesmírných letů.

V laboratoři je Angele přidělen úkol pro zrekonstruování havárie za použití šatů. Brennanová a Booth provádějí nějaké vyšetřování na SVL a zjišťují, že se ve stejné oblasti, kde bylo nalezeno Howardovo tělo, prováděly hlídky kvůli UFO.

Booth a Brennanová tedy jdou vyzpovídat hlavu SVL, jež tvrdí, že byl mnohokrát unesen mimozemšťany. Odhaluje, že nabídl Howardovi práci v SVL a že on vyhledal SVL a ne obráceně. Také tvrdí, že Howard nevzal práci v SVL, protože agentura tlačila na jeho ženu. Booth a Brennanová si jdou tedy promluvit opět s jeho ženou, která jim odhaluje, že jednou Howard opravdu agentuře odevzdal hlášení o spatření neidentifikova­telného předmětu, ale agentura se mu to snažila vymluvit. Booth s Kostičkou věří, že agentura mohla nechat Howarda zavraždit, protože viděl něco tajného a byli vystrašení, že by mohl dát nějaké informace SVL.

V laboratoři Zack objevuje divnou formaci na Howardově stehenní kosti. Brennanová se na to dívá blížeji a nachází malý implantát v Howardově koleni, který se nějak neobjevil na rentgenu. Po bližším ohledání implantátu se ukázalo, že to je zvláštní transplantát, který zastavuje rozklad kostí, což je experimentální procedura.

Po dalším intenzivním vyšetřování na Jeffersonu tým vyvozuje, že plukovník Howard prodělal speciální kostní proceduru na Haiti od švýcarského doktora a bylo to financováno SVL. Jeffersonský tým pokračuje ve vyšetřování důkazů v laboratoři, obzvláště zranění, jež utrpěl plukovník Howard a vyvozují, že byl udeřen a zabit lopatkou vrtule před tím, než jej vyhodili z letadla.

Booth s Brennanovou se vracejí do hangáru, aby našli tu lopatku vrtule, jež zabila Howarda. Nacházejí letadlo velitele Adamse s poškozenou vrtulí, jež vykazuje, že jí byl Howard zabit. Kostička věří, že zde byl ještě zapleten jiný člověk mimo Adamse. Booth zatýká Adamsovu ženu, která je zapletena do spiknutí.

Později potkáváme Hodginse a Angelu na romantické večeři. Hodgins vytahuje prsten s diamantem a žádá Angelu o ruku. Ona odpovídá s jednoznačným ne, ale říká, že jej miluje více, než může vědět a že teď ještě není pro ni ten správný čas.

Hudba

  • Shane Alexander – Shipwrecked
  • Marjorie Fair – Hold On To You

Fotky

46855dd61f0fa.jpg 46855dda978a7.jpg 46855ddeaaf74.jpg 46855de293c7a.jpg 46855de73cb58.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 11:00

Komentáře