Epizody - sezóna 2

2x06 - The Girl In Suite 2103

Dívka v pokoji 2103 „Do hotelu, kde explodovala bomba a zabila mladou dívku, jsou přivoláni Brennanová s Boothem, aby celé místo prošetřili. Považují explozi za útok na soudkyni Dolores Ramosovou, který měl zosnovat kolumbijský drogový kartel. Alex Radzwill, zastupitel Ministerstva zahraničí, trvá na tom, aby vše ohledně soudkyně šlo skrze něj, což se stává problematické a zdržující. Staví se i do cesty při sledování klíčové informace. Booth s Brennanovou jsou šokováni, jak daleko zachází úřad při ochraně podezřelého z vraždy…“

Premiéra

4.10.2006 (USA/FOX), 11.7.2007 (ČR/TV Prima), 24.10.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová a Booth vystupují z hotelového výtahu do zbombardovaného pokoje. Těla jsou roztroušená v rozvalinách a záchranáři prohledávají trosky kvůli přeživším. K Brennanové a Boothovi se přidává Alex Radziwill, malý človíček, zastupitel Ministerstva zahraničí. Informuje je, že se zde konala antidrogová konference, když vybuchla bomba a zabila 4 lidi. Jednou z přeživších byla klíčová mluvčí Kolumbijského soudu, Dolores Ramosová. Objevuje se Cam a vysvětluje jim, že výbuch vzešel ze sousední místnosti a podezřívá, že za tímto výbuchem je drogový kartel. Brennanová přistoupí k identifikaci těl a nachází roztroušené ostatky, jenž pochází z jiného těla. Kdokoliv to byl, byl v místnosti, odkud vybuchla bomba. Nemůžou však najít zbytek toho těla. Brennanová se koukne nahoru a nachází jejich mrtvého bombistu zaklíněného v lustru.

V laboratoři sdílí Booth své informace s ostatními ze skupiny. Vedlejší místnosti byl zřejmě neobydlen, protože se rekonstruoval. Barvy a chemikálie dodaly explozi na síle a ničivosti. Brennanová a Cam zjistily pohlaví těla, ale ještě ji nedokázaly identifikovat. Hodgins našel kousky skla, dřeva, sádry a sádrokartonu. Zack dodává, že to byla běloška, 163 cm vysoká, tak 20 let, odbarvená blondýna a kloubní ztuhlost v pravé styčné kosti, hlavičkovité a loďkovité kosti ukazuje, že byla číšnice, jenž nosila tácy. Angela přijíždí se svou směsicí atentátníků. Nyní mají tvář.

Brennanová a Booth jsou na FBI s Radziwillem, aby vyslechli soudkyni Dolores Ramosovou, hlavní mluvčí z konference. Nepoznává žádného útočníka z náčrtů, jenž vytvořila Angela. Booth z ní nic užitečného taky nedostává.

V laboratoři přináší Hodgins Angele fotografie, které udělal na místě výbuchu. Ze způsobu, jak došlo k explozi, to vypadá, že první byl oheň, který za sebou zanechal stín vtisknutý do stěny. Což dokazuje, že v místnosti byl ještě někdo jiný.

Na forenzní půdě rozbíhá Zack porovnávání zubních záznamů útočníků a nachází shodu. Říká Cam, že bombový útočník se jmenuje Lisa Winokurová. Tak se to vydává říct Boothovi.

Booth sedí s Jill, matkou Lisy Winokurové. Po tom, co ji řekl, že je Lisa mrtvá, ptá se jí na její životní styl. Jill vysvětluje, že Lisa pracovala v hotelovém baru jako číšnice a měla mnoho kluků. Její poslední přítel měl přezdívku „Seňor Kusanec“ a byl bohatý.

Angela má v laboratoři u sebe Hodginse. Dokončila malou prácičku s fotkami, které udělal, a zjistila, že osoba, která zanechala za sebou stín, byla 183 cm vysoká. Lisa Winokurová však měří jen 163 cm, takže tady máme nového podezřelého.

