Epizody - sezóna 3

3x06 - Intern in the Incinerator

Internistka v peci „Požární poplach zazní v Jeffersonově institutu, který způsobil kouř vycházející ze spalovací pece. Zack je podezříván z toho, že do pece mohl dát mrtvé prase kvůli nějakým testům. Uvnitř však naleznou ženské tělo a tým se pouští do vyšetřování. Záhy zjišťují, že se jedná o internistku pracující v Jeffesonově institutu Kristen Reardovou. Mezitím se Booth ocitá na narozeninové oslavě Camina otce, kde všichni věří v Camin perfekní život. Věci se však komplikují, když Camina sestra Bootha políbí, ten to Cam řekna a ona začíná šílet…“

Premiéra

6.11.2007 (USA/FOX)

Review

Nick a Phil, vrátní z Jeffersonu, jsou ve sklepě naplněném kouřem. Sledují stopu kouře do zadu místnosti ke spalovací peci. A uvnitř nacházejí spálené tělo.

Brennanová, Cam a Booth jsou nyní ve sklepě také. Ze svých nálezů určují, že tělo bylo do pece vpraveno mezi jednou a třetí hodinou ranní. Booth zkoumá záznamy příchozích do budovy. Nikdo se nezapsal od 21:30 minulý den a nikdo se ani před 8:00 to ráno neodepsal. Vypadá to tak, jako by oběť i vrah byli zaměstnanci Jeffersonu.

Brennanová a Cam jsou v pitevní místnosti a pracují na spálené ženské oběti. Tělo má mnohé zlomeniny a Brennanová bude muset rozhodnout, které zlomeniny pocházejí od žáru a které díky úderům. Angela vstupuje s novinkami, že Dr. Harlan Bancroft je na cestě sem. Podle Angely je Bancroft „Nejvyšší šéf Jeffersonu“. Angela se podívá na lebku, je připravená na obličejovou rekonstrukci. Vidí, jak ta lebka ožívá, formuje se jí před očima obličej mladé ženy. Angela vykřikne a zmizí z místnosti.

Angela je ve své kanceláři, když vstoupí Brennanová. Angela zná identitu oběti. Byla to její přítelkyně, Kristen Reardonová. Kristen byla internistka a dcera Dr. Teda Reardona, bývalého zaměstnance Jeffersonu. Angela ještě nesestavila nákres, ale předtucha ji říká, že obětí je Kristen. Také ví, že Kristen měla aférku s ženatým mužem, který byl zde také zaměstnancem. Brennanová si je teď vědoma, že někdo, s kým pracují každý den a vidí jej každý den, zabil tuhle dívku.

Booth je na poradě s Dr. Harlanem Bancroftem. Bancroft mu dává svou plnou spolupráci při vyšetřování a poskytuje Boothovi vše, co potřebuje. Booth říká Bancroftovi, že oběť byla neoficiálně identifikována jako dcera Teda Reardona. Bancroft připouští, že Reardona před nějakým časem propustil.

Když Brennanová sedí s Tedem Reardonem ve své kanceláři, koukají Booth s Cam z povzdálí. Cam říká Boothovi, že Bancroft mohl vyhodit Reardona, protože se jím mohl politicky cítit ohrožen. Nechávají Brennanovou s Dr. Reardonem. Zatímco jsou spolu, zmíní se Cam o párty k šedesátinám svého otce a že ji Booth musí doprovodit. Zdá se, že Cam nikdy neřekla rodině, že se s Boothem rozešli. Takže potřebuje, aby Booth předstíral ten večer, že jsou stále spolu.

Booth a Brennanová jsou v kostní místnosti. Brennanová diskutuje, jak je těžké říct někomu, že jeho dítě je mrtvé. Říká Boothovi, že Ted nevěděl nic, že by jeho dcera s někým chodila. Dr. Evan Klimkew vstoupí, právě slyšel o smrti. Evan byl Kristenin nadřízený. Pracovala pro něj v Autentizačním oddělení. Jsou ve vedení autentizačních akvizic, což je velmi konkurenční prostředí s Batesovým společenstvím. Evan se zmínil, že Kristen byla pro společenství tahounem. Internista jménem Neil Tyler byl jejím hlavním soupeřem o cenu. Booth si všímá snubního prstenu na Evansově prstu a Evans říká, že žije odděleně a s nikým se v současné době nestýká.

