Epizody - sezóna 3

3x10 - The Santa in the Slush

Santa v blátě Před vánočními svátky naleznout před washingtonským obchodním domem mužské tělo, jež má na sobě kostým Santa Clause a má bílé vousy. Booth a Brennanová začínají s vyšetřováním, během něho nacházejí podivné propojení mrtvého muže s pohádkovou postavou. Jmenuje se Kris Kringle – stejně jako skutečný Santa Claus – a v jeho byt je doslova nacpaný hračkami a mimo nich také naleznou zásuvku plnou peněz. Všechno opravdu začíná ukazovat na to, že Kris Kringle je opravdovým Santou Clausem a Brennanová tomu snad i začíná věřit…

Premiéra

27.11.2007 (USA/FOX)

Review

Dva malí skřítci – malý človíček a teenager – prošetřují divný zápach během své přestávky a jsou zděšeni nálezem mrtvého a rozkládajícího se Santy ve stoce.

Brennanová navštěvuje Maxe ve vězení a říká mu, že se na vánoce chystá do Peru vyšetřovat 1500 let staré kostry. Max chce strávit vánoce s celou rodinou, což jsou nepravděpodobné vyhlídky. Brennanová brzo zjistí, že Booth také nebude tyto vánoce se svou rodinou – jeho syn Parker bude lyžovat ve Vermontu s Rebeccou a jejím novým přítelem.

Lebka mrtvého Santy vykazuje silný úder a obsahuje dobře krmené červy, kteří se opravdu měly čeho nažrat. Santův oblek je opravdu kvalitní, ne žádný šunt z velkoobchodu a také z něj lze cítit vůni jílové dýmky. Zack si myslí, že ti, co věří v Santu, jsou hloupí. Angelina obličejová rekonstrukce ukáže… Santu. Cože? Takhle vypadal. Šprti rozdováděně začínají naznačovat, že tohle je ten pravý Santa.

Brennanová navštěvuje Russe ve vězení a navrhuje mu, že by mohl strávit vánoce s Maxem, Amy a dětmi v manželské místnosti ve vězení. Russ říká, že se to nestane – dívky věří, že pracuje v zámoří.

Rýhy na lebce pocházejí z kopyta – kopnutí od soba? Identifikovali ho jako Kristophera Kringleho – což je jeho legální jméno. Booth a Brennanová jdou k němu domů a nacházejí, že žil nad obchodem s hračkami. Jeho byt je jako zimní říše divů s hračkami a hrající vánoční hudbou. Lednička neobsahuje nic než mléko a koláčky. Je tam také Kringleova fotka se sobem, jeho šatník neobsahuje nic než oblečení Santy Clause. V šuplíku nacházejí falešné dno, kde ukrýval stovky dolarů v hotovosti – v mnoha malých pomačkaných bankovkách, ale je zde i 8 zcela nových padesátek se sekvenčními sériovými čísly. Domácí, Ralph Harley, jim ukazuje nájemní smlouvu, na které je jako předchozí Krisova adresa uveden Severní pól.

Harly to přijal, protože kdo jiný by chtěl žít nad hračkářstvím? A zaplatil první a poslední měsíc v hotovosti. Vždycky platil v hotovosti. Pracoval v „Temp Time“ a vždycky platil nájem včas, až na poslední dva měsíce. Přiznává, že s Krisem vynalézali hračky a Harley je patentoval.

Brennanová se svěřuje Boothovi o Russovi, ten říká, že občas zalhat dítěti je v pořádku. Jako se Santou Clausem. Booth si myslí, že by měla Russe dostat na vánoce do civilu, aby děti nemusely zjistit, že je ve vězení. Brennanová nevěří ve lhaní dětem.

Současná příčina Krisovy smrti je určena jako úder do hlavy, ale ne od soba. Od něčeho srpovitě zahnutého.

