Epizody - sezóna 2

2x15 - The Bodies in the Book

Vraždy podle knihy „Brennanová vydala svou novou knihu, která je na seznamu bestsellerů. Znamená to pro ni, že svou knihu musí propagovat, což zahrnuje rozdávání podpisů a dělání rozhovorů. Mezitím Booth s Brennanovou vyšetřují úmrtí dvou mužů. Jednoho našli ve vodě zaklíněného do kotvy lodi a druhého, který je vměstnán do klece s krysami. Jsou to dva případy mnohem podobné těm, jež popisuje Brennanová ve své knize…“

Premiéra

14.3.2007 (USA/FOX), 12.9.2007 (ČR/TV Prima), 2.1.2008 (SR/TV JOJ)

Review

Nacházíme Dr. Brennanovou v posteli s agentem Sullivanem (Sullym). V ten moment zvoní telefon a vyrušuje je. Na druhém konci je Brennanina publicistka a ptá se jí na její rozvrh. V té chvíli má však Brennanová na mysli jiné věci. Takže zavěsí.

V laboratoři se Brennanová setkává se svou publicistkou Ellen Laskowovou a jejím asistentem Hankem Beldinem. Ellen se diví, proč stále Brennanová pracuje na Jeffersonu, když vydělává tolik peněz za své knihy. Brennanová Ellen připomíná, že tohle je to, co miluje. Hank tohle obdivuje. Booth přijíždí a odvede Brennanovou na místo činu.

V přístavu se rojí poldové. Brennanové a Boothovi říkají, že byly nalezeny lidské kousky, které pluly na hladině vody. Potápěči našli zbytek těla připnuté červenou páskou ke kotvě lodi. Tohle Brennanovou a Boothem otřese, protože tohle je přesně jako z poslední knihy Brennanové.

V laboratoři prozkoumává Brennanová oběť a nachází, že je to muž, čtyřicátník a že je mrtvý již pět dní. Zack nachází v lebce díru po kulce. Cam se diví, jak moc se podobá tenhle případ tomu, co je v Brennanině knize. Brennanová nechce skákat k předčasným závěrům. Také se za to nechce cítit zodpovědná. Booth se ukazuje, aby zjistil, jestli již provedli identifikaci. Hned po něm přichází Sully, což se Boothovi nelíbí. Raději by na případu dělal sám. Sully chce pomoci své přítelkyni. Pak Angela zjišťuje identitu. Glenn Lopata.

Na FBI sedí Booth spolu s Connie Lopatovou a Gregem Braleyem, Connieniným bratrem. Je rozhozená z Grennovy smrti, Grega to však nezajímá.

V laboratoři nachází Hodgins na červené pásce maso. Zack a Brennanová prozkoumávají kosti a diskutují, zda se objeví více takových zabití, které kopírují Brennaninu knihu. Booth přijíždí s nemocničními záznamy Connie Lopatové, které ukazují, že byla konzistentně léčena kvůli zranění, jako kdyby byla zneužívaná. Booth podezřívá jejího bratra Grega, kterému se to nelíbilo a proto zabil Glenna. Hodgins vstupuje s vědomím o druhu červené pásky, jež byla použita a jejího užívání. Jejich podezřelý Greg pracuje na letišti, kde v letadlech užívají červené pásky.

Na FBI Brennanová s Boothem vyslýchají Grega, který však popírá zabití oběti. Říká, že v době, kdy se to stalo, byl tábořit. Brennanová si všímá, že má dva prsty spojené, čemuž se běžně říká syndaktylie (srůst prstů). Boothův telefon zazvoní, říká pak Brennanové, že našli další oběť.

Brennanová s Boothem dorážejí na místo činu a nacházejí tělo ve skleněné akváriu, které ohlodávají laboratorní krysy, přesně jako v Brennanině knize.

Na FBI přináší Brennanová Boothovi identifikaci těla, které našli v akváriu. Sadie Kellerová, bohatá mladá žena z okolí. Sully vstupuje s informací, že Greg Braley byl opravdu tábořit tu noc, kdy byl Glenn zavražděn.

V laboratoři Cam, Zack a Hodgins prozkoumávají Saideinino tělo. Zack nachází díru po kulce, kulka tam však není a ani žádné výstupní zranění. Cam z toho vyvozuje, že musí být uvnitř jedné z těch krys.

V kancelářích FBI mluví Brennanová a Booth s Sadieiným manželem Ashtonem Kellerem. Vysvětluje, že ona byla divoká a peníze ji ještě více zkazily. Booth jej podezřívá, protože ona je mrtvá a on se dostane ke všem těm penězům.

