Epizody - sezóna 2

2x17 - The Priest in the Churchyard

Kněz na hřbitově „Na hřbitově sv. Agáty praskne uprostřed noci vodovodní potrubí. Hřbitov je vyplaven a na jeho povrchu zůstanou rakve s jejich vlastníky. K identifikaci mrtvých je pozvána Brennanová, jejíž práce má dopomoci vrácení těl na svá místa. Poslední pohřeb se údajně na tomhle hřbitově konal před padesáti lety. Brennanová však najde lebku, jež vykazuje známky pohřebení max. před pěti lety. To ji dovede k domněnce, že zde někdo mrtvolu pohřbil, aby zakryl vraždu…“

Premiéra

28.3.2007 (USA/FOX), 26.9.2007 (ČR/TV Prima), 16.1.2008 (SR/TV JOJ)

Review

V kostele Sv. Agáty dovedou Brennanovou s Boothem na starý hřbitov, kde prasklo vodovodní potrubí a vyplavilo na povrch rakve s mrtvolami. Těla musí být identifikována a vrácena na řádná místa. Nacházejí však kostru, která tam prostě nepatří. Otec Donlan, který vede kostel, říká, že všechna tahle těla byla pohřbena alespoň před padesáti lety. Teď Brennanová věří, že jedno z nich bylo pohřbeno před pěti lety bez rakve. Otec Sands, který pracuje pod vedením Otce Donlana trvá na tom, že to prozkoumají. Otec Donlan je celý nesvůj. Zack nachází důkaz úderu na čelní kosti lebky.

V laboratoři nachází Zack krevní nahromaděninu uvnitř lebky a Booth s Brennanovou se přou o právoplatnosti náboženství.

Po pročesání místa činu Hodgins v laboratoři Cam vysvětluje, že někdo prorazil vodovodní potrubí lopatou, zatímco se snažil něco pohřbít nebo vykopat. Také zjišťuje, že oběť byla pohřbena před třemi roky. Angela přichází s náčrtkem oběti.

V kostele se Brennanová s Boothem vyptávají Otce Donlana, který jim nedává žádnou informaci. Pak přichází Lorraine Bergenová, správkyně farnosti, aby odvedla Brennanovou a Bootha od Otce Donlana. Uvnitř se připojují k Otci Sandsovi, který jim je ochoten pomoci v čemkoliv budou potřebovat. Vysvětluje, že Otec Donlan neoceňuje jeho moderní metody učení, ale přivedl mnoho lidí zpátky do kostela.

Po při ohledně náboženství míří Brennanová s Boothem do restaurace, aby se potkali s Boothovým psychologem, Dr. Gordonem Wyattem. Naznačuje jim, že se nehádali o náboženství, ale o něčem hlouběji pod povrchem.

V kostele Booth sedí s Angelou během bohoslužby a Otec Sands jim povolí, aby ukázali náčrt oběti v naději, že jej někdo identifikuje. Jeden chlapec, James Levay, v muži poznává Otce McCourta. Ostatní souhlasí. Otec McCourt je tím člověkem, kterého Otec Sands před pěti lety nahradil, když se připojil ke kostelu. Lorraine dodává, že byl divný člověk, že mizíval na několik dní a vracel se bez slova o tom, kde byl.

V laboratoři nachází Zack zranění vykonaná po smrti jako zlomené prsty a zápěstí. Hodgins našel stopy zlata ve zlomeninách, což naznačuje, že té mrtvole byly ukradeny šperky. Zakončují debatu tím, že to musel být vykradač hrobů, který byl vyrušen jednu noc Otcem McCourtem, tak jej prostě zabil a pohřbil ho. Cam také nachází v zemině stopy chemikálie, která je toxická, takže všichni musí dostat protilátku.

Brennanová s Boothem se vyptávají Otce Sandse na to, kdo měl přístup na hřbitov a on jim vysvětluje, že to byla zodpovědnost Otce Donlana. Sands si pak začne stěžovat na svůj žaludek a Brennanová si myslí, že by mohl být infikován toxickou substancí, jež našli v půdě na hřbitově.

V laboratoři Hodgins a Angela prohledávají registry online aukcí a zastaváren kvůli chybějícím klenotům z vykradených hrobů. Cam vstupuje a vysvětluje, že toxin z půdy je dost vzácný na to, že by mohli být schopni vypátrat každého, kdo jím byl infikován v minulých pěti letech.

Na FBI Brennanová s Boothem zpovídají Enza, člena kostela, který byl před rokem infikován tím vzácným toxinem. Také zjistili, že zastavoval šperky ze hřbitova. Tvrdí však, že nezabil Otce McCourta, neměl s ním žádný problém, a že nebyl typ Otce McCourta, byl příliš starý. Říká jim, aby si promluvili s Jamesem Levayem.

Brennanová a Booth sedí s Jamesem a vyptávají se jej na jeho vztah s Otcem McCourtem. Vysvětluje jim, že McCourt se jej nikdy nedotkl. Když Jamesův otec odešel, byl tam McCourt pro něj a byl tím otcem, kterého potřeboval. Když začaly kolovat řeči, dostal se Otec Donlan do velkého sporu s McCourtem.

Brennanová s Boothem se dotazují Otce Donlana a ten připouští, že je přísný na všechny své kněží. Také připouští, že mnoho kněží k němu přišlo a odešlo, protože byli slabí, novodobí kněží.

V laboratoři našel Zack na McCourtových kostech anomálii. Mohl být oslaben v důsledku lékařského nebo genetického následku. Cam také nachází v McCourtově lebce stopy stříbra.

V kostele Brennanová a Booth žádají Lorraine, aby jim ukázala fotku jednoho mrtvého, aby viděli typy šperků, se kterými byli pohřbeni. Pak si Brennanová všímá stříbrného kalichu a bere jej k prozkoumání do laboratoře.

V laboratoři potvrzují, že Kalich byl použit k udeření do McCourtovy lebky po tom, co byl zabit. Cam přichází, aby vysvětlila, že byl otráven.

Brennanová s Boothem přijíždějí do tělocvičny v kostele, kde nacházejí Otce Sandse, jak trénuje wrestling a je v blízkosti jednoho z chlapců. Konfrontují Sandse s faktem, že on a McCourt byli společně na škole. Sands tvrdí, že McCourta neznal, ale zdá se být zaskočen.

V restauraci diskutují Brennanová s Boothem o případu, až se dostávají do pře, když doráží Dr. Wyatt a nasměruje je. Po jeho odchodu se Brennanová s Boothem dostávají do pohody a vzpomínají si, že Otec Sands zůstal nemocný i po léčbě na toxin. Brennanová naznačuje, že možná byl otráven stejným toxinem, jež byl nalezen v těle otce McCourta.

V laboratoři testují Sandsovu krev a zjišťují, že byl otráven a to stejnou osobou jako McCourt.

Brennanová s Boothem přivádějí Otce Donlana. Ukazují mu vzácný jed, jež byl použit na Sandse a McCourta, což je výtažek z rostliny rostoucích na půdě kostela, o něž se tak důkladně stará. Přiznává, že jej nezabil, ale ví, kdo to udělal.

Později na FBI přiznává Lorraine, že si myslela, že McCourt obtěžoval děti, takže se rozhodla jej otrávit tak, aby jen onemocněl a zůstal doma. Nechtěla jej zabít. To stejné si myslela o Otci Sandsovi, takže jej otrávila také.

Hudba

  • Nina Gordon – The Time Comes

Fotky

46855d0fb2abf.jpg 46855d16b1ff2.jpg 46855d1b75b7e.jpg 46855d1f9b0b3.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:32

Komentáře