Epizody - sezóna 2

2x10 - The Headless Witch in the Woods

Bezhlavá čarodějnice v lese „V George Washingtonském národním parku je objeveno bezhlavé tělo muže. Brennanová a Booth jsou povoláni, aby určili identitu tohoto muže, zjistili, zda se jednalo o vraždu a prozkoumali nahrávku, která byla nalezena spolu s jeho tělem. Tělo patřilo Grahamu Hastingsovi, který zmizel při natáčení dokumentárního filmu o ženě, která byla považována za čarodějnici a byla jí setnuta hlava…“

Premiéra

29.11.2006 (USA/FOX), 8.8.2007 (ČR/TV Prima), 21.11.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová s Boothem jdou přes George Washingtonský národní park s rangerem, který je vede na místo činu. Po cestě si Brennanová všimne malých, strašidelných a ručně vyrobených ornamentů, které visí ze stromů. Ranger jim povykládá legendu o Maggie Cindersové, předpokládané čarodějnici v roce 1780, které byla sťata hlava. Nyní místní věří, že její duch věší ornamenty na stromy a potlouká se po lese a hledá svou sťatou hlavu. Jakéhokoliv živého člověka, jenž by šel hledat její hlavu, by duch Maggie zabil. Ranger je dovede k jámě, kde leží bezhlavé tělo. Brennanová jej identifikuje jako muže mezi 18–25 lety. Také nachází videokameru.

V laboratoři pomáhají Zack a Cam Brennanové prozkoumat tělo. Brennanová vysvětluje, že nevěří na duchy a Cam jim odhaluje, že za ní přišla její matka ten den, kdy zemřela a řekla ji, kde najde náhrdelník. Hodgins se přidá s časem smrti, jenž byl loňský rok. Booth se k nim připojuje s informací o místním studentovi Grahamu Hastingsovi, který se už rok pohřešuje, od doby, kdy natáčel dokument o Maggie Cindersové. Angela vyčistila pásku v kameře, kterou našli s obětí. Přehrává záznam vystrašeného chlapce a dívky v lese, kteří ječí po Grahamovi. Rozdělují se a mladý muž držící kameru je postříkán krví.

V laboratoři nachází Brennanová známky obrany na zápěstí, jenž naznačuje, že se snažil zablokovat něco, co udeřilo do jeho hlavy. Cam nenachází žádné toxiny v jeho krvi a Brennanová objevuje starou zlomeninu v jeho paži z dětství.

V Boothově kanceláři sedí s Brennanovou a Grahamovým bratrem Willem. Will vysvětluje, že si Graham zlomil svou paži jako dítě a teď s jistotou vědí, že tou bezhlavou obětí, kterou našli, je Graham. Will vysvětluje, že vychoval Grahama sám po tom, co jeho rodiče zemřeli. Brennanová se v něm poznává a sdílí svůj okamžik. Will pokračuje v povídání o tom, že Graham šel do lesa s dvěma spolustudenty fil­mu.

Brennanová a Booth jsou v Boothově autě a Booth vysvětluje, že měl Graham na škole stipendium ve výši 30.000 dolarů za rok a že ten druhý mladík, co byl s ním v lese, Brian, se ucházel o stejné stipendium. Dostal jej však Graham. Když Graham zemřel, přešlo stipendium na Briana. Brennanová tohle bere a pak říká Boothovi, že jde s Willem Hastingsem na kafe.

Booth se dotazuje Briana Andrewse na tu noc, kdy se Graham ztratil. Vysvětluje mu, že když byli v lese, tak je něco sledovalo a ta dívka, co byla s nimi, Laurie, zešílela a zmizela ve tmě. Booth se ptá, kde je Lori teď a Brian říká, že se zapsala na psychiatrii.

Na psychiatrii sedí Booth s Lori Muellerovou. Když se jí ptá na tu noc, kdy se Graham ztratil, blouzní o tom, jak čeká na Grahama, až se vrátí z lesa a odkrývá, že spolu měli tajný vztah.

V laboratoři Booth uchvacuje Brennanovou tím, co objevil o Brianovi Andrewsovi a Lori Muellerové. Zack je následuje na plošinu, aby jim sdělil, že rameno oběti bylo vykloubeno po smrti, což naznačuje, že byl tažen tam, kde jej našli.

Brennanová se setkává s Willem Hastingsem na kafi. Dobře se spolu baví, ale když začínají mluvit o Grahamovi a dívkách, které klamal, Brennanová prozře.

V laboratoři pomáhá Hodgins Angele analyzovat video stopáž, kterou vyčistila. Brennanová se setkává s Boothem a říká mu o Grahamově promiskuitě. Tohle dává Lori motiv, ale Brennanová jej smete, dokud se neobjeví Cam a neřekne jim, že našla zbytek z halucinogenních drog, které mohli mladí filmaři požít. Tahle droga mohla být také spouští pro Loriin duševní stav.