Brennanová a Booth jsou v baru a mluví s jinými číšnicemi. Říkají, že Jill byla tu noc v baru, ale nepracovala. Byla tu, aby se seznámila s boháči a s jedním z nich šla nahoru. Všechny číšnice berou čas od času chlapy nahoru do pokoje. Brennanová s Boothem jej konfrontují. Snaží se utéct, ale Booth jej srazí k zemi. K Boothově hlavě přiloží zbraň jiný muž a rychle jej odzbrojí, ačkoliv drží Brennanová podezřelého na místě. Když je situace pod kontrolou, říká jim podezřelý, že je Antonio Ramos a že má diplomatickou imunitu.

V pitevně prozkoumávají Zack a Cam skrz na skrz Lisino tělo. Cam nachází stopy semene, ale nemohla najít příčinu smrti. Rozhodla se to nechat na Zackovi.

Brennanová a Booth sedí s Antonio Ramosem na FBI a vyslýchají jej. Je synem soudkyně Ramosové a odmítá cokoliv říct. Brennanová si všímá, že má zraněnou paži a ptá se jej, co se stalo. Ignoruje jí a vykládá Boothovi o své noci s Lisou Winokurovou po tom, co mu Booth ukázal fotku. Potkal ji v baru a šel s ní nahoru trochu si zaskotačit. Když si Brennanová přečetla jeho složku, usoudila, že spadl z motorky, když projížděl obchoďákem. A má pravdu. Pak přijíždí Alex Radziwill se soudkyní Ramosovou a eskortují Antonia, přestože jim Brennanová říká, že je Lisa mrtvá. Šokovaný se zastaví. Říká jim, že Lise sdělil, kdo jsou jeho rodiče, ale to je vše. Radziwill jej nutí odejít a Brennanová si bere na mušku jeho maličkost.

Hodgins se Zackem jsou v laboratoři a připravují experiment pro Cam a Angelu. Vysvětlují, že exploze vzešla z ohně podněcovaným terpentýnem z barvy a lihovinou. Provádějí test a zjišťují, že tato směska je velice explozivní. Což odhaluje, že atentátník zřejmě nebyl atentátníkem, ale vrahem, který zabil Lisu Winokurovou a vznítil oheň, aby zakryl důkazy. Cam chválí jejich práci.

S touto novou informací nutí Radziwilla, aby zbavil Antonia imunity, on však nechce ustoupit. Přijímá hovor od Cam.

V laboratoři vysvětluje Cam, že Lisa byla uškrcená k smrti nějakou látkou. Také tam byl rozštěpek mezi dvěma obratli. Hodgins našel náhrdelník plný vzácných kamenů, jenž by si Lisa nemohla nikdy dovolit. Booth podezřívá Antonia, že možná lhal o tom, že ji neznal a že ji dal náhrdelník.

Protože je náhrdelník tak vzácný, je Booth schopen najít klenotníka, který jej vyrobil. Potvrzuje, že Lisa byla ta, která jej koupila. Zaplatila za něj skrz bankovní směrové číslo. Booth si bere toto číslo a plánuje jej prověřit.

Zatímco Booth prohledává bankovní konta, Brennanová mu připomíná, že měl Antonio zraněnou paži, což znamená, že nemohl zavraždit Lisu. Byl na to příliš slabý. Booth nachází identifikaci pro to bankovní směrové číslo. Je však blokováno.

Booth konfrontuje Radziwilla a ptá se jej, jestli to byl on, kdo zablokoval to směrové číslo. Nepotvrzuje nic.

Hodgins sleduje Angelu, jak prozkoumává bezpečnostní nahrávku, jenž byla nasnímána ve výtahu tu noc, kdy došlo k explozi. Antonio má na ni oblečeno hedvábí, který by mohlo být použito k uškrcení Lisy.

Zack ukazuje Cam, že Lisa měla v čas smrti hliníkovou dlahu. Ptá se Cam, jestli z toho může něco vyvodit a ona volá Boothovi s nápadem.