Booth s Brennanovou mluví s Neilem Tylerem. Neil pracoval na ověřování artefaktů nalezených bankovním sejfu. Zmínil se, že na většině artefaktů byla nalezena Gormogonova ikonografie. Gormogoni jsou zaniklou skupinou z 18. století, která pracovala na odstranění vlivu Svobodných zednářů a Iluminátů po celé Evropě. Kristen a Neil minulou noc pracovali na těch artefaktech. Neil tvrdí, že tam Kristen zůstala po tom, co odešel a je viditelné, že je rozčílený. Neil musel pracovat, aby se dostal tam, kde je, má druhou práci, zatímco je na stáži. Potřebuje společenství více než Kristen. Booth si všímá motivu. Neil nevěděl mnoho o tom, s kým se Kristen vídá, ale rozhodně to nebyl on, protože je gay. Brennanová narazí na tašku. Je to kabelka Kristen Reardonové, vytahují z ní její mobilní telefon.

Booth s Brennanovou procházejí laboratoří a mluví. Booth má Kristenin mobil a probírá se historií volání. Mnoho telefonátů míří na stejné číslo. Brennanová přichází s faktem, že se Kristen probírala Gormogonovými artefakty, když zemřela. Možná ji zabil Gormogon, jestli ano, znamená to, že Gormogon je jedním z nich. Booth je rozrušen, že Brennanová dala jejich sériovému vrahovi přezdívku. A z poza velkého okna, před kterým stojí, vypadne tělo.

Booth a Brennanová vyběhnou na parkoviště a nacházejí Hodginse a Zacka spoutané ochrankou. Kolem šprtů je shromážděn malý dav. Shození figuríny byl jen test, který měl prokázat, že Kristen Reardonová byla mrtvá před tím, než se její lebka roztříštila ve spalovací peci. Na základě poranění lebky zjišťuje Brennanová, že Kristen musela být vhozena do odpadní roury z nejvyššího bodu vstupu. Nejvyšší patro má rouru.

Booth je v pitevní místnosti s Cam. Cam mu říká, že Kristen byla pobodána do aorty a levé plíce, což mohlo způsobit hodně krvácení. Cam přichází s teorií Gormogon. Booth chce, aby ona a ostatní zapomněli na Gormogona. Spojení vraždy s Gormogonem by jen způsobilo ztrátu soustředění se na detaily. Booth říká Cam, že blízko odpadové roury v nejvyšším patře nebyla nalezena žádná krev. Zmíní se o muži jménem Dr. Kyle Aldrige a Cam se na něj koukne do databáze zaměstnanců. Dr. Kyle Aldridge vede oddělení Středního východu na Jeffersonu. Sídlí ve vedlejší budově. V nejvyšším patře spojuje obě budovy cesta. Jeho jméno je všude v Kristenině mobilu.

Booth sedí s Dr. Aldridgem ve vyšetřovací místnosti. Ukazuje se, že Aldridge je ženatý s velmi bohatou ženou a Booth chce vědět, jak se bude jeho bohatá manželka cítit, až se dozví, že její manžel měl poměr. FBI technik Marcus vstoupí kvůli Boothově okamžité přítomnosti v Aldridgeho kanceláři.

V Aldridgeho kanceláři FBI technik Marcus při vypnutém světle nachází krvavé skvrny, které se nesou po celém stole. Booth se otáčí k Aldridgemu s připravenými pou­ty.

Hodgins, Angela a Zack jsou v laboratoři, když vstoupí Cam. Zack zjistil, že Kristen byla zabita jedním bodnutím do zad. Angela pochybuje, že Kyle Aldridge by mohl být tím Gormogonovým vrahem a Cam chce, aby celý tým zapomněl na Gormogona a soustředil se na nalezení Kristenina vraha. Hodgins provádí nějaké studie roztříštěného žebra, jež patřilo Kristen. Mezitím také analyzuje prach ze spalovací pece. Nalezne v něm stopy „Cedars libani“, Libanonské jedle, která se používala v Mezopotámii k zamaskování pachu pálícího se masa.

Na FBI Booth s Brennanovou spolu za chůze mluví. Booth chce, aby Brennanová vyslýchala Aldridgeho, protože ten si myslí, že je Booth hloupý. Booth dává Brennanové pár rad, jak provádět výslech.

Brennanová vstupuje do vyslýchací místnosti, kde sedí Dr. Kyle Aldridge. Z pozorovací místnosti se Booth kouká s Tedem Reardonem. Brennanová donutí Aldridgeho, aby přiznal poměr s Kristen. Ale to je vše, co je ochotný říct bez přítomnosti právníka.

Booth je v laboratoři s Cam. Budou předstírat, že jsou stále ještě pár na narozeninové párty Camina otce. Camina sestra Felicie přijíždí, aby je vyzvedla. Zatímco je Cam pryč popadne Felicie Bootha a políbí jej.

