Epizody - sezóna 2

2x07 - The Girl with the Curl

Kudrnatá holka „Ve Washingtonské městské čistírně odpadních vod jsou nalezeny ostatky malé holčičky, jenž byla dětskou královnou krásy. V tom okamžiku se logicky možnými podezřelými stávají její soupeřky a jejich rodiče. Booth s Brennanovou vyšetřují případ a zjišťují, že vražednou zbraní by mohly být taneční střevíce. To jim pomáhá zúžit okruh podezřelých…“

Premiéra

1.11.2006 (USA/FOX), 18.7.2007 (ČR/TV Prima), 31.10.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová a Booth přijíždějí do Washingtonské městské čistírny odpadních vod, kde nacházejí ve filtračním systému ostatky 10-ti leté dívky.

U ostatků vyložených v laboratoři vyhodnocují šprti kostru. Brennanová si všímá skupin barevných skvrn na žebrech a poznamenává, že na zubech nejsou vůbec žádné barevné skvrny, což je divné. Booth prohledává databázi FBI kvůli registrovaným pedofilům v oblasti a Cam testuje vzorek DNA z vlasů kvůli identifikaci té dívky. Avšak to shledává velmi těžkým, protože vlasy oběti byly vyběleny. Hodgins nachází stopy make-upu a Brennanová objevuje, že zuby oběti jsou většinou odýhované. Podezřívají, že vrah změnil vzhled svých obětí a pak je zabil. Angela však rozbíhá svou novou statistiku přes počítač, aby srovnala směsici neslavné královničky krásy Brianny Swansonové, která zmizela před šesti měsíci ze soutěže.

V Boothově kanceláři on a Brennanová utěšují paní Swansonovou kvůli její ztrátě a ptají se jí na den, kdy její dcera zmizela. Říká, že nebyla u Brinanny, když zmizela. Také dodává, že podezřívala svého bývalého manžela, Davida Swansona, z únosu, protože jednou řekl, že by byl raději, aby Brianna skončila někde v příkopě, než jako její matka.

V laboratoři Cam a Zack nacházejí, že Briannin krk byl zlomen, když utrpěla těžkou ránu do brady. Hodgins se k nim připojuje, aby se podělil, že našel v její bundě střepy oceli a také chemikálie, jenž lze nalézt ve střešním téru. Briannin otec byl pokrývač.

Brennanová a Booth se vyptávají Davida Swansona. Přísahá, že nemá nic společného s její smrtí, ale připouští, že ji chtěl dostat pryč od její matky. Žádá je, aby mu dali Brianniny ostatky, až bude vyšetřování ukončeno a ne paní Swansonové, která by obrátila pohřeb v jednu velkou show.

Hodgins a Angela prozkoumávají obal na cukrovinky, který našli v kapse Briannina kabátu. Také prozkoumávají sexuální napětí, které se mezi nimi objevuje a Hodgins zve Angelu na rande. Angela ho odbude, protože se bojí, že by to mezi nimi neklapalo.

Na druhé straně laboratoře ukazuje Brennanová Cam, Boothovi a Zackovi, že objevila, že Brianna Swansonová den před svou smrtí nosila korzet. Zack dodává, že měla nejspíše kaloricky kontrolovanou dietu a brala bez předpisu léky, které omezovali pocení. Angela je přerušuje.

Jdou do její kanceláře, kde jim přehrává dozorčí stopáž z hotelu, která ukazuje jeviště, odkud Brianna zmizela. Ukazuje, že paní Swansonová s Briannou třásla a ječela na ni.

Brennanová s Boothem se dotazují paní Swansonové na FBI s fotkami ze stopáže, která ji zachycuje v nehezké pozici. Přiznává, že svou dceru bila, toť vše.

V laboratoři Zack a Cam nacházejí, že oběť byla zbita i po své smrti. Zack spatřuje, že do ní kopali, ale vzorek rozptýlení je netypický a pravděpodobně byly kopance provedeny i botou se železnou špičkou. Což potvrzuje to, že Hodgins našel střep oceli.

V Brennanině kanceláři Angela žádá o radu, co má dělat s Hodginsovou pozorností. Tehdy přichází Cam a připojí se s tím, že by měla Angela jít, protože vše v kanceláři je stále více vzrušující a jednou by si měli vyjít, aby viděli, že to takhle nepůjde a vše se vrátí do normálu.

Brennanová a Booth míří do taneční třídy, aby se zpovídali ostatní matky soutěžících. Booth má úspěch u Kristen Mitchellové, která říká, že Brianna byla zuřivá konkurentka, která by nikdy neutekla pryč. Booth pak mluví s její učitelkou, zatímco Brennanová mluví s ostatními dívkami.

Hodgins vstupuje do kanceláře Cam, aby ji řekl, že potvrzuje, že byla Brianna zabita v okolí 1,6 km od hotelu, kde se pořádala soutěž, kvůli dvěma lávám, které našel na Brianniných ostatcích. Hodgins si myslím, že mohla být nacpaná bouří do stoky a pak vyplavat s vodními rostlinami za silných dešťů před týdnem. Cam s tím opouští FBI. Angela vstupuje, aby řekla Hodginsovi, že by šla ráda na rande.