V laboratoři nacházejí šprti krysu s kulkou. Teď potřebují jen čekat, aby příroda provedla svou potřebu. Později s oběma kulkami z obou vražd vysvětluje Zack, že pocházejí ze stejné zbraně. Booth si myslí, že mají sériového vraha, Brennanová však říká, že vraždy byly natolik odlišné, aby byly vykonány stejnou osobou. I když odpovídají těm v její knize. Booth vytáhne kus mailu jednoho Brennanina fanouška, je od jejího dlouhodobého pronásledovatele, Olivera Lauriera.

V Oliverově bytě jej Booth zpovídá. Když jej Oliver zamkne, střelí Booth dolů do dveří a nachází panenky, jež visí ze stropu ovinuté červenou stuhou. Booth si uvědomuje, že by mohli mít jejich vraha, tak Olivera spoutává.

Na FBI vysvětluje Oliver, že se jen tak bavil. Booth mu to však nevěří. Oliver říká, že jim poskytne informaci, pokud bude moci vidět Brennanovou při podepisování své knihy. Booth nechce tuhle hru hrát, ale nemá však na výběr.

V laboratoři se Cam rozhoduje provést toxický obraz druhé oběti. Hodings našel také na druhé oběti rozemletý písek. Brennanová odchází na setkání s Boothem do kanceláří FBI.

V kancelářích FBI se Brennanová vyptává Olivera Lauriera. Když diskutují její knihu, odhaluje, že je součástí chatovací místnosti „Brennanité“ nebo lidem, kteří se na chat připojují, aby debatovali o její nové knize. Když se pohnul, aby se dotknul Brennaniny tváře, srazí jej, až mu začne téct krev z nosu. Jakmile Oliver spatří krev, tak omdlí.

V Boothově kanceláři se usnášejí, že on by nemohl být vrahem, protože při pohledu na krev omdlívá.

Mimo budovu podepisovací akce jsou Brennanová a Booth zdraveni Hankem, který je trochu nejistý, protože je diabetik a potřebuje cukr. Vysvětluje, že Ellen už nebyla dlouho spatřena a proto se o ni obává. Booth přivolává auto a aby zajel do Ellenina domu. Brennanová a Booth se plíží zpátky na podepisovací akci do budovy. U zadních dveří nacházejí Ellen, mrtvou, svázanou červenou páskou a pokrytou mravenci, přesně jak je napsáno v knize Brennanové.

V laboratoři Brennanová se šprty nacházejí, že díry po kulkách třetí oběti jsou přesně jako ty druhé dvě, tentokráte však z velmi blízka.

Sully na FBI říká Boothovi, že našel textovou zprávu v Ellenině ostružiníku od manžela Sadie Kellerové, Astona. Booth se dává vyzpovídat Ellenina asistenta Hanka. Booth se jej ptá, zda neměla poměr. Hank přiznává, že byla ve skrytu lesba a scházela se s mnoha ženami.

V laboratoři prozkoumávají třetí oběť a snaží se zjistit spojení, jež mají všechny oběti s vrahem. Brennanová si stále myslí, že oběti byly zabity třemi různými lidmi.

Na FBI Booth a Sully zjišťují, že ten, kdo poslal tu zprávu Sadie Laskoové, by mohl být Hank.

V laboratoři zjistil Hodgins přesně, odkud pochází ten zvláštní písek z druhé oběti. Používá se na pískové pasti na golfových hřištích, ale jen v pár oblastech. Booth přijíždí a vysvětluje, že si také myslí, že to byli tři různí vrazi a že používají Brennaninu knihu, aby to vypadalo, že je jen jeden vrah. Přemýšlejí o svých podezřelých a uvědomují si, že písek pochází od Ashtona Kellera, který celý čas hraje golf, Hank dopoval Sadie inzulínem, o něž se zajímal, protože je sám diabetik. A když se koukají na Ellenino tělo, nacházejí divné podlitiny na jejím krku, jež sedí otisků, které mohl udělat Greg Braley svými srostlými prsty. Pak Booth přijímá hovor od Sullyho, kde mu říká, že FBI vystopovala přezdívky Brennanitů a zjistili, že všichni tři podezřelí byli členy. Mají své spojení a důkaz. Mohou je tedy zatknout. Případ je uzavřen.

Hudba

  • Black Rebel Motorcycle Club – Fault Line
  • Rosie Thomas – It Don't Matter to the Sun
  • Jessy Harris & the Ferdinandos – The Secret Sun

Fotky

46855cbdcbba4.jpg 46855cc40db58.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:28

Komentáře