Angela a Hodgins procházejí laboratoří a mluví spolu a Angela z legrace přirovnává Hodginse ke Gormogonovi. Hodgins říká Angele, že výsledky jeho testování dorazily. Vrstva 800 let staré mědi byla nalezena v žebru, což si Hodgins vysvětluje tak, že vražednou zbraní byl artefakt. Angela skočí ke svému počítači a začne prohledávat databázi Jeffersonu. Naráží na 800 let staré kopí, které bylo z Gormogonova sejfu odvezeno před dvěma týdny k Dr. Kylovi Aldridgemu.

Booth, Brennanová a Hodgins jsou v sejfu s Dr. Klimkewem. Hodgins testuje to kopí. Není to ta vražedná zbraň. Klimkew jim říká, že přichytil jednu noc Aldridgeho a Kristen, jak si to rozdávají. Z jiné místnosti slyší Hodginse křičet o pomoc. Běží za ním a nacházejí tělo Kylea Aldridgeho, jak visí u stříbrné kostry.

Cam právě dokončila pitvu Kyleho Aldridgeho. Brennanová vstupuje s novinkama o Kyleovi, že byl údajně jeho ženě poslán e-mail o jeho sebevraždě. V něm se přiznává k aférce a vraždě. Cam ví, že Kyle se nezabil sám. Jeho jazylka by totiž byla zlomena. Nemá vůbec žádnou představu, co způsobilo jeho smrt. Brennanová přivádí vyšetřování znova na Gormogonovu půdu, ale Cam stále není přesvědčená, že to byl on. Ani jedna z těch vražd na Gormogona nesedí. Cam přichází s možností, že za těmi vraždami stojí Ted Reardon. Hodgins vstupuje s hedvábným provazem, který byl použit při Kyleově oběšení a jež je vlastně sám artefaktem. Provaz nese vrahovu DNA, když si jej vrah omotal kolem rukou a při zdvihání těla si o něj spálil ruce a zanechal tak částečky kůže na provaze. Když naleznou vraha, budou schopni porovnat DNA. Brennanová si něčeho všímá na Aldridgeho rentgenech. Kosterní sval se odtrhává od kosti. Tohle přivádí Brennanovou k sukcinylchloridu, svalovému relaxantu, který při vysokých dávkách může způsobit zástavu srdce a plic. Brennanová ví, že sukcinylchlorid je jedním z prvních známých anestetik. Ví to, protože to napsal Ted Reardon ve své knize.

Hodgins doráží do laboratoře, kde nachází čekajícího Bootha. Booth říká Hodginsovi o Camině sestře a o polibku a Hodgins ví, jak to Cam raní. Booth to Cam musí říct, protože pokud to neudělá on, tak její sestra ano.

Booth je ve vyslýchací místnosti s Tedem Reardonem. Vyslýchá jej z podezření z vraždy Kylea Aldridgea. Reardon má silný motiv, když byl Aldridgeho politický nepřítel, spal s Tedovou dcerou a možná ji i zavraždil. Booth je chápavý a konfrontuje Reardona s pravou příčinou Aldridgeho smrti, sukcinylchloridem. Je to substance, o které Reardon hodně ví a vlastně o ní napsal i knihu. Booth nechává Reardona vyhrnout rukávy v naději, že uvidí popáleniny od provazu. Reardon ukazuje své předloktí, jež jsou čistá.

Hodgins ukazuje Cam zvětšený vzorek 800 let starého bronzu. A měď, jako byla nalezená v Kristen Reardonové, je ingrediencí bronzu. Je možné, že měď, která byla nalezena v Kristen je nefalšovaný fragment většího bronzového kusu. Hodgins poznamenává, že by trvalo velmi dlouho otestovat všechny bronzové zbraně na Jeffersonu, takže do hry vstupuje Angela.

Před Angelátorem ukazuje Angela Cam, Zackovi a Hodginsovi kostru Kristen Reardonové. Je zde čára, která reprezentuje úhel jejího bodného zranění, jež je 67 stupňů a začíná v rameni a vystupuje z břicha. Vrah by musel být vysoký alespoň 203 centimetrů a těžký 136 kilogramů, aby mohl tohle provést. A když v Jeffersonu nepracuje nikdo takový, kdo by odpovídal tomuto popisu, začíná tým přemýšlet o možných alternativách. Angela ukazuje scénář, kdy Kristen dopadla zády na stůl. Bancroft vstupuje se svým závěrem, smrt byla náhoda. Bancroft přednáší svou teorii o dvou milencích, kteří se hádali a Kristen se nešťastnou náhodou napíchla, což způsobilo, že Aldridge zpanikařil a snažil se ukrýt její tělo. Bancroft říká skupině, že Aldridge měl sjednanou schůzku s federálním zástupcem, nejspíše, aby se přiznal. Cam říká Bancroftovi, že byl Aldridge zavražděn. Bancroft varuje šprty, aby si dávali pozor, obzvláště Angela. Pokud tam je někde vrah, ona bude další na řadě, protože toho u případu hodně odkryla. Bancroft odchází a Angela cítí, jako by ji vyhrožoval.