Na FBI Brennanová a Booth sedí s paní Winokurovou, která jim dává pojistné záznamy od Lisy. Booth odchází, aby prověřil záznamy. Paní Winokurová říká Brennanové, že říkala Lise, aby zkusila otěhotnět s bohatým mužem, aby se mohla dostat z životního kruhu v nižší společnosti. Není na to však hrdá, ale Antonio se s ní chtěl rozejít a paní Winokurová nechtěla, aby její dcera ztratila všechno jeho bohatství. Po kontrole záznamů nachází Booth informace o tom, že Lisu bral do nemocnice manžel soudkyně Ramosové Juan Vasco. Vyvozuje z to, že Lisa měla poměr s manželem soudkyně, ne s jejím synem. A když se její manžel snažil s Lisou rozejít, opila Antonia a svedla jej v pokusu otěhotnět. Možná že v žárlivém vzteku zabil Juan Vasco Lisu, aby předešel těhotenství.

Brennanová s Boothem čekají v kancelářích FBI na Radziwilla, jenž má přivézt Juana Vascoa na výslech. Když Radziwill doráží osamocen a říká Boothovi, že Juan Vasco se vrací do Kolumbie, volá Booth Hodginsovi a říká mu, aby zavolal na FAA s výhrůžným telefonátem a zastavil let Juana Vascoa.

Funguje to jako kouzlo a Brennanová s Boothem přijíždějí na letiště, kde nacházejí rodinu Ramosovou, jenž opouští jejich soukromé letadlo.

Radziwill je vzteklý, že letadlo Ramosových neodletělo a konfrontuje kvůli toho Bootha, Brennanovou a Cam. Vysvětluje jim, že jedinou cestou, kterou to mohou vést, je skrz Kolumbijskou vládu.

Zack následuje Cam a říká ji nové informace o štěpu, který nalezl v Lisině obratli, což vysvětluje vpich, který Cam nalezla v plicích. Tohle znamená, že byla něčím podobána. Zack vysvětluje, že by to mohlo být něco měkkého, protože to nezanechalo žádné známky na kostech. Mohlo to být něco jako golfová hůl ve tvaru T. Booth nebere ten koncept o golfové holi a naznačuje, že by měli hledat dále. Dívají se znova na bezpečnostní záznam z výtahu a vidí, že soudkyně sama má na sobě 8 cm vysoké jehlovité podpatky. Vyvozují z toho, že soudkyně musela zjistit, že Lisa měla poměr s jejím manželem a synem, zaškrtila ji hedvábným šátkem a pak ji propíchla jehlovitými podpatky. Booth je potěšen jejich prací, ale neexistuje žádný způsob, jak by ji mohli zatknout, protože má diplomatickou imunitu.

Na večeři diskutují Brennanová, Booth a Cam jak obejít diplomatickou imunitu rodiny Ramosových. Cam navrhuje, že by měli použít důkazy k blafování a jít po Antoniovi v naději, že jim soudkyně půjde vstříc a přizná se, aby jej zachránila. Booth není pro, protože nechce zmenšit hodnotu diplomatické imunity pro Američany na celé zeměkouli.

Přivádějí soudkyni Ramosovou do kanceláře FBI, ona se však nepřizná. Schovává se za svou imunitu. Radziwill nechce ustoupit, ani když odhalí, že když tenhle případ půjde skrz řádné kanály se státním žalobcem v Kolumbii, bude soudkyně postavena před soud. A protože Kolumbijský státní žalobce není laskavý, půjde soudkyně nejspíše do vězení a bude zabita vojáky drogového kartelu, se kterými bojovala po celá léta. Navrhují ji, aby se vzdala své imunity a šla k soudu na americké půdě, kde bude mít ve vězení lepší šance. Soudkyně se tedy vzdává své imunity.

Hudba

Fotky

4685597b6594d.jpg 4685597f5438d.jpg 468559955e9e2.jpg 4685599a25e56.jpg 4685599e76167.jpg 468559a2a69f8.jpg 468559a6be9c7.jpg 468559aacb0d4.jpg 468559aed693f.jpg 468559b3606a9.jpg

Komentáře (1) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:55

Komentáře

Gabriela Šebestová (01.09.2011 · 09:02)
Všiml si někdo, že v tomto díle: Dívka v pokoji 2103, je v 16 minutě 50 sekundě vyslíchán svědek, který má před sebou láhev vody. Zajímavé je jak je v rozmezí 16:56 - 17:22 (tedy pouhých 26 sekund) několikrát sama od sebe zavřená a potom otevřená. Ačkoli má svědek ruce mimo stůl i lahev. No jo i sem se vloudil šotek :D