Epizody - sezóna 2

2x09 - Aliens in a Spaceship

Vetřelci v kosmické lodi „Brennanová a Booth jsou na stopě sériového vraha, jenž je znám jako ‚Hrobník‘, po nálezu dvou těl chlapců unesených před 5-ti lety. ‚Hrobník‘ své oběti unese, pohřbí zaživa a vyřkne požadavek na výkupné. Pokud to není zaplacené v požadované lhůtě, jsou oběti zanechány pohřbené zaživa a nečeká je nic jiného než smrt. Brennanová se s Hodginsem stávají posledními oběťmi ‚Hrobníka‘ a jsou také pohřbeni v Brennanině autě zaživa…“

Premiéra

15.11.2006 (USA/FOX), 1.8.2007 (ČR/TV Prima), 14.11.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová se vzbudí v autě a neuvědomuje si, kde je. Když se snaží vystoupit z auta, zjistí, že auto bylo pohřbeno pod zemí. Otočí se a vidí, že na zadním sedadle je i Hodgins a má zlomenou nohu. Uvědomí si, že je chytil „Hrobník“.

O 48 hodin dříve Booth a Brennanová přijíždějí na místo činu do lesa, kde, jak šerif tvrdí, našly místní děcka létající talíř s mimozemšťany na palubě. Když se Brennanová koukne, poznává, že to jsou dva mladí kluci a „létající talíř“ je zavřená a zapečetěná nádrž na pivo. Dle úsudku z jejich rozkladu ví, že už jsou mrtví léta.

V laboratoři vyndají obě těla kvůli prozkoumání. Zack vysvětluje, že jedno z těl má mnohonásobné zlomeniny kostí, zatímco to druhé nemá žádnou. Také díky množství krve, které bylo nalezeno v nádrži, si myslí, že ten zraněný chlapec vykrvácel k smrti, zatímco se ten druhý později udusil. Také dodává, že to jsou dvojčata. Booth vstoupí s fotkou chlapců, Matthewa a Ryana Kentových. V roce 2001 byli uneseni.

Booth a Brennanová zasedají společně s Kimem Kurlandem a bývalým agentem FBI Petem Sandersem. Pracovali na případu Kentových v roce 2001. Do té doby, než se ze Sanderse stal alkoholik, avšak Kurland na případu vytrval. Sanders říká, že Kentovi rodiče nezaplatili výkupné, následovali protokol FBI, ale „Hrobník“ neustoupil. „Hrobník“ konzistentně spolupracuje, když se mu výkupné zaplatí včas a nikdy neodhalí umístění pohřbených rukojmích bez toho, aniž by se mu zaplatilo. Kurland říká Boothovi a Brennanové, aby si promluvili s Tomasem Vegou, který napsal klinu o „Hrobníkovi“.

Booth a Brennanová se setkávají s Vegou a vyptávají se jej. Vega je v kontaktu s žurnalistkou, Janine O' Connellovou, která mu pomáhala napsat jeho knihu. Vypadají, jako by obdivovali a zároveň nesnášeli „Hrobníka“, což Boothovi moc nesedí.

V laboratoři nachází Zack stopy spálenin na krku jednoho z chlapců, nejspíše pochází z omračovací pistole. Druhý chlapec se zlomenými kostmi nemá stejné popáleniny. Hodgins přichází s informací, čímž vyvozuje, že chlapci byli nejspíše ve vnitřních garážích před svým únosem. Brennanová říká Zackovi a Hodginsovi, aby porovnal své nálezy se složkami minulých obětí.

Brennanová s Boothem se setkávají s otcem dvojčat, Jamesem Kentem. Není nadšený, že má pracovat znova s FBI, zvláště po tom, co jejich rada přinesla jeho hochům smrt. Zatímco konfrontuje fakta s panem Kentem, přijímá Brennanová SMS zprávu od Hodginse, ve které se říká, že dvojčata měla vzduch jen na 12 hodin, „Hrobník“ však dal panu Kentovi 24 hodin, aby sehnal peníze. To znamená je chtěl i tak zabít, nebo se jen přepočítal a unesl dva chlapce místo jednoho.

V laboratoři Brennanová a šprti prozkoumávají nádoby, ve kterých byly minulé oběti pohřbené a Hodgins prohlíží jejich oblečení, aby našel stejné usazeniny, které by potvrdili, že byly všechny oběti uneseny z vnitřních garáží.

Na Angelátoru ukazuje Angela Brennanové a Boothovi scénář, jenž prokazuje, že zranění, které má jedno z dvojčat, se stalo před tím, než byl zavřen do nádrže. Brennanová však dodává, že takové množství krve na podlaze nemohlo pocházet ze zranění kostí. Bootha napadne myšlenka, že se „Hrobník“ zřejmě snažil unést pouze jednoho z dvojčat, ale když se ukázal jeho bratr a vskočil do cesty, srazil ho autem. Pak jej unesl také.

Brennanová vyrazila do třídy bojových umění a když se blíží ke svému autu, upadá do bezvědomí. Hodgins vychází za ní, aby ji našel, ale je sražen autem.

Cam a Booth jsou na večeři a mluví o svém vztahu. Booth přijímá hovor od „Hrobníka“, který žádá 8 miliónů dolarů výměnou za umístění Brennanové a Hodginse.

Booth se připojuje ke Kurlandovi, Vegovi a O'Connelové a diskutují plán, jak dostat jejich přátelé zpět. Vega navrhuje, že by měli udělat to, co „Hrobník“ požaduje a O'Connellová se diví, proč si řekl o tolik peněz. Booth vysvětluje, že je Hodgins dědic „Cantilever Group“.