Booth nachází Briana, aby se jej zeptal, jestli nebyli na drogách, když byli v lese. On to však popírá. Tvrdí, že tu noc v lese tam bylo ještě něco jiného.

Hodgins a Angela sedí a sledují video stopáž a hledají stopy. Hodgins má dobrý zrak na typy stromů a také si všímá času a data na Loriiných hodinkách. Může využít ten den, měsíční cyklus a světlo k určení zeměpisné šířky a délky.

Booth a Brennanová jsou v lese s rangerem a ten je směruje přímo k lebce, která nejspíše patří Grahamovi. Pak jim ukazuje druhou lebku. Tahleta by mohla patřit Maggie Cindersové.

V laboratoři prozkoumávají obě lebky. Booth vstupuje a říká Brennanové, ať se podívá na nějaké napsané žvásty Grahama Hastingse o Maggie Cindersové, jenž jsou naspány na zadní straně scénáře, který je o stejném tématu, na němž Brian a ten druhý student pracují. Brian ukradl Grahamův příběh po tom, co se pohřešoval.

Brennanová a Booth se Briana vyptávají, ale on nepřiznává Grahamovo zabití. Připouští, že se od nich oddělil a pak našel Lori pokrytou v něčí krvi. Říká jim, že zakopal její zakrvácené šaty v lese, aby se nedostala do potíží. Booth má někoho, kdo lokalizuje šaty v lese a přinese je do laboratoře.

V laboratoři nachází Cam na Loriiných šatech krev krávy. Což potvrzuje, že v tom lese šlo o nějaký typ mystifikace. Zack vstupuje s lebkou, o které si mysleli, že patřila Maggie. Ukázalo se však, že byla ukradena z univerzity, kde studenti filmu studovali.

Brennanová s Boothem přivedli Nata Gibbonse, profesora filmu Grahama, Briana a Lori. Jediným způsobem, jak získat lebku ze zdravotnické školy na univerzitě bylo za použití fakultní identifikační karty a Booth má záznam, kde ji Nate použil, aby se dostal do medicínské budovy ve 2:00 ráno, tři dny před Grahamovým zmizením. Nate tvrdí, že mu byla jeho karta ukradena a že to nahlásil, ale Brennanová a Booth mu to nevěří.

V laboratoři říká Hodgins Brennanové a Boothovi, že našel důkaz, jenž ukazuje, že vrah nosil odolné, pogumované pracovní rukavice. Angela také našla něco na video stopáži, dalšího člověka schovávajícího se ve stínu, který sedá na Natovu výšku a váhu. Brennanová se odebírá zeptat se Grahamova bratra Willa, aby viděla, jestli se Graham někdy nezmínil, že měl problémy se svým profesorem.

Brennanová se setkává s Willem a Will pro ní nemá žádné informace, ale má půvab, jímž Brennanovou okouzlí a vyústí to v polibek.

V laboratoři pokračují šprti ve skládání kousíčků dohromady. Hodgins nachází nějaké ohnivzdorné chemikálie na Grahamově lebce, které se nacházejí mezi chemikáliemi používanými hasiči. Booth jen připomíná, že Will Hastings je hasičem a odpovídá výšce osobě na videu.

Booth přijíždí do restaurace, kde sedí Brennanová s Willem a přečte mu jeho práva. Brennanová je zmatená, ale pak Will vysvětluje, že byl v lese, aby pomohl Grahamovi vystrašit Briana a Lori, aby natočil film více realističtější. Když zjistil, že dal Graham Lori drogy, vycouval, takže Graham hodil na Lori krev. Když Will viděl, že jeho malý bratr vyrostl v takové monstrum, tak ho chtěl zastavit. Říká, že jím hodil o zem. Byla to však Maggie Cindersová, která mu řekla, aby uťal Grahamovi hlavu.

V laboratoři se Angela a Hodgins zadívají na poslední video stopáž, jenž se právě dorenderovala. Koukají na konečné okamžiky a vidí něco v pozadí, co vypadá jako duch Maggie Cindersové. Vystrašeně se rozhodnou to ignorovat.

Brennanová sedí ve své kanceláři, namíchnutá, že byla právě na rande s vrahem. Booth přichází a utěšuje ji a skončí v obětí, jenž ukazuje, o čem je jejich přátelství.

Hudba

  • Ryan Adams – Night Birds
  • Iaian Archer, Rick Monroe & Susan Enan – Be the One

Fotky

46855a995737e.jpg 46855abb67871.jpg 46855ac249713.jpg 46855ac69c2eb.jpg 46855aca9daae.jpg 46855acef0453.jpg 46855ad2d4742.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:16

Komentáře