Epizody - sezóna 2

2x16 - The Boneless Bride in the River

Nevěsta bez kostí „Brennanová a Sully jsou na romantické dovolené. Přijíždí za nimi Booth a bere s sebou Brennanovou na místo činu, kde byla v řece nalezena žena bez kostí. Celý tým začne pracovat na rekonstrukci ženina těla. Protože však v těle nejsou žádné kosti, nemá Brennanová důvod se účastnit rekonstrukce a vrací se na svou dovolenou se Sullym. Cam však objeví poslední zbývající kost v těle, což je pro Bootha pádný důvod znovu narušit Brennaninu dovolenou. Odvádí ji zpět do Jeffersonianu…“

Premiéra

21.3.2007 (USA/FOX), 19.9.2007 (ČR/TV Prima), 9.1.2008 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová s Boothem přijíždějí na místo činu. Stojí u řeky, kde se policisté brodí kolem ocelové truhly. Uvnitř truhly je vměstnaná mrtvá žena. Brennanová ji zabalí a bere s sebou do laboratoře.

V laboratoři se Cam koukne na oběť a zjišťuje, že kostra byla odstraněna po tom, co někdo provedl řezy na stranách těla a po tom, co tělo vařili. Cam žádá Angelu, jestli by mohla vytvořit lebku jen z kůže. Ta toho není schopná, ale může říct, že obětí byla Asiatka. Brennanová vstupuje a říká, že když tu nejsou žádné kosti, tak tu nemusí být. (No bones, no Bones. – Žádné kosti, žádná Kostička.)

Hodgins a Zack přivádějí Cam do jejich laboratoře, aby jí ukázali, jak by mohli být schopni zjistit podobu oběti. Vložit balón dovnitř kůže z hlavy a nafouknout jej. Cam jim říká, aby toho nechali. Tohle není dobrý nápad.

Brennanová je v přístavišti a zdraví se s agentem Sullivanem (Sullym) na lodi, o které přemýšlí, že koupí. Koupí ji jen, když se bude Brennanové líbit.

V laboratoři našla Cam v těle levou čéškovou kost a volá Zacka, aby ji prošetřil.

V přístavišti se Booth naloďuje na Sullyho loď a hledá Brennanovou, aby ji sdělil, že našli čéškovou kost. Tím přerušuje jejich aktivity.

V laboratoři Zack vysvětluje, že oběť strávila mnoho času na kolenou a to ji bylo teprve dvacet let, když ji zabili. Také si všímají, že kost je čtvercová a ne trojúhelníková, což je genetický defekt známý jako Fongova nemoc a často se vyskytuje ve venkovské Asii. Booth se rozhoduje prověřit to s imigračním. Angela vstupuje s kresbou obličeje oběti, kterou vytvořila. Prověřuje jej proti databázi a objevují pohřešovanou dívku jménem Li Ling Fanová, která přišla do Ameriky na snoubenecké vízum z Číny. Booth odchází, aby vysledoval snoubence oběti.

V domě snoubence oběti potkáváme muže Drewa Harpera. Jeho byt vypadá spíše jako dojo a na sobě má karate gi. Tvrdí, že Li Ling neviděl od doby, kdy odvolali svatbu. Když Booth říká Drewovi, že se podívá, zda nemá nějaký trestní záznam, Drew bere nohy na ramena a utíká. Booth pro něj není žádná překážka.

Booth přivádí Brennanovou zpátky do laboratoře a promlouvají s profesorem Shi Jon Chenem o předmětech, které vzali z Drewova bytu. Brennanová naznačuje, že tohle by možná mohl být případ Minghun, asijské tradice, kdy neženatý muž zemře a je pohřben s kostmi mladé ženy. Profesor si nemyslí, že je to možné, protože se ženy kvůli kostem nezabíjejí. Booth dostává informace o svatební agentuře, která připravovala svatbu Drewa s Li Lingové a s Brennanovou tam zamíří.

Na FBI Brennanová a Booth sedí s Jackie Burrowsovou, majitelkou svatební agentury „Perfektní žena“. Vypadá jako pravý obchodní majitel. Když jí Booth říká, že jedna z jejích klientek může být zabitá, je z toho zdrcená.

