Epizody - sezóna 2

2x13 - The Girl in the Gator

Dívka v krokodýlovi „Booth vystřelí na ornament klauna ve zmrzlinářském voze, je mu odebrána zbraň a musí se dostavit na vyšetření k psychiatrovi. Brennanová odlétá na Floridu prošetřit smrt vysokoškolačky. Jejím spolupracovníkem se nyní stává agent Tim Sulivan. Oba však vyznávají jiný styl práce a hned ze začátku spolu mají komunikační problémy. A tak se Brennanová těší na Boothův návrat…“

Premiéra

7.2.2007 (USA/FOX), 29.8.2007 (ČR/TV Prima), 12.12.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová s Boothem odcházejí z restaurace, když Boothovi zazvoní telefon a dostává informace o jejich dalším případu. Booth však nemůže slyšet vše, protože právě projíždí zmrzlinářský vůz a hraje svou melodii. Booth žádá zmrzlináře, aby to vypnul, ten však odmítá a Booth vypálí tři kulky do hrající podoby klauna na vrcholku auta. Hudba se zastaví, stejně tak i Brennanová. Nemůže uvěřit tomu, co Booth právě udělal. Ten však má své informace. Jejich další případ je ve Florida Everglades.

Brennanová projíždí Everglades s Boothem na telefonu, který v D.C. čeká na setkání s psychologem, který mu byl přidělen z FBI. Potřebuje psychologa, aby dokázal, že je schopný pro výkon služby, než dostane zpátky svou zbraň a odznak. Brennanová doráží na místo činu, kde se setkává se svým novým partnerem, agentem Sullivanem, zvaným Sully.

Sully vysvětluje, že museli zastřelit místního aligátora, protože někoho sežral. Brennanová sáhne do chřtánu aligátora a nachází zlatý přívěsek.

V laboratoři prošetřuje tým aligátora a uvnitř žaludku nacházejí lidskou nohu.

Agent Booth přijíždí do domu Dr. Wyatta, aby mu podepsal stvrzující formulář. Nepůjde to tak jednoduše, jak si Booth představovat. Dr. Wyatt jej zve dovnitř na čaj.

V laboratoři vytáhli z aligátora skoro celou kostru a uspořádali ji na světelném stole. Sully přijíždí, aby zjistil, že obětí je žena kolem 19-ti let. Když se Brennanová podívá na lebku a do složky, určí, že obětí je Judy Dowdová, která byla nahlášena jako pohřešovaná a před dvěma roky prodělala operaci rozštěpu patra. Což odpovídá této lebce.

Brennanová a Sully se vyptávají pana Dowda na poslední dobu, kdy viděl svou dceru. Pan Dowd vysvětluje, že odjela na jarní prázdniny se svou přítelkyní Abby Simsovou.

Mezitím zkouší Booth přesvědčit Dr. Wyatta, že je schopen se vrátit do služby, ale Dr. Wyatt má pro něj jiné plány. Zatímco se doktor probírá svými úkoly, dokončuje mu Booth venkovní mřížku. Booth neví, co si má myslet.

V budově FBI zpovídají Brennanová a Sully Abby Simsovou. Říká jim, že ona a Judy dělali při jarních prázdninách své obvyklé věci. Také jim říká, že s ní byla jednu noc venku, pak omdlela a vzbudila se sama v jejich hotelu. Říká jim, že má z té noci fotky na své webové stránce.

V laboratoři zjistil Hodgins, že Judyina úroveň alkoholu v krvi byla příliš vysoká, ale neměla v sobě žádné drogy. S touto informací nachází Cam, že Judy má poraněnou poševní stěnu, což znamená, že byla nejspíše znásilněna. Z fotek na Abbyině webové stránce zjišťují, že Judy byla zapletena do Hottie-Student-Body.com (Žhavá-Těla-Studentek.com; dále HBS), což je webová stránka, která nechává opíjet dívky a pak je fotí nahé.

