Epizody - sezóna 3

3x05 - Mummy in the Maze

Mumie v bludišti „V halloweenském bludišti zábavního parku jsou nalezeny mumifikované ostatky mladé dívky. Na místo činu jsou povoláni Booth s Brennanovou, aby provedli vyšetřování. Jsou ale šokováni, když zjistí, že oběť je již mrtvá více než rok. Aby situace byla ještě horší, nacházejí druhé tělo v domu legrace halloweenského zábavního parku, které je také mumifikované, ale tentokráte je mrtvé přibližně dva roky. Booth a Brennanová se dozvídají o třetí chybějící dívce a najdou pojítko k člověku, který zabil předchozí dvě dívky. Od teďka musí rychle najít vraha, než znovu udeří tento Halloween…“

Premiéra

30.10.2007 (USA/FOX)

Review

Závod započal. Tucty dětí v kostýmech se prohánějí bludištěm a hledají východ. Jedno dítě, Matty, zůstane jako zmražený, když se před ním objeví opravdová visící mumie. Pavouk vyleze z očního důlku, což způsobí, že Matty omdlí.

Booth a Brennanová dorážejí k bludišti brzy po tom. Dr. Potoska, místní lékař, se je pokouší dovést k mumii. Jdou bezcílně bludištěm, dokud se Booth nerozhodne prorazit si cestu bludištěm přes balíky slámy. Dorážejí k mumii a po rychlém ohodnocení Brennanová potvrzuje, že to jsou skutečně lidské ostatky.

Mumii převezli do pitevní místnosti, kde ji Cam, Zack a Hodgins zkoumají. Šprti jsou schopni určit, že mumie je žena. Konverzace se otáčí ke každoroční Halloweenské párty, která je povinná a všichni zaměstnanci musí přijít v kostýmech. Zack tam půjde jako zadek krávy a Naomi z Paleontologie bude předek. Hodgins půjde za Edwarda Johna Smitha, kapitána Titanicu. Hodgins si všímá nátěru laku na mumii. A nachází na oblečení štítek z charity.

Booth s Brennanovou jsou v charitativním obchodě, kde mluví s pastorem Billem Jonasem, který to místo vede. Kostel se připravuje na každoroční Halloweenský „pekelný dům“, jež ukazuje, co se stane těm, kteří sejdou z „cesty poctivosti“. Pastor Bill není moc nápomocný. Šaty oběti se mu nezdají povědomé a žádné dítě z kostela se nepohřešuje.

Hodgins a Angela se setkávají s Amber Kipplerovou na večeři. Amber je vyšetřovatelkou v Doyleyově soukromé vyšetřovací společnosti a ona přebírá jejich případ, zatímco Doyley vyřizuje soukromé záležitosti. Amber je ve svém oboru velmi dobrá. Vystopovala Angelina manžela, Graysona. Je na Floridě a Angela a Hodgins chtějí, aby u něj vypořádala ty rozvodové papíry.

Během jízdy Booth s Brennanovou diskutují o tom, co si každý vybral ke své víře. Brennanová věří v to, co může vidět a co může slyšet. Booth věří tomu, co cítí. Boothův mobil zazvoní, je to Cam.

Cam je v laboratoři. Velmi vyčerpaný pár za ní přišel. Cam říká Boothovi, aby si pospíšil a promluvil s nima. Pár si myslí, že mumie může být jejich pohřešovaná dcera, i když se pohřešuje jen týden a oběť byla mrtvá nejméně rok.

Booth s Brennanovou jsou zpátky v Brennanině kanceláři, kde mluví s Donem a Margie Shawovými. Margie slyšela o nálezu mumie ve zprávách a byla přesvědčena, že to musí být jejich dcera, Megan. Brennanová je ujišťuje, že tělo, které bylo v bludišti nalezeno, rozhodně není jejich dcera. Shawovi jsou touto novinkou zklamaní, tak, že ji nechcou akceptovat. Angela vstoupí a dává Boothovi náčrt obličeje té mumie. Ukazuje kresbu Shawovým a to je přesvědčí. Mumie není Megan. Shawovi jsou zlomeni a Brennanová ostražitá před jejich zpětnou reakcí. Cam volá s novinkama o dalším těle, které právě nalezli v zábavním parku Shoreline.