V agentuře Temp Time zjišťují Booth a Brennanová, že Krise milovali všichni zdejší Santové, byl jim inspirací. Dale, majitel, mu platil šeky – neměl žádné bankovní konto. Kris byl jediný Santa, který pracoval celoročně – kromě samotného Štědrého dne, jeho „speciální noc“.

Červy nalezení v Krisovi vykazují známky kyseliny, která se nachází jako přísada v ptačí polévce, vzácné čínské delikatesy. Stopy polévky se nacházejí také na Santiných kalhotách na zadní části.

Brennanová jde za Caroline Julianovou požádat o místnost pro svého tátu, Booth jí varuje, že bude chtít něco na oplátku. A vskutku ona souhlasí (nicméně dozorce říká žádný vánoční strom – hvězdy jsou bodnou zbraní) – ale jen když políbí Bootha. Pod jmelím. Na rty. Na celých pět vteřin. Proč? Protože si myslí, že to nebude odmítnuto.

Booth a Hodgins navštíví jedinou čínskou restauraci ve městě, kde podávají ptačí polévku. Hodings nachází identické larvy – stejně tak i prázdné peněženky. Kris musel být kapsář.

Booth se setkává s Parkerem, který chce strávit vánoce se svým tátou a nerozumí tomu, proč nemůže jet do Vermontu s něma. Parker se ptá, jestli bude Booth sám; Booth lže a říká, že bude s Brennanovou a všemi přáteli. Brennanová říká, že bude v Peru. Booth je na ni mrzutý, říká, že to je pravda, že jedou do Peru.

Santa Jeff z agentury Temp šacuje stážného z obchoďáku Marty Moussa během krátkého boje, ten jej obvinil, že mu ukradl peněženku. Kris také působil v téhle oblasti. Moussa, který trvá na tom, že Jeff je kapsář a Kris ne, říká, že konfrontoval Santu kvůli ukradené peněžence – 900 babek uvnitř byly vánoční peníze pro jeho rodinu – jen toho chlapa udeřil do nosu. Nejednalo se o žádnou rvačku a nestalo se to před čínskou restaurací, ale stalo se to před obchodem. Ukázalo se, že Mousseho výplatní šek byl proplacen v padesátkách – se stejnými sériovými čísly jako ty, které našly v Krisově bytě.

Brennanová zavěsí jmelí a říká Boothovi o dohodě s Caroline Julianovou. Caroline doráží a pár se líbá – vášnivěji, než očekávali. Caroline se zdá být ohromená. Brennanová říká, že to bylo, jako by líbala svého bratra. Caroline dodává, že pak tedy musí svého bratra mít ráda, místnost je tedy připravena. Odjíždí. Brennanová a Booth stráví společnou trapnou chvilku, neví, co říct, pak se navzájem omluví a vrací se k vyšetřování.

Pár se setkává s Dr. Sweetsem na večeři, který říká, že je v pořádku v některých případech lhát – „aby se dětem vytvořila přechodná iluze nevinnosti a radosti, je to naše zodpovědnost“. Brennanová říká, že jí to pomohlo a jde za Russem, vzrušená tím, že není nemorální lhát o vánocích. Přesvědčí ho, aby s ní odešel v civilním. Říká, že by tam měl být; táta je chce všechny pohromadě. Brennanová říká, že musí být v letadle do Peru.

Zatímco Angela a Hodgins diskutují, kde stráví vánoce spolu, nacházejí stopy po mosazi na Krisově lebce. Ukazuje se, že to byl mosazný zvon. Kris byl napaden jiným Santou. Booth a Brennanová se vrací zpátky do Temp Time a zjišťují, že zvony všech Santů jsou identické. Santa Jeff se brání kontrole. Zjišťují, že jeho zvon je prasklý.

Ale to nic nedokazuje – Santové si své zvony častokrát pomíchají a vyměňují. Booth má teorii – vědí, že mnoho těchhle Santů dlužilo Krisovi peníze. Možná, že se mu je jeden z nich snažil zaplatit okradením Moussyho. Kris dostal podezření, pokud jde o to, odkud pocházejí ty peníze, konfrontoval kapsáře, chytil jej s peněženkami v uličce za čínskou restaurací, prali se a pak byl Kris zabit a vhozen do stoky.

