Epizody - sezóna 2

2x08 - The Woman in the Sand

Žena v písku „V poušti poblíž Las Vegas jsou objeveny ostatky státního žalobce Mansona Robertse, který zmizel před pěti lety neznámo kam. Booth s Brennanovou si myslí, že by v tom mohla být zapletena mafie. Pak nacházejí další mrtvé tělo, ke kterému je dovedou supi. Tělo patří mladé ženě. Podle zranění dojde Brennanová k úsudku, že žena byla obětí domácího násilí. Nakonec se dostávají do světa nelegálních bojových zápasů a Booth skončí v ringu ve snaze vyřešit případ…“

Premiéra

8.11.2006 (USA/FOX), 25.7.2007 (ČR/TV Prima), 7.11.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová a Booth jsou povoláni do pouště mimo Las Vegas, aby prozkoumali tělo, o němž se předpokládá, že patří Masonu Robertsovi, státnímu žalobci, který se pohřešuje od roku 2001. Dostali tip od prostitutky na smrtelné posteli, která vyslechla Las Vegasské gangstery. Na první letmý pohled potvrzuje Brennanová, že jsou ostatky od muže, jenž byl ubit válcovitým předmětem. Když už se začínali sbírat z místa činu, všimla si Brennanová supa. Supové krouží nad čerstvými ostatky a tohle tělo tady bylo už léta. Jde směrem k oblasti, kde krouží sup a nachází čerstvou mrtvolu. Jedná se o mladou ženu se stejnými zraněními z válcovitého předmětu jako na prvních ostatcích. Brennanová a Booth z toho vyvozují, že obě těla musela pohřbít stejná osoba.

Brennanová musí potvrdit za pomocí zubních záznamů, že to první nalezené tělo je Mason Roberts a že byl ubit k smrti basebalovou pálkou. Booth se probírá složkami místních mafiánských šéfů včetně „Sladkého Peta“ Arnoa, herního úředníka Tangierského kasina. Brennanová pokračuje v analýze druhého těla a potvrzuje, že má stejná zranění pálkou, avšak jemnější údery do hlavy a tělo vypadá, jako by mělo zranění z domácího násilí. Brennanová také nachází v jejím uchu naslouchadlo, což by mohlo být výsledkem příliš mnoha úderů do hlavy. Angela díky online databázi přiřadí sériovému číslu naslouchadla jméno, jenž je Wilhemina Morganová. V databázi FBI zjistí, že si říká Billie, je jí 26 a byla nahlášená svým manželem před dvěma týdny jako pohřešovaná.

Booth a Brennanová se vyptávají Billieina manžela Dona Morgana, co se mu stalo s palcem. Tvrdí, že to má z dřívějšího pádu. Říká jim, že si myslel, že jej Billie opustila, protože ji lhal. Říká, že Billie chtěla pomoc získat nějaké peníze striptýzem a že se s ní kvůli tomu pohádal, ale nakonec si kvůli ní půjčil 8 tisíc od místního lichváře Louise Mackeyho, aby si mohla nechat udělal prsní implantáty. Don nezaplatil a Mackey mu zlomil palec. Míří tedy do kasina, aby našli Mackeyho.

Přijíždějí do kasina a všímají si Mackeyho, Booth je však trochu zneklidněný. Brennanová si vzpomíná, že je bývalý gambler. Booth jí říká, že to zvládá a jde zpovídat Mackeyho. Mackey mu však nedá žádné info. Booth jej plánuje udržet pod dohledem.

V laboratoři šprti prozkoumávají ostatky obou těl. Hodgins našel chrobáky révové na Billieině těle. Brouci zemřeli rychle, když požili její maso, jež kupodivu obsahovalo glukokortikoid. Zack dodává, že první oběť byla zaškrcená drátem a ubita pálkou. Cam objevila u Billie propíchnutou plíci, což je následek zlomeného žebra. Když se k nim připojí Brennanová přes satelit a zjistí všechny jejich nálezy, usoudí, že Billie Morganová byla boxerkou. Rozhodnou se, že když najdou, kde bojovala, tak by mohli být schopni zjistit, kdo ji viděl naposledy.

Brennanová a Booth se vracejí do podniku za Donem Morganem, zjišťují od něj více informacím o boxování. Tvrdí, že už nebojovala roky. To kvůli jejímu sluchu, komise ji vzala licenci a přísahá, že neví nic o nedávných zápasech, do kterých by byla Billie zapletena. Hodgins jim volá, aby jim sdělil, že našel chemické mazivo na Billieině těle, které se používá v autech. Měli by prověřit nepoužívané auto sklady kvůli zápasnických arénám.

Brennanová s Boothem vstupují do garáže, kde nacházejí lístečky a krví postříkanou podlahu v kruhovitém tvaru. Našli tu arénu.

S informacemi od Brennanové našli šprti v laboratoři 30 různých krevních vzorků z podlahy v aréně, ale pořád čekají, zda některá nebude patřit Billie Morganové. Angela složila obraz Billie, jak by mohla vypadat po svém posledním boji. Nyní mají už i obličej pro jejich bojovnici.