Booth a Brennanová přijíždějí do zábavního parku. Před „Žalářem tisíce mrtvol“ pečuje o Pete Gellerovou zdravotník. Žena je zdravotní sestra a v tom bludišti viděla opravdovou lidskou mrtvolu hned za zabijáckým klaunem. Z Boothovy reakce je jasné, že není žádný fanoušek klaunů.

Parťáci vstupují do bludiště a Booth se dívá na zabijáckého klauna. Brennanová si myslí, že může trpět Koulrofóbií, strachem z klaunů. „Mohlo by to vysvětlit, proč jsi vloni střílel na toho klauna.“ Booth ji ujišťuje, že je v pořádku. Zazvoní mu telefon. Na drátě je Cam.

Cam z laboratoře volá Boothovi, že mají identifikaci první oběti z bludiště. Jmenuje se Stella Higginsová, patnáctiletá dívka, která vloni přesně na den zmizela. Naposledy ji viděli v zábavním parku Shoreline. Booth zavěsí a jde vyřešit úkol ručně. Oba vstupují do žaláře, kde si Brennanová všímá dalšího příliš reálně vypadajícího těla mezi hromadou mrtvol.

Cam a Zack jsou v laboratoři, kde mají zobrazena obě dvě mumifikovaná těla na obrazovce. Zack říká Cam, že se zubní záznamy nejnovější oběti neshodují s pohřešovanou Megan Shawovou. Cedrový olej a lak na těle vedou Cam, aby věřila, že se jedná o stejného vraha. Zack ale nechce vynášet předčasné závěry. Rozdrcené metakarpální kosti a pohmožděné prsty říkají Zackovi, že tahle oběť mohla být pohřbena zaživa. Angela vstupuje s identifikací druhé oběti. Tetování na mrtvole perfektně souhlasí s Judith Suzanne Evansovou, pohřešovanou šestnáctiletou dívkou. Judith je pohřešovaná už dva roky na den přesně. Stejně jako Stella zmizela ze zábavního parku Shoreline. Hodgins vstupuje se svými novinkami. Provedl nějaké testy vlasů a kůže, jež našel pod nehty na prstech Stelly. Byly její vlastní. Stella si vytrhla své vlasy sama. Cam přidává svůj objev stovky malých píchnutí všude na Stellině těle. A Hodgins dodává, že „lak obsahoval spousty částečků.“ Jednou z nich je spóra, kterou bude později prošetřovat.

Booth mluví před „Žalářem tisíce mrtvol“ s Danem Hauserem, manažerem bludiště. Skupina zaměstnanců oblečených do kostýmů je shromážděna kolem a Booth jednoho z nich poznává, Grega Liscombeho. Greg je oblečený jako Smrťák a u prvního místa činu figuroval také. Booth s ním chce mluvit. To naštve zombici Lolu s mnoha piercingy. Chce, aby Greg a všichni ostatní zmlkni, dokud nebudou mít svého právníka. Ironicky je jediná, která mluví. Její řeči ji dostaly do nové role, podezřelého číslo jedna ve vyšetřování.

V laboratoři Brennanová, Cam a Zack procházejí rentgeny Judith Evansové. Judithiny kolena byla roztržena, její prsty polámané, krk vykazoval tlakové známky, což naznačuje, že jí někdo tlačil hlavu tak, že byla svázaná do pozice hlavou k hrudníku, a nehty měla roztrhány. Cam zajímá, jestli byla Judith pohřbena zaživa. Hodgins přichází s děsivějšími novinkami. Na jejím těle našel mikroskopické chlupy. Stela byla pokousána pavouky, pro přesnost tarantulemi. Tohle ale neplatí pro Judith. Hodgins na ní neobjevil žádné chlupy, ale narazil na mnoho částečků, které ukazují na spalovací motor nebo dopravu. Jediné částečky, které Hodginsovi nedají spát, jsou ocelový prach. Cam jde k počítači, kde má výsledky z toxikologie obou těl. Vysoký stupeň efedrinu a theofylinu u obou dívek naznačuje vysoký srdeční rytmus. Cam to všechno dává dohromady. Pavoučí pokousání, léky vyvolaná panika a pohřbení zaživa… Cam se diví: „Děsí náš vrah ty dívky doslova k smrti?“

Booth je ve své kanceláři se Sandy Evansovou, Judithinou starší sestrou. Sandy líčí Boothovi ten večer v zábavním parku, kdy se Judith začala pohřešovat. Říká, že Judith ten večer nechtěla jít do zábavního domu. Měla klaustrofobii. Judith, místo toho čekala venku, když Sandy a jejich další kamarádi vcházeli dovnitř. Když vyšli ven, Judith byla pryč. Sandy si pamatuje Grega, toho Smrťáka, že tam tu noc byl. Greg řekl Sandy, že Judith odešla s nějakým chlapem.