Všichni Santové jsou nuceni nastoupit a zaujmout pozici, aby Booth a Brennanová mohli přičichnout jejich zádi hledajíc výrazné aroma ptačí polévky. Booth tohle oficiálně prohlašuje za naprosto nejhorší vánoce. Záď Santy Jeffa smrdí po ptačí polévce. Jakmile si ostatní Santové uvědomí, že Jeff je ten viník, skočí na něj a začínají ho mlátit. Booth je zastaví, zatýká Jeffa a odvádí jej pryč. Ostatní vzteklí Santové mu zpívají: „Santa Claus přichází do města“.

Tu noc mají všichni vánoční párty. Šprti si vyměňují dárky. Moussa dostává své vánoční peníze zpátky. Booth zjišťuje, že nakonec stráví Štědrý den s Parkerem – Parker utekl a policista jej přivedl do Boothovy kanceláře. Booth ujišťuje Rebeccu, že Parker se vrátí včas, aby mohli odjet do Vermontu. Brennanová zvažuje svůj odjezd do Peru, ale nakonec se připojuje ke své rodině.

Brennanová a Max se shodují, že tohle jsou ty nejlepší vánoce, které zažili za šestnáct let. A pak zavolá Booth, ne jen se šťastnými novinkami ohledně Parkera, ale aby jí řekl, aby odhrnula záclony. A venku přes ulici u vězení stojí Booth a Parker s jasně osvětleným vánočním stromem. Rodina Brennanů nakonec svůj vánoční strom dostane. Brennanová říká, že se jí dárky líbí a Booth jí přeje veselé vánoce.

Hudba

*

Fotky

47446df750aa9.jpg 47446e014622f.jpg 47446e0895453.jpg 47446e11011cf.jpg 47446e19b6b65.jpg 47446e23a0324.jpg 47446e2ad6f3b.jpg

Komentáře (10) | Vložil(a) popKorn | 20.11.2007 10:15

Komentáře

Jáá (28.12.2008 · 23:08)
No já nevim, jestli by měli bejt spolu... O čem by to pak bylo?
petule (21.11.2008 · 20:25)
tuhla stranku uplne miluju je super a nejvic super je ze tu vypisujete i ty epizody do podrobna ... protoze i kdyz uz jsem nektery treba videla tak je skvely si je ozivitundefined
S.A.L.S.A @ (21.03.2008 · 17:31)
Nejlepší díl z celých Bones...není to ani kvůli té puse, spíš ta atmosféra na konci :)
Jitulínka (13.03.2008 · 20:49)
Seeley a Temprence musí být spolu!!!!!!!!!! Jinak to stojí za prd a je sranda jak o Kůstce Booth prohlašuje že ji sebral v muzeu ty díly mám nahraný ;-)
melanie @ (07.03.2008 · 12:20)
Skvelej serial mos se mi libi.Skoda ale ze Booth a Kustka nebudou spolu no mozna se casem dockáme
weroni @ (01.12.2007 · 12:36)
marissa dee : kde si uz videla tento diel? ja chceeem tiez....
popKorn @ (28.11.2007 · 23:09)
marissa dee: titulky se zacnou prekladat, jakmile se objevi anglicke... a to obvykle potrva den az dva, podle moznosti a volneho casu...
marissa dee (28.11.2007 · 22:54)
kedy budu titulky uz som videla tuto cast je uzasna:)))naj cast Bones aka kedy bola:D:D a nie len pre pusu:)
mimi @ (22.11.2007 · 18:40)
najlepsia je ta foto,kde je booth s parkerom-uzasna momentka..............
ninja.esti (21.11.2007 · 21:47)
Kůstka má pěěěěěknou čepičku :)
moc ji sluší