Profesor říká Brennanové a Boothovi, že prováděl tajný výzkum na čínských imigrantech a rodina, se kterou byl v kontaktu, plánovala provést Minghun. Brennanová mu připomíná, že předtím, než jsou kosti pohřbeny, jsou rozšířeny mezi členy rodiny. Brennanová jej žádá, aby ji alespoň jednu kost donesl na podívání. Souhlasí, ale žádá Brennanovou, aby předstírala, že je jeho přítelkyně a Booth, že je její bratr.

V domě příbuzných s kostmi mrtvého syna, pijí Brennanová, Booth a profesor čaj s Mei Zhang. Když Mei Zhang odchází z pokoje, Brennanová slídí okolo a nachází ukrytou kost v truhle. Vymění ji za falešnou.

V laboratoři nachází Brennanová, že kost má rakovinové buňky, což je nejpravděpodobnější příčina smrti. Sully vstupuje a bere Brennanovou stranou. Ptá se ji, jestli s ním odpluje do Karibiku. Brennanová neví, co má říct.

V laboratoři Cam potvrzuje, že žádná z Drewových zbraní nebyla použita na něčí zabití a že v ledvinách oběti byly nalezeny toxiny, což znamená, že byla otrávena. Zack vstupuje s identifikací rakovinové kosti, jež Brennanová vyměnila, William Chang před dvěma roky.

Na FBI profesor vyjadřuje své zklamání v Brennanové v tom, že zničila jeho studii. Ve vyslýchací místnosti Booth vyslýchá dva příbuzné Williama Changa. Booth jim pokládá otázky, ale ti mu nic neříkají. Booth se rozhoduje exhumovat Williamovo tělo.

Na hřbitově se Brennanová ptá Bootha, jestli by si měla odjet Sullym. On váhavě říká, že ano předtím, než uslyší řinčení. Jdou ke hrobu, který je exhumován a nacházejí rakev naplněnou penězi.

V laboratoři Hodgins potvrzuje, že uvnitř bylo tělo, ale někdo jej odstranil a na jeho místo dal falešné peníze, což je kulturní tradice. Hodgins nachází brouka, který mu říká, že tělo bylo vykopáno minulý červenec nebo srpen. Také rakev byla znova pohřbena jen 0,6 metrů pod zemský povrch a tělo se nezakonzervovalo. Brennanová podezřívá márnici.

Přivádějí Josepha a Nelsona Hanovi, vlastníky márnice na FBI kvůli výslechu. Popírají, že by cokoliv věděli a rychle odcházejí. Booth je pak vžene do úzkých a oni vše přiznávají. Říkají Brennanové a Boothovi, že Minghunský obřad se má stát dnes večer.

Brennanová s Boothem přeruší obřad a jdou se přímo podívat na kosti. Brennanová je identifikuje jako kosti Li Lingové a Williama Changa.

V laboratoři s úspěšnou identifikací dávají šprti hlavy dohromady a nacházejí nástroj, který byl vzat z márnice, a odpovídá řezným známkám z těla Li Lingové. Teď jen potřebují najít osobu, která Li Lingovou otrávila.

Brennanová s Boothem čekají na Drewa Harpera. Sully je na ulici a čeká na něj, on přijíždí. Když Sully dává znamení, Brennanová s Boothem spěchají, ale Drew je příliš rychlý, přeskočí plot a vyhne se jim. Booth běží okolo bloku, aby jej dostihl a Brennanová se Sullym pokračují ve stíhání. Booth jej při zatýkání povalí na záda a spoutá jej, takže ho mohou vyslechnout, aniž by se pokoušel utéct. Ptají se, zda zabil Li Lingovou pro peníze od Williams Changovy rodiny, která hledala kosti nevěsty. On to však popírá. Z „Perfektní nevěsty“ vytěžil 25.000 dolarů. Booth se v to domnívá.

Na FBI zpovídá Booth Jackie Burrowsovou a ta přiznává, že spolupracovala s márnicí na zabití Li Lingové kvůli vykostění pro Minghun.

Mezitím Brennanová říká Sullymu, že s ním nemůže odplout. Příliš svou práci miluje. To oba zraňuje, ale pro ní to je to správné rozhodnutí. On odjíždí. Ona ví, že provedla tu správnou volbu.

Hudba

  • Fisher – You

Fotky

46855cdd94e20.jpg 46855ce3450e1.jpg 46855ce72a58c.jpg 46855ceda8627.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:30

Komentáře