Epizody - sezóna 2

2x12 - The Man in the Cell

Muž v cele „Brennanová a Booth míří na místo požáru do Washingtonské věznice kvůli vyšetření smrti Howarda Eppse. Jeho tělo je spálené. Brennanová však zjišťuje, že tělo není Eppsovo, ale jednoho hasiče, kterého Epps zabil, aby mohl díky požáru zmizet. Epps poté Brennanovou kontaktuje a pak znovu rozehrává svou hru a nutí tak Brennanovou a Bootha, aby opět hráli podle jeho karet…“

Premiéra

31.1.2007 (USA/FOX), 22.8.2007 (ČR/TV Prima), 5.12.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová a Booth procházejí vestibulem věznice vedeni Wardenem Everettem do cely, kde začala hlavní střelba. Uvnitř cely prohlíží Brennanová tělo, které tam bylo zamčeno. Je trochu ospalá, protože dělník renovující vedlejší byt nechal rádio zapnuté celou noc, ale probouzí se, když jí dozorce říká, že to je cela Howarda Eppse. Brennanová vyšetřuje Eppsovo spálené tělo a nachází, že někdo musel tělo pokropit katalyzátorem, než jej zapálil. Když ale prohlíží Eppsovo zápěstí, aby prověřila zlomeninu, kterou mu loni provedla, všímá si, že tohleto tělo má čerstvě zlomené zápěstí. Není to Howard Epps. Dozorce říká, že všichni vězni jsou spočteni, ale Brennanová jej přerušuje, když nachází DCFD tetování a uvědomuje si, že Epps musel zabít hasiče, ukrást mu jeho oblečení a masku a odejít předními dveřmi.

V laboratoři Zack, Angela a Hodgins čtou článek o sobě, který byl publikován v novinách. Zobrazuje jejich detailní biografie a mluví o jejich pevném přátelství, které mají na pracovišti. Cam přichází a říká jim, aby ty noviny odložili a sdělili jí, co našli na mrtvém těle toho hasiče. Hodgins říká, že katalyzátorem byl destilovaný alkohol a Zack potvrzuje, že je zápěstí čerstvě zlomeno.

V Brennanině kanceláří sedí Brennanová a Booth s Eppsovou bývalou manželkou Caroline Eppsovou. Vysvětluje jim, že se přestěhovala a nechce mít nic společného s Howardem nebo tímhle vyšetřováním. Odchází a Brennanová se obává o její bezpečí, zatímco se Booth obává o bezpečnost Brennanové. Zdvojnásobí hlídky v laboratoři pro případ, že by šel Epps po komkoliv z nich. Brennanová pak přijímá sama hovor od Eppse. Říká jí, že vše, co od tohoto okamžiku udělá, je její chyba. Také jí říká, aby používala svou hlavu. Brennanová tohle bere jako stopu. Booth vystopoval hovor a míří k telefonu, který použil a nacházejí kostní prach.

V laboratoři Brennanová, Zack a Hodgins prošetřují ten kostní prach. Zack říká, že pochází z třicátníka, ale nemůže určit pohlaví. Hodgins nachází běžné koření zamixované do kostního prachu a Brennanová jim připomíná, že Epps rád zanechával stopy. Pak uslyší křik z protější laboratoře.

Vrážejí do Angeliny kanceláře, kde ji nacházejí stojící u balíku. Uvnitř balíku je lidské srdce. Uvnitř je také výstřižek článku, který byl o nich napsán v novinách.

Brennanová a Cam prošetřují srdce a Hodgins jim přichází říct, že to nalezené koření se obvykle používá k výrobě kari pro Indická jídla. Booth připomíná, že Eppsova bývalá žena žila naproti Indické restaurace.

Booth a Brennanová otevírají dveře od bytu Caroline Eppsové, aby jej našli prázdný. Jedinou věcí, která zůstala, je lednička. Booth otevírá ledničku a nachází zmraženou hlavu Caroline Eppsové.

V laboratoři prověřuje tým hlavu Caroline. Cam poznamenává, že v jejích vlasech je nějaký druh bílého prachu. Při dalším prošetřování nachází Cam, že Caroline byla naživu, když Epps odřezával její hlavu. Booth chce toho chlapa hned dostat a rozhoduje se, že by měli do toho vtáhnou i jeho matku. Jeho profil říká, že je k ní velmi citově vázán.

U Marriane Eppsové, Booth a Brennanová zjišťují, že jej koupala ve čpavku po tom, co šel na schůzku s dívkou. Snažila se vychovat svého syna podle bible. Nepochybně je sama narušená.