Booth je informován učitelkou tance o Jeremym Ferrellovi, podivném starším sourozenci od jedné z místních dívek. Booth bere její zájem vážně. Mezi dívkami zjišťuje Brennanová, že ostatní dívky neměli rády Briannu, ale museli ji mít rády, protože ona byla vůdce. Také říkají, že Brianna byla zlodějka. Právě tehdy vstupuje Jeremy Ferrell v botách s kovovýma špičkami.

Na FBI Booth zpovídá Jeremyho Ferrella a jeho matku, paní Ferrellovou. Vysvětlují, že jediným důvodem, proč Jeremy chodí na vystoupení je, protože ho nutí jeho matka. Také připouští, že měl jednou rozepři s Briannou, protože si dobírala jeho malou sestřičku. Booth bere jeho boty šprtům, aby je prozkoumali.

Hodgins vyvozuje, že to nejsou ty správné boty. Ty, které hledá, mají čistou ocelovou špičku, ne chromovou. Hodgins odchází, je už čas na rande.

V parku Hodgins doprovází Angelu k houpačkám, o kterých se s láskou již dříve zmiňovala.

Mezitím jsou Cam a Brennanová v laboratoři a prozkoumávají obal, který našel Hodgins. Nejsou si jisté, co to přesně je, dokud nevstoupí Booth a neřekne jim, že to pochází z mléčného nanuku, který je možno zakoupit jen v obchodě Červená bouda. Booth a jeho průzkumný FBI tým hledá obchody Červená bouda, které se nacházejí poblíž hotelu.

V parku se Angela s Hodginsem políbí.

Booth a Brennanová přijíždějí do obchodu Červená bouda blok od hotelu a nacházejí stoku. Prozkoumávají ji a nachází medaili.

V laboratoři Brennanová, Zack a Cam prozkoumávají část kanálu, který odebrali z místa činu. Hodgins se vrátil a prokazuje, že ta medaile je z roku 1976 a vyhrála ji Kristen. Brennanová mluvila s matkou, Kristen Mitchellovou v taneční třídě, a ta říkala, že obětovala soutěžení celý svůj život. Mají nového podezřelého.

Booth se vyptává Kristen Mitchellové a Kristen mu vysvětluje, že ji Brianna zřejmě ukradla tu medaili a nechce říct nic dalšího, dokud nedorazí její právník.

V laboratoři ukazuje Zack Brennanové známky zranění na Brianně, jenž ukazují, že ten, co jí kopnul, mohl mít křivou páteř.

Booth přijímá hovor s tímto novým nálezem, zatímco je ještě stále s paní Mitchellovou. Brennanová mu říká, aby prozkoumal její boky, zda jsou rovné. Booth to odmítá udělat, ale když ho Brennanová požádá, aby jí dal záznam její chůze, zasílá Booth stopáž jejího dřívějšího příchodu. Její boky jsou rovné; není tedy vrah.

V laboratoři uzavírají, že Brianna spadla a její brada dopadla na patník parkovacího místa, zlomila si krk a pak byla vtažena do zátoky. A ocel z bot pocházela z tanečních bot. Jejich podezřelý je tedy jedna ze soutěžících dívek.

Brennanová a Booth přijíždějí na poslední přehlídku, aby hledali svého vraha. Booth se porozhlíží po tanečních botách, zatímco Brennanová začíná prozkoumávat páteře dívek, což ji dostane do problémů. Policajt je zavede stranou do hlediště a říká jim, že jediná věc, kterou mohou tady udělat, je dívat se na dívky na jeviště. Brennanová tak může určit jejich vraha díky pozorování.

Jak přehlídka pokračuje, Brennanová pozorně zkoumá každou dívku a na konec se Brennanová rozhodne a má svou dívku. Je to mladší sestra Jeremyho Ferrella, Haley.

Brennanová a Booth zpovídají Haley a ta se přizná k vraždě.

V laboratoři Angela a Hodgins diskutují své city. Angela je vystrašená z toho, že rande šlo výborně. Chtěla však, aby se nepovedlo. Hodgins vidí, odkud pochází a rozhodne se, že jim oběma dá na chvíli nějaký prostor.

V jiné části laboratoře Brennanová a Booth mluví o soutěži a o porozumění kultury, která ji obklopuje. Booth chce vyrazit na tajnou schůzku s Cam, ale pak se rozhodne, že zůstane. Objedná jídlo s Brennanovou a zahrne se do papírování okolo případu.

Hudba

  • Grant-Lee Phillips – Mona Lisa
  • KC & The Sunshine Band – (Shake, Shake, Shake) Shake Your Booty

Fotky

468559d1435f1.jpg 468559d66072d.jpg 468559da31081.jpg 468559df177d7.jpg 468559e32db6f.jpg 468559e7ba38a.jpg 468559eb85dfa.jpg 468559ef72a15.jpg 468559f3df7f9.jpg 468559f889de6.jpg 468559fc09886.jpg 46855a01bb385.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:57

Komentáře