Epizody - sezóna 2

2x18 - The Killer in Concrete

Vrah v betonu „Brennanová s Boothem a týmem šprtů prošetřují části těla, jež byly nalezeny na stavbě zalité v betonu. Booth si myslí, že vrahem oběti je člen rodiny napojené na organizovaný zločin Hugh Kennedy. Údajné tvrzení jisté lovkyně odměn, že Hugh Kennedy uhořel při výbuchu svého auta, Bootha nezastaví a dává se jej stopovat. Plán mu však nevychází úplně podle jeho představ a Kennedym jej unese. Brennanová se tedy snaží nalézt Bootha dříve, než jej potká stejný osud, jako první oběť…“

Premiéra

4.4.2007 (USA/FOX), 3.10.2007 (ČR/TV Prima), 23.1.2008 (SR/TV JOJ)

Review

V Baltimoru přijíždějí Brennanová s Boothem k betonovému prostranství. Booth neustále myslí na svou bolest zubů. Dozvídají se, že pes na hledání mrtvol, objevil lebku. Brennanová jim nařídí odříznout kus betonu kolem mrtvoly a poslat jej do Jeffersonu.

V laboratoři Cam osloví Hodginse a Zacka, kteří mají zrovna mrtvolu částečně vyjmutou z betonu. Potvrzují, že se jedná o muže okolo 183cm. Také objevují staré střelné a bodné zranění, které se léčilo. Nacházejí v lebce oběti díru a Cam říká Zackovi, aby vyjmul nejprve celou lebku.

Na hřbitově pomáhá Angela Brennanové uctít památku pohřbení její matky. Je to už jeden rok. Přijíždí její otec Max Keenan. Volá na něj policii a Max mizí.

V laboratoři se Brennanová a Booth připojují k Zackovi, který objevil, že díra v lebce byla výsledkem vpíchnutí od něčeho jako sekáček na led. Booth na FBI požaduje složky o podobných vraždách.

Brennanová přijíždí domů a je překvapená svým otcem. Říká jí, aby si prohlédla jeho policejní záznamy, než na něj znovu pošle policajty. Odchází po tom, co jí říká, že ji miluje.

Na FBI ukazuje Booth Brennanové složku jejich oběti, Billyho Ray McKennana, který byl zapleten do organizovaného zločinu. Také ukazuje složku jednoho z kamarádíčků oběti, Hugha Kennedyho, který své oběti rád zabíjel sekáčkem na led. Oba pracovali pro zločineckého šéfa jménem Gallagher. Před dvěma roky šli oba, Billy Ray a Kennedy, do vězení, ale Kennedy byl brzo propuštěn a následně zabit při autonehodě, když jej sledoval lovec odměn. Jediné, co byli schopni získat, byla jeho noha. Zbytek těla uhořel. Booth chce, aby se Brennanová ujistila, že ta noha opravdu patřila Kennedymu.

V laboratoři začínají Brennanová s Cam vyšetřovat oddělenou nohu.

V restauraci Booth mluví s Veleskou Millerovou, lovkyní odměn, která jako poslední viděla Kennedyho. Nedává Boothovi žádnou dobrou informaci, ale pěkně spolu flirtují. Booth se ji ptá, zda zůstane a pojí s ním. Pak mu volá Brennanová a říká, že noha byla odříznutá a že by měl Velesku zatknout. Dříve než Booth zavěsí, vychází Veleska dveřmi a mizí.

V laboratoři Cam ukazuje DNA záznamy, jež potvrzují, že noha vskutku patřila Kennedymu. Brennanová si všímá, že pilka, která byla použita, je nejspíše ta samá, jakou používají veterináři k odstranění rohů jalovicím.

Angela a Zack ukazují Cam počítačem vytvořený obraz příčiny vzniku díry v Billyho lebce. Sekáček na led byl zabodnut do lebky a bylo jím třeseno, což jej paralyzovalo. Pak byl pohřben zaživa v čerstvém betonu.

Na FBI Brennanová a Booth sedí s Gallagherem a jeho právníkem, Clarkem Lightnerem. Nedávají jim žádné informace o Billym Rayovi a Kennedym kromě faktu, že je znali.