Brennanová v pohřbeném autě zavazuje Hodginsova zranění, které utrpěl během srážky s autem. Snaží se dát kousek po kousku dohromady, co se jim stalo. Ani jeden z nich si nepamatuje, co se stalo před tím, než se vzbudili v tomhle autě. Vypočítali, že jim zbývá vzduch pouze na 10 hodin.

V laboratoři Booth shromažďuje šprty, aby je angažoval. Míří do parkovacích garáží, aby prohledali oblast okolo Brennanina auta. Cam si všimne kaluže krve a volají FBI, aby vyšetřila místo činu.

V pohřbeném autě prochází Brennanová svůj inventář věcí, které mají na přežití: voda, pera, laserové ukazovátko, rozbitý mobilní telefon s baterií navíc a její poslední knihu. Hodgins také má lahvičku parfému, který koupil pro Angelu. Hodgins si stěžuje na bolest v noze. Brennanová si myslí, že by mohl mít kompartmentový syndrom a že by mohl upadnou do šoku a zemřít.

V laboratoři tlačí Cam na Zacka kvůli informacím. Zack říká, že hledání omračovací pistole vedlo do slepé uličky. Ale objevil, že to zraněné dvojče se bodlo samo do krku perem a zabilo se. Cam si myslí, že to udělal, aby zanechal svému bratrovi více vzduchu. Zack neví, proč by na tom mělo záležet. Cam mu však říká, že na tom bude záležet, když to řekne jejich otci.

Brennanová dostává nápad, jak by se Hodgins mohl vyhnout kompartmentovému syndromu. Musí udělat dlouhý řez podél jeho nohy a uvolnit tlak. Bolest bude velká a to by jej také mohlo dostat do šoku, ale do šoku se určitě dostane, pokud něco neudělají. Před řezem nachází Brennanová na jeho noze nějakou nálepku, stopu. Pak začne řezat.

V laboratoři se Cam setkává s Boothem, aby zjistili, že „Cantilever Group“ má svou politiku nikdy neplatit výkupné bez důkazu života. Hodgins je ten, který tohle pravidlo vytvořil. Myslí si, že už musí být blízko nějakého nálezu v případu Kentových chlapců a „Hrobník“ jim chtěl dát kurz.

Hodgins se probouzí k Brennanině úlevě. Chce zapojit svůj mobilní telefon k drátům klaksonu. Během troubení by mohli být schopni poslat jednu textovou zprávu dříve, než usmaží mobil. Nejprve však musí vymyslet jakou zprávu poslat. Brennanová otvírá okno, aby získala nějakou hlínu. Znamená to, že jsou v uhelné zemi, přesněji ve Virginii. Za pomocí chemikálií z parfému zjišťuje Hodgins druh uhlí. Také se dívá na druh plastiku, jenž nalezli na jeho noze a vyvozuje, že je to nejspíše něco jako dálniční známka. Teď si Hodgins uvědomuje, že byl poražen autem, Brennanová připravuje mobil na poslání jejich zprávy. Zatroubí a Hodgins ji pošle.

Booth dostává kódovanou textovou zprávu. Běží do laboratoře, aby se zeptal šprtů, jestli dokážou zlomit tenhle kód. 10 hodin již však uplynulo a oni předpokládají, že Brennanové a Hodginsovi dochází vzduch. Booth se s tím však nespokojuje.

V autě prořezává Brennanová zadní sedadlo do kufru kvůli více vzduchu. Také prořeže náhradní kolo, vypadá to však špatně. Hodgins se kouká znova na jejich zásoby a uvědomuje si, že jestli otevře baterie a smixuje je s chemikáliemi v hlíně, může vytvořit kyslík. Ne však mnoho.

V laboratoři Booth vybuchuje, protože to šprti začínají vzdávat. On však nechce, aby se to stalo. Nařizuje jim, aby přemýšleli o způsobu, jak je lokalizovat. Zack se tomu poddá a vyřeší textovou zprávu. Pak míří k místu, kde mají najít Brennanovou a Hodginse.

Mezitím v autě Brenanová chce použít v posledním pokusu výbušninu z airbagů, aby vyrazila přední sklo. Pokud budou méně než 122 cm pod povrchem, mohlo by je to dostat na svobodu. Pokud ne, otřes poškodí jejich mozky.

Booth s týmem přijíždí na místo, o kterém si myslí, že tam jsou Brennanová a Hodgins pohřbeni. Oblast, kterou potřebují prozkoumat je trochu větší než tři fotbalová hřiště, ale za pomoci FBI se mohou rozptýlit. Právě když to lidi začínají vzdávat, všimne si Booth závanu prachu, jenž se prodral skrz zem. Byla to exploze z airbagů. Běží k tomu místu, začíná kopat a všichni jej následují. Brennanová a Hodgins jsou vytaženi na povrch.

Později ukazuje Brennanová Boothovi tu nálepku, kterou našla v Hodginsově noze. Ta je dovede k Janine O'Connellové. Zatknout ji a případ je uzavřen.

Hudba

  • Margot & The Nuclear So and So's – A Light On A Hil
  • Bob Gentry – Never Know
  • Tim Easton – Next To You

Fotky

46855a4ada627.jpg 46855a5010a51.jpg 46855a5437ea8.jpg 46855a57bf363.jpg 46855a5c4f402.jpg 46855a600d01e.jpg 46855a6448ea9.jpg 46855a685af1f.jpg 46855a6d81cd9.jpg 46855a7153cb4.jpg 46855a75be69b.jpg 46855a7b29ca3.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 10:14

Komentáře