Booth, Hodgins a Brennanová jsou v laboratoři, kde Hodgins právě dokončil prohledávání všech bronzových zbraní, které odpovídají kritériím. Stále nemá nic. Skupina je nyní na váškách, jak se zbraň mohla dostat do Jeffersonu a pak zase pryč. Brennanová na to přišla. Poštou. Pošta se do Jeffersonu může poslat bez toho, aby prošla vysokou kontrolou. A autentikační oddělení je zodpovědno za zaregistrování všech příchozích balíků. Hodgins se chce mrknout na záznamy Kristen Reardonové, ale jeho přístup je odmítnut, stejně tak i Brennanin. Booth použije Camino heslo a dostane se dovnitř. Hodgins prohledává Kristeniny záznamy a zjišťuje, že pracovala na pár Luristánských bronzových kouscích. Booth má důvod věřit, že tyto kousky byly propašovány. Je to jen teorie, ale Brennanová chce, aby Zack prověřil všechny Luristánské bronzové kousky, na kterých Kristen pracovala, jestli nejsou vražednou zbraní.

Cam je v pitevní místnosti, když vstoupí Booth. Říká jí, že jej políbila Felicia. Cam je rozrušená. Felicia vstoupí připravená jít na oběd se sestrou. Cam na ni zakřičí a obě se začínají hádat. Booth říká Felicii pravdu, jaká je situace. A Felicia se přiznává také, říká Cam, že políbila Bootha jen, aby se jí pomstila za to, že je pořád tak perfektní. A obě handrkující se sestry nacházejí společnou půdu, přenesou se nad Boothem. Cam a Felicia odcházejí na oběd a nechávají zmateného Bootha za sebou.

Zack ukazuje Brennanové fotku bronzové antilopy s velkým špičatým rohem. Tohle je nejpravděpodobnější vražedná zbraň. Roh trčí v úhlu 67 stupňů. Brennanová chce na soše provést DNA test. Jediný problém je, že socha tam není.

Cam je v jednací místnosti s Bancroftem. Říká mu, co se děje. Bronzová socha antilopy byla poslána na P.O.Box v Arlingtonu. Jefferson byl využíván k pašování artefaktů. Cam říká Bancroftovi, že se Booth a Brennanová chystají zavřít Arlingtonskou poštu příští den. Bancroft odchází a Cam telefonuje.

Booth a Brennanová jsou před poštou. Cam je s nima na telefonu. Říká jim, že právě řekla Bancroftovi ty novinky a jak očekávali, nebyl příliš nadšen, že FBI již o tom ví. Booth s Brennanovou teď budou čekat, až se objeví jejich vrah a vyzvedne si tu sošku. Booth si myslí, že to je Bancroft, ale ten, kdo se brzy objeví, je Dr. Klimkew.

Booth a Brennanová mají Dr. Klimkewa ve vyšetřovací místnosti. Bronzová socha antilopy stojí před ním. Klimkew přiznává pašování, ale ne ty vraždy. Ale brzo jej zlomí. Klimkew říká Boothovi a Brennanové, že byl tam, když Kristen zemřela a byl to Aldridge, kdo to provedl. Ačkoliv neví proč. Aldridge Klimkewa vydíral, aby mu pomohl se zbavit těla, říkal, že když mu Klimkew nepomůže, Aldridge vyzradí jeho pašování. Ale je zde ještě otázka, kdo zabil Aldridgeho. Booth popadne Klimkewa za paži a vyhrne mu rukáv. Objeví se popáleniny. Klimkew je ten vrah.

Booth a Brennanová balí pár věcí v Boothově kanceláři. Booth ví, že Brennanová společně se zbytkem šprtů doufala, že vrah bude Gormogon. Nechtěli vidět, že vrah může být jedním z nich, Brennanová se cítí zrazená a Booth ji slíbí, že ji nikdy nezradí.

Hudba

*

Fotky

471e13f5746c9.jpg 471e140c56048.jpg 471e141a86139.jpg 471e1428c9eda.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 23.10.2007 17:49

Komentáře