Cestou diskutují Booth a Brennanová o paní Eppsové a jejím duševním zdraví. Cam volá a říká jim, že našla symbol v lebce Caroline Eppsové z toho samého parku, ve kterém si hraje Boothův syn Parker. Booth na to šlápne, míří do parku.

Přijíždějí do parku a hledají Boothova syna. Nacházejí jej, jak jí zmrzlinu, kterou mu koupil cizí muž. Zahazují zmrzlinu a nacházejí stopu na ubrousku. Stojí na něm: „Jmenuji se Parker. Zeptej se mě, jak můžu vyřešit tenhle případ.“ Parker pro ně nemá žádnou informaci.

V laboratoři Cam právě slyšela o Boothově synovi a rozhodla se nedržet protokolů, žádný rentgen, rovnou řízla do Caroliny lebky pro důkaz. Jakmile řízne, vystřelí prach z lebky přímo do jejího obličeje. Byla to nastražená past a Cam to inhalovala. Zack spouští alarm a nasazuje si masku, ale pro Cam je příliš pozdě. V křečích padá na zem.

V nemocnici navštěvují Brennanová s Boothem Cam, která je v bezvědomí a tekutina se jí vytváří v plicích. Hodgins přijíždí s Caminým oblečením v neprodyšném batohu a zamýšlí zjistit, co je to za otrávený prášek.

V laboratoři nevychází moc dobře Hodginsovo hledání. Nenašel na jejím oblečení žádný prášek. Jde ke Carolinině lebce, aby našel nějaké částečky.

Cam se probírá a Booth ji utěšuje.

Brennanová sedí ve své kanceláři a snaží se dát si věci dohromady. Přijímá hovor od Eppse. Když Brenannová odhaluje, že byla Cam otrávená a když jej žádá o protilátku, Epps vyřkne: „Tělo ví, co hlava nemůže říct.“ Pak jej Brennanová odpálkuje tím, že mu řekne, že zadrželi jeho matku. Toto jím zatřese. Nyní to je dvakrát tak osobní.

V laboratoři Hodgins vyšiluje a Zack mu nemůže pomoct. Booth si přijíždí pro informace a je vzteklý, že šprti ještě neudělali svou práci. Booth se jich ptá, co zjistili. Říkají, že našli prvky běžného sádrokartonu a koženého zboží. S Parkerovou stopou z dřívějška nachází Zack obchod s koženým zbožím Parker & Parker na Parkerově ulici v blízkosti Parkerovi čtvrti.

Před obchodem Parker & Parker jsou Brennanová s Boothem připravená vrazit dovnitř se Swat týmem FBI a Zackem. Uvnitř nacházejí ženské tělo. Na těle leží batoh jedu, který byl použit na Cam. Když po něm Zack hrábne, spustí bombu. Booth mu říká, aby vydržel a ostatním říká, že mají vypadnout. Booth připravuje Zacka a naklání stůl za jeho zády. Když odejme Zack svou ruku z těla trhne jím Booth za stůl a bomba exploduje.

V laboratoři sleduje tým novinky, které hlásí, že Brennanová, Booth a Zack byli zraněni při výbuchu, což není pravda, protože všichni tady právě sedí.

Hodginse osvítí a nachází chemikálii, která byla použita na Cam. Volá do nemocnice a ti začínají se správným ošetřováním. Booth říká Brennanové, aby šla domů, protože se chystá jít do nemocnice za Cam.

V nemocnici se Cam probírá a cítí se lépe, ale ještě to pořád není ono. Booth je rád, že bude v pořádku. V žertu říká, že se cítí, jako by inhalovala sádrovitý prach. Booth přemýšlí, „sádrovitý prach“, a vyběhne ven ze dveří.

V Brennanině bytě prověřují agenti FBI její domov a pak čekají venku. Zatímco se Brennanová sprchuje, vystoupí Epps z jejího šatníku a vidíme, jak se prosekává stěnou z vedlejšího bytu, který se zrovna renovuje. Booth vstupuje v tichosti předními dveřmi a Brennanová vychází ze sprchy, stále oblečená a vytahuje svou zbraň na Eppse. Booth ji následuje, čímž jej chytili do pasti. Snaží se prchnout a vyskočit z balkónu, ale Booth jej popadne. Snaží se jej vytáhnout, ale nejde to. Epps padá a umírá.

Hudba

  • Elvis Costello – (What's So Funny About) Peace Love and Understanding

Fotky

46855c1cc779e.jpg 46855c2111dd2.jpg 46855c2573923.jpg 46855c2b11633.jpg

Komentáře (2) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:22

Komentáře

lucka555 (21.03.2014 · 23:20)
Aj ja ho zboznujem.
Janka (06.07.2012 · 09:58)
Tenhle díl je boží!!! Miluji ho!!! A Bootha také :)