Brennanová s Boothem se dají vyptávat Lou Mackeyho, Booth toho ale nechává, když zjistí, že Lou právě vydírá jeho starého přítele z armády a gamblingu, Frankieho Danielse. Po tom, co prohodí pár slov o starých časech, ptá se Booth Freddieho, jestli neví něco o bojových klubech. Říká Boothovi, aby se na to zeptal bývalého bojovníka a nyní vlastníka tělocvičny, Joeho Nolana. Joe mu dá 800 čísel pro informaci o boji za správný obnos peněz. Booth odchází s touhle informací a říká Brennanové, že nastal čas vyjít v přestrojení.

V hotelu se Booth a Brennanová se oblíkají jako beztřídní novomanželé. Brennanová přijímá hovor od Cam s nálezy o poslední bojovnici, které čelila Billie Morganová. Měřila 168 cm a byla levák. Brennanová zamýšlí hledat tuhle dívku, zatímco se s Boothem budou snažit v tělocvičně dostat do tajných zápasů.

Brenanová a Booth dorážení do tělocvičny v přestrojení a snaží se dostal z Joeho Nolana informace o těch zápasech. Po tom, co si získají jeho důvěru, prodává jim 800 čísel.

Když Brennanová s Boothem dorážejí, je již zápas v plném proudu. Dostávají se dopředu a dívají se na akci, zatímco hledají podezřelé v davu. Booth si vymění nějaká slova se zápasníkem po tom, co prohrál boj a chytí jednu pěstí do obličeje.

Později v hotelovém pokoji zjišťujeme, že Bootha uhodil agent v přestrojení, Walt Sugarman. Walt říká, že ji viděl při boji, ale neví, co se jí stalo. Posledně, co jí viděl bojovat, tak rozdrtila svou soupeřku, levorukou 168 cm vysokou latinskou dívku jménem Marisol. Booth a Brennanová tuší, že si Billie na sebe vsadila a snažila se tak vydělat nějaké peníze, gangsteři ji však odmítli zaplatit a pak ji zabili. Walt vysvětluje, že teď nemá štěstí, protože si vymknul zápěstí a nebude schopen už dále bojovat. To znamená, že jeho krytí bude už nanic. Brennanová navrhuje, aby s ním bojoval Booth jen proto, aby jej nechal vyhrát a dal mu více času na léčení. Přemýšlejí o tom, zatímco Brennanová přijímá hovor od Hodginse. Našel borový olej na obou tělech. Tuší, že byl použitý pro basebalovou pálku, ale mohlo by je to zavést i k jiným stopám.

V tělocvičně přesvědčují Booth a Walt Joea, aby je nechal spolu bojovat. V kasinu zatím Brennanová a místní z FBI zpovídají boxerku Marisol. Není příliš hovorná, ale Brennanová navrhuje, aby Marisol poslali do laboratoře, oskenovali její tělo a přiřadili ke zraněním.

V laboratoři se podrobí Marisol termálnímu zobrazovacímu skenování a šprti pak analyzují virtuální reakce posledního boje Billie a Marisol, aby zjistili, zda ji Marisol zabila při boji. Objevili, že Marisol prohrála.

Mezitím Booth vstupuje do ringu, aby zjistil, že je Walt mimo hru a jeho bojovník byl změněn. Booth nyní bojuje s Monroem, lidskou bestií. Boj začíná a Booth je sražen k zemi. Brennanová sleduje a analyzuje Monroeovy pohyby. Objevila jeho slabé místo. Říká to Boothovi a ten na něj zaútočí a vyřadí Monroeho z boje. Ačkoliv to je špatná zpráva, protože je teď Booth v kapse organizátora zápasů, syna „Sladkého Peta“, Nicka Arnoa.

Angela sedí s Marisol a zjišťuje, že Nick, pořadatel zápasů, je falešný a když jde zápas špatně, udělá cokoliv, aby věci napravil.

Po zápase Joe Nolan seřvává Bootha a Brennanovou, protože teď jsou v průšvihu stejně jako on. Nutí je dělat to, co říká, aby mu nikdo neublížil nebo se mu nestalo něco horšího. Brennanová si všímá, že Joe má vyrážku a zjišťuje, že na to používá krém s borovým olejem. Dávají si dvě a dvě dohromady a tlačí na Joeho kvůli informacím o tělech, které našli v poušti. Brenanová a Booth odhalují svou pravou identitu a Joe se přiznává k zasypání těl, ale ne k jejich zabití. Říká jim, že je zavraždili Nick a „Sladký Pete“.

Nick a „Sladký Pete“ jsou zatčeni a případ je ukončen.

Hudba

  • T.V. On The Radio – Wolf Like Me
  • Elvis Presley – Viva Las Vegas

Fotky

46855a2433f93.jpg 46855a2874da2.jpg 46855a2d0431f.jpg 46855a316c827.jpg

Komentáře (2) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:59

Komentáře

popKorn @ (20.07.2007 · 17:57)
Booth&Brennan: z druhe serie je zajimavy temer kazdy dil, takze se mas urcite na co tesit :)
Booth&Brennan @ (20.07.2007 · 13:43)
Na tenhleten díl se mooc mooc těšim!:))))Příde mi,že mezi nima je něco víc,než přátelství!