Epizody - sezóna 2

2x14 - The Man in the Mansion

Muž v domě „Booth a Brennanová se svým týmem jsou hlavním sponzorem Jeffersonianova institutu vyzváni, aby prošetřili vraždu Terence Bancrofta nalezeného doma mrtvého, pobodaného a přivázaného k židli. Brennanin tým dokazuje, že tělo takhle zůstávalo nejméně celý měsíc a při přepravování veškerých důkazů do Jeffersonianu odstraní Hodgins jednu starou fotku, kde je vyfocen s obětí. Když se však Hodginsovo napojení na případ provalí u soudu, je reputace Jeffersonianova institutu vážně ohrožena. Tohle vše vede Brennanovou k vážnému rozhodnutí v otázce svého týmu…“

Premiéra

14.2.2007 (USA/FOX), 5.9.2007 (ČR/TV Prima), 19.12.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová s Boothem přijíždějí do panského domu, kde jim řeknou, že nalezli mrtvé tělo. Brennanová se ptá Bootha, jak šla terapie. On o tom raději nechce mluvit. Uvnitř je zdraví Cam a vede je k oběti, která se tam rozkládala už tři týdny. Říká, že to pravděpodobně je vlastník domu, protože jeho žena identifikovala jeho hodinky a snubní prsten. Brennanová se diví, proč je tady, když na těle je ještě maso. Cam vysvětluje, že mrtvý muž, pan Terry Bancroft, je odpovědný za podporu Bancroftu Jeffersonu. Žádali si výslovně Brennanovou a její tým.

Booth sedí v kuchyni a mluví s paní Clarrisou Bancroftovou. Tvrdí, že byla pryč na jejich vinici a že její manžel měl být na jejich rybářském domku. Říká Boothovi, že zaslechla, že by mohlo jít o vloupání a že Terry byl zapleten do centra s mladými dětmi, kde mohli chtít hledal vraha.

V laboratoři Cam, Zack a Hodgins diskutují nad důkazy, které již našli. Cam říká, že Terry byl pobodán do hrudníku po tom, co zemřel. Zabila ho rána do hrdla. Zack srovnává zubní záznamy a má shodu pro Terryho Bancrofta. Hodgins vypadá nervózně.

Na forenzní půdě prochází Hodgins fotkama, které našel na stole oběti, když k němu přistoupí Angela, aby mu řekla, že má ve své laboratoři více důkazů. Angela odchází a Hodgins se vrací k fotce čtyř chlapců, kde je na zadní straně napsáno: „Já, Hodgins, Stoner a Tripp před naší první štací. Srpen '95.“ Hodgins sbalí fotku do kapsy.

Brennanová je ve své kanceláři s agentem Sullym, který ji zve, aby se šla podívat, jak hraje basketball. Brennanová nejeví zájem.

V Bancroftově panském domě přichází Hodgins ke dveřím a setkává se s Clarrisou Bancroftovou. Je překvapená, že jej vidí, protože jej zná. Po pravdě sdílí spolu romantickou minulost. Hodgins jí říká, že musí předstírat, že se neznají, protože kdyby to někdo zjistil odebrali by ho z případu. Souhlasí s udržením tajemství.

Booth je v Centru pro mladistvé a mluví s ředitelem Robertem Fraiserem. Booth se jej ptá na jakoukoliv divnou aktivitu v nedávné době. Fraiser mu říká, že Tery vyhledal jedno z děcek z centra s kilem heroinu a dal mu jej. Prověřují skříňku od děcka, které mělo mít ten heroin, Julia, a nacházejí teplákovou bundu celou od krve.

V laboratoři Angela s Brennanovou nacházejí stopu na obratli. Pak žádá Angelu o radu, zda má jít se Sullym na basketball.

Na FBI žádá Sully o radu Bootha s Brennanovou. Boothovi to však není příjemné. Booth je pak varován, že možná městský koroner našel jejich podezřelého Julia.

U koronera identifikují tělo jako Juliovo a nacházejí, že byl postřelen ze zadu do hlavy. Mají jeho tělo na chvíli. Usuzují, že ten drogový posel, který zabil Julia, zabil zřejmě také Terryho.

V laboratoři nachází Zack důkaz, že byl Terry zabit a ležel na zádech hodiny, než jej posadili na židli, svázali a pobodali. Hodgins přichází s důkazem z lávy, který našel na těle. Tělo bylo mrtvé 18,5 dne, což znamená, že Terry zemřel až po nalezení Juliina těla.

Brennanová si užívá Sullyho basketball a zjišťuje, že jeho přezdívka je „Burák“.

Booth se setkává s Dr. Wyattem v jídelně a diskutují o jeho duševní pohodě.

V laboratoři říká Hodgins Boothovi, že našel indiánský inkoust s dopisem v hrdle oběti spolu s vlasy. Booth přemýšlí a pak žádá Hodginse, aby přišel do Bancroftova domu a pokusil se zjistit, jestli podváděla svého manžela.

Domě Bancroftů se Booth zaskočí Clarissu se svým podezřením o její aférce, zatímco Hodgins hledá důkazy v ostatních místnostech. Booth dostane jméno, které chce, Leland Oliver, a pak se také dozví o jejim vztahu s Hodginsem. Booth říká Hodginsovi, že je ve velkém průšvihu.

V laboratoři spojují vlasy s bundou, kterou nosil ředitel centra, Robert Fraiser. Pak jim Booth říká o Hodginsově vztahu s obětí a všichni si uvědomují, že důkazy, které našel, jsou nepoužitelné. Dávají Hodginsovi třetí stupeň a říkají mu, že teď zkompromitoval jejich případ. On ale jen chtěl najít vraha svého přítele.

U soudu se tým snaží prokázat případ předložením svých důkazů porotě. Zatímco je Booth na lavici svědků, je přerušen Luizem, klukem z centra. Říká, že viděl Terryho, jak si bere drogy od Julia a že bude vypovídat, pokud to pomůže. Luiz podává svědectví, které potřebují.

Právě, když si tým myslí, že jsou už z toho pryč, obhajoba použije Hodginsovo zapojení v případu proti nim.

Až celý soud skončí, mají Brennanová se svým týmem 24 hodin, aby přišli s novým důkazem, který usvědčí Fraisera bez Hodginsovi pomoci.

V laboratoři nachází Brennanová na oběti houbu a prošetří ji. Hodgins přijíždí a dává Cam dopis s rezignací. Nikdo kvůli tomu není šťastný. Zpátky k té houbě, jež je Hodginsovou specialitou. Angela kouká Zackovi přes rameno a pomáhá mu. Očividně strávila spoustu času s Hodginsem, protože toho ví hodně!

V jídelně sedí Hodgins s Boothem, který taky není příliš šťastný z Hodginse. Hodgins mu říká, že podal rezignaci a že teď jsou zase čtyřka.

U soudu prezentují houbu jako důkaz a fakt, že našli stejnou houbu na obžalovaném. Shledávají ho vinným a Hodgins se vrací zpátky ke své práci.

Hudba

  • Jonathan (John) Czerwik – Tears and Laughter
  • Golden Earring – Twilight Zone

Fotky

46855c8dcd4b4.jpg 46855c923f379.jpg 46855c960a0a1.jpg 46855c99e82dd.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:26

Komentáře