V domě Dr. Wyatta je Booth z poloviny hotov s mřížkou, když na něj začíná Dr. Wyatt naléhat kvůli roli žen v jeho životě. Boothovi se tohleto nelíbí.

V laboratoři nachází Zack bodnou ránu na lopatce. Tohle znamená, že byla zřejmě zabita a pak předhozena aligátorovi. Hodgins a Angela stahují z HSB videozáznam a můžeme tak vidět Judy s Monte Goldem, tvůrcem HSB. Mají tak svého podezřelého.

Brennanová a Sully stopují Monte Golda do nočního klubu a když se přiblíží, nasadí na ně svého producenta Lloyda. Říká jim, že mají povolení střílet. Brennanová vysvětluje, že tam jsou kvůli vraždě Judy Dowdové a nařizuje Lloydovi, aby stáhl ihned Judy z webové stránky HSB.

V autobusu HSB se připojuje Brennanová k Lloydovi, když maže Judy z webu. Monte vstupuje na palubu a vyhazuje Brennanovou z autobusu. Když z autobusu vystoupí, je bombardovaná Isaacem, mužem víry, který sleduje HSB autobus a varuje dívky toho, co dělají. Lloyd vychází a ukazuje Brennanové a Sullymu papír, který Judy podepsala a kameraman Eddie říká, že si ji pamatuje, protože ji škádlili, aby políbila jednoho muže v klubu, ve kterém natáčeli.

Později ten večer je ještě Booth v domě Dr. Wyatta a požaduje, aby mu podepsal ten papír. Dr. Wyatt vnese Bootha do diskuze o faktu, že zadržel vraha Howarda Eppse před smrtí. Booth si však nemyslí, že tohle má co dělat s ním a střelbou na klauna. Doktor je však jiného názoru.

V laboratoři sedí Brennanová se Zackem a Angelou a ti jí říkají, že v žaludku našli zlatou fólii z ginu zvaného Goldenrod. Brennanová přijímá hovor od Sullyho. Říká, že ten muž z klubu má na dobu zmizení Judy alibi, jež vede na okružní jízdu lodí v močálech.

Brennanová a Sully zpovídají muže víry, Issaca, a ptají se jej na Monteho smrt. Ten však přísahá, že to nebyl on. Angela volá a říká jim, že podle ní je vrahem pan Dowd.

Pana Dowda teď vyslýchají a on se přiznává.

V laboratoři Brennanová prošetřuje Judyino tělo, když jim Hodgins ukazuje předměty, které mohly být použity k pobodání Judy, včetně řadicí páky z auta, jež chybí na konci koule. Díky tomuhle se usnášejí, že Judy mohla být napíchnutá na něčí řadící páku. Sully si vzpomíná, že Isaacova řadící páka postrádala kouli.

Brennanová a Sully přijíždějí k místu, kde byl Isaac zadržen místní policií. Prohlížejí auto a nacházejí stopy krve na jeho řadící páce. Případ je uzavřen.

Na FBI si Brennanová a Sully říkají sbohem jako partneři, což se rychle obrací v pozvání na večeři.

Booth je stále v domě Dr. Wyatta a právě dokončuje mřížku. Dr. Wyatt mu říká, že po prohlídce složky o Eppsově smrti, by Booth neměl mít nic, z čeho by se mohl cítit vinný. Doktor pokračuje v tlaku na Bootha a ptá se jej, jestli by zabil Eppse, kdyby byl zrovna tam, když umíral. Booth neochotně odpoví, že neví. Dr. Wyatt je s tím spokojen a s tím, že se Booth vždycky snaží věci kontrolovat. Podepíše mu pak jeho papíry.

Hudba

  • Unique – Make Me Dance
  • Debbie Deb – When I Hear Music

Fotky

46855c4660c45.jpg 46855c4a61541.jpg 46855c5b6ac2d.jpg 46855c6ca3cb8.jpg 46855c706b9a4.jpg 46855c747bef9.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:24

Komentáře