Booth a Brennanová jsou s Gregem Liscombem ve vyšetřovací místnosti. Ukázalo se, že Greg je registrovaný sexuální delikvent. Byl čtyřikrát zatknut za obnažování se u náctiletých dívek. A fakt, že byl přítomen při dvou nezávislých příležitostech, kdy byly nalezeny ostatky těch dívek, je příliš velkou náhodou. Booth chce vědět o Megan Shawové a Grega plácne. Brennanová se k tomu přidá. A Greg se přiznává. Nebyl tím, kdo odvedl ty dívky. Byla to Lola, ta hlučná zombice. Lola je Gregovou přítelkyní a chtěla, aby si s těmi dívkami pohrával, aby je mohla chytit při činu. Což jí mělo dát omluvu pro to, aby jim nafackovala. A tohle podle Grega Lolu nažhavuje.

Amber Kipplerová se vrátila ze vzdálené Floridy, kde mluvila s Angeliným manželem. Říká Angele a Hodginsovi, že Grayson Barasa nechce o rozvodu ani slyšet. Postavil Angele dům a je do ní stále šíleně zamilovaný. Amber cituje pana Barasu: „Nebylo tomu vždy tak, že láska nepozná svoji sílu, dokud nezažije bolest odloučení.“ Je to romantické, ale Angela stále trvá na rozvodu.

Booth a Brennanová procházejí budovou FBI, když je dohoní agent Charlie. Charlie mluvil s rodiči Megan Shawové a dozvěděl se, že Megan se bojí hadů. Booth chce, aby Charlie zavolal do všech místních zverimexů a zjistil, kdo vykoupil hady.

V laboratoři Hodgins oblečený jako kapitán Titaniku a Cam jako Catwoman koukají do mikroskopu na spóry. Brennanová vstupuje a zpochybňuje Cam a její kostým. Brennanová nebere to, že Catwoman je silná superhrdinka. Hodgins objevil záhadný spór. Je to Atronecium z havajské orchideje. Tohle je vede k tomu, aby věřili, že oběť byla mumifikována na Havaji.

Booth je zpátky u „Žaláře tisíce mrtvol“, kde mluví s Lolou. Lola tvrdí, že po tom, co ty dívky trochu seřve, tak je nechá být. Booth jí nevěří a zatýká ji.

Později v laboratoři je Booth oblečen jako šprt a čeká na Brennanovou. Brennanová se převléká do svého kostýmu, zatímco se Booth probírá profilem vraha, který sestavil Dr. Sweets. Profil říká, že jejich vrahem je rozhodně muž. Také říká, že vrah pracuje sám, což se nehodí na Grega a Lolu. Sweetsův profil říká, že vrah je zřejmě svobodný a pracuje v dělnické profesi zahrnujíce zachraňování lidí. Brennanová si nemůže pomoct a poznamenává na tu podobnost s Boothem. Objevuje se jako Wonder Woman. Boothovi spadne čelist. Zack doráží oblečený jako zadek krávy a všichni tři míří do Angeliny kanceláře.

Angela oblečená jako Cher ukazuje Brennanové, Boothovi, Zackovi a Cam na svém počítači mapu. Je to mapa tří místních zverimexů, kde vyprodali hady za poslední týden, v tom posledním je vyprodali před hodinou. Tohle vypovídá, že Megan Shawová je stále naživu. A když jsou Greg a Lola ve vazbě, nemohli to být oni. Hodgins vstupuje. Snaží se vypátrat oblast, kde mohla ta mrtvá dívka nachytat nalezené částečky. Právě teď mají 166 možných lokací. Mají málo času a Booth chce po šprtech, aby hádali. Ti však nikdy nehádají, budou však pracovat na plný výkon. Druhá „nešprtí“ polovina týmu je nechávají osamotě. Booth, Angela a Cam odcházejí z kanceláře a nechávají šprty jejich práci.