U Brennanové v bytě za ní přichází její otec a ona jej nechá vejít dovnitř a kradmo volá Boothovi. Max to ví a říká Boothovi, aby byl opatrný s Kennedym, jestli je ještě někde venku, a dále říká, že Kennedy má rád modely letadel.

Na setkání fandů modelů letadel způsobuje Booth rozruch tím, že vjede na plochu, aby donutil všechny lidi vstát a zjistil, kdo má jen jednu nohu. Brennanová je na telefonu a říká mu, aby se díval po člověku, který se za ním nežene. Booth spatří Kennedyho.

V budově Kennedyho bytu přichází Booth k jeho dveřím a těsně před tím než zaklepe, srazí Kennedy Bootha k zemi do bezvědomí.

Booth se probouzí v Kennedyho bytě zabalený do koberce bez zubu, který jej bolel. Kennedy si balí tašky a odchází.

V restauraci se Max připojuje k Brennanové, která mu říká, že Booth zmizel. Max ji nabízí, že ji pomůže.

Do Kennedyho bytu přichází Gallagher a Lightner, kteří se také snaží vystopovat Kennedyho. Gallagher udeří Bootha pistolí.

V laboratoři Cam navrhuje týmu, aby se vcítili do Boothovy pozice a zkusili jej vystopovat. Hodgins vyjmenovává rozdílné věci, které našel na těle Billyho Raye a usuzují, že byl zabit v taxíku.

Brennanová se svým otcem se vyptává jednoho nadšence do modelů letadel. Nejprve jim nechce dát žádné informace, ale pak na něj Max zatlačí tím, že si stoupne na jeho letadlo a muž jim v okamžiku sděluje Kennedyho adresu.

Brennanová s Maxem přijíždění do Kennedyho bytu a přivítá je zuřivá Veleska, která oba napadne a následně utíká, když ji Max s Brennanovou uzemní trhnutím kobercem. Brennanová nachází Boothův zub a požaduje, aby jí Veleska řekla, kde je.

Nacházíme Bootha, jak je bit Gallagherem a Lightnerem v malém hangáru pro letadlo.

V laboratoři potvrzují, že je to Boothův zub.

V Kennedyho bytě nachází Brennanová svého otce, jak dusí Velesku. Veleska vysvětluje, že ví, že Kennedy je naživu a že se jej snažila chytit kvůli kauci. Tvrdí, že když do bytu přišla, tak byl prázdný. Max předpokládá, že Booth musí být s Gallagherem.

V laboratoři Zack a Hodgins nacházejí na těle Billyho Raye druh destičky. Probírají se jeho daňovým přiznáním a nacházejí účtenku za „vakuovací pokovovací procesor“, který je přivede k letišti, kde zadržují Bootha.

Brennanová s Maxem zaútočí a zachraňují Bootha. Chytají Lightnera a právě, když se Gallagher snaží uprchnout, přijíždí SWAT tým. Max se může dostat do pasti, ale Brennanová mu říká, aby použil její auto a utekl.

Později u Brennanové doma ji Max píše dopis a nechává malého skleněného delfína, oblíbené zvíře její matky.

Hudba

  • Shane Alexander – Shipwrecked
  • Marjorie Fair – Hold On To You
  • Poco – Keep on Trying

Fotky

46855d7c391d4.jpg 46855d82ecbc1.jpg 46855d876e13a.jpg 46855d8c943b5.jpg 46855d90464a9.jpg

Komentáře (4) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:37

Komentáře

Michaela (03.07.2017 · 20:38)
Tento díl mám velmi ráda a díky těmto stránkám jsem si mohla připomenout název té krásné starší písně kterou si na konci Temperance brouká s Boothem :')) Děkuji ! - Poco - Keep On Trying
krny @ (25.01.2008 · 16:30)
Please...nemá náhodou niekto tú pesničku z konca tejto epizódyod skupiny Poco - Keep On Trying...ak áno mohol by mi to niekto poslať na mail, alebo poprípade nejaký link...thx
popKorn @ (23.09.2007 · 07:54)
Niko: příští týden začíná na TV FOX třetí řada, která se průběžně natáčí... Podle výsledků sledovanosti se IMO uvidí, jestli bude čtvrtá, pátá, šestá a pod...
Niko (22.09.2007 · 18:18)
nej nej nej serialek co znam nevite kolik bude rad???dohromady??