Brennanová a Hodgins koukají Zackovi přes rameno, jež pracuje na Angelině počítači. Na základě toho, co již ví, vyloučili nějaké lokace a zeštíhlili možnosti na 31 lokací. Brennanová říká fakta pro mumifikaci těla, což vyžaduje přísun proudění suchého vzduchu. Tohle je vede k podzemním garážím. Zack tuhle možnost vepíše, ale nic se neobjeví. Začínají přemýšlet o tom ocelovém prachu. Hodgins přichází s koly vlaku, jež je možno najít v metru, kde je také konstantní přísun suchého vzduchu. A pokud budou schopní najít květinářství, jež prodává havajské orchideje a je situováno nad metrem, tak mají lokaci.

Booth s Brennanovou jedou autem. Cam volá Brennanové kvůli květinářství, Květinářství Aloha odpovídá popisu a parťáci v kostýmech jsou na cestě. Booth žádá o posily.

Booth a Brennanová přijíždějí ke květinářství. Jdou dozadu a rychle narážejí na vstup do metra, který hledali. Booth zamíří a odstřelí zámek.

Parťáci se derou do podzemí s baterkami a vytaženými zbraněmi. V jedné místnosti nacházejí cedrový olej, lak, efedrin a jiné léky a pak to Boothovi dojde. Ví, kdo je vrah, zdravotník Pete. Pete měl přístup ke všem těm lékům a k těm dívkám, ukázal se hned po tom, co je Lola zbila. Slyší hlasitý křik a jsou za ním až k zamčeným dveřím. Než Booth stihne vystřelit, Brennanová bere svou zbraň a střílí a odražená kulka se zaboří do Boothovy nohy. Otevřou dveře a vychrlí se na ně tucty hadů. Vystrašená Brennanová vyskočí Boothovi na záda a oba vstoupí do místnosti. Megan Shawová je v rohu obklopená hady. Derou se k ní skrz hady a klaun ohánějící se brokovnicí se objeví ve dveřích. Dříve než klaun vystřelí, vystřelí Kostička a zpětný náraz ji shodí z Boothových zad. Očividně je tahle zbraň pro ni příliš velká, takže Booth vymění její zbraň za svou a dá se honit toho zabijáckého klauna. Brennanová se drží zpátky s Megan. Pete ví, že Boothovi zůstala pouze jediná kulka a kryje se za dveřmi. Booth svojí poslední kulkou dveře prostřelí a tak jej zabije.

V laboratoři se setkává Angela s Amber Kipplerovou. Amber přiznává, že se pokoušela svést Graysona. Testovala Angelina manžela. Co ale objevila je, že Grayson je hluboce zamilovaný do Angely. Amber chce sjednat schůzku mezi mužem a ženou, aby viděli, jestli mezi nimi nevzplane nějaká stará jiskra. Angela však chce rozvod, aby mohla být s mužem, kterého miluje, s Hodginsem. Angela odchází a Hodgins vstupuje. Připomíná Amber, že cílem její práce nebylo obnovit manželství. Amber říká Hodginsovi, aby se uvolnil, že Angelu jen testovala, stejně tak jako Graysona. Z Angelina jednání usuzuje, že se Hodgins nemá čeho obávat.

Booth a Brennanová se ukazují v prázdné laboratoři. Jsou špinaví, krvácejí a stále v kostýmech. Všichni jsou již na párty a ti dva laškují s myšlenkou objevit se tam jako super pár, Wonder Woman a Clark Kent. Brennanová cítí s Boothem, že musel někoho zabít, ví, že tohle nesnáší, ale udělal to, aby zachránil tu dívku. Muselo se to stát. Partneři se rozhodnou vynechat večírek a místo toho si vezmou něco na zub.

Hudba

  • Automatic Automatic – Monster
  • The Black Angels – Young Men Dead
  • Adam Merrin – Still Alright

Fotky

47088170825aa.jpg 47088178b7a61.jpg 470881814c07c.jpg 47088189dfaa2.jpg 47088191bab1c.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 07.10.2007 08:48

Komentáře