Epizody - sezóna 2

2x05 - The Truth in the Lye

Pravda v louhu „Brennanová s Boothem se setkávají na staveništi, kde objevují v nedostavěném bytě pozůstatky muže, jenž se rozpouští ve vaně plné domácích čistících prostředků. Když zjistí, že oběť měla nemoc křehkých kostí, prohledávají databázi obětí této nemoci a doufají, že naleznou jeho identitu. Booth a Brennanová navštěvují rodiny těchto lidí, aby našli vodítko k mrtvému muži. Když se setkávají, aby si předali výsledky, zjišťují, že žil doslova dvojím životem…“

Premiéra

27.9.2006 (USA/FOX), 4.7.2007 (ČR/TV Prima), 17.10.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Booth leží v posteli se svou expřítelkyní Rebeccou Stinsonovou po tom, co ukončili to, co oba dva považovali za chybu. Boothův telefon zazvoní, Rebecca jej zvedne a na druhé straně je Brennanová. Booth si bere hovor a je v mžiku venku.

Booth se setkává s Brennanovou na staveništi, ona se mu omlouvá za vyrušení raním telefonátem. Booth popírá, že by dělal se svou bývalou něco pohoršujícího. Vstupují do jednoho obytného domu ve výstavbě a vkračují na místo činu. Ve vaně zatím nedokončené koupelny leží rozkládající se mrtvola plující v chemické kombinaci čistících domácích produktů. Brennanová poznamenává, že tělo v tom bylo ponořeno dva až tři dny a rozhodla se vzít celou tu vanu do laboratoře.

V laboratoři, kde je Zack, Hodgins, Cam i Angela, připomíná Brennanová všem, že čas je nyní podstata všeho, protože jim chemikálie doslova požírají jejich důkazy. Cam požaduje, že identifikace těla je prioritní a Brennanová věří, že prioritou by mělo být vyřešení, proč a jak tahle osoba zemřela. Připomíná Cam, že identita těla se nemůže změnit, ale stopy k tomu, co se stalo, se smývají rychle. Cam odchází a potvrzuje, že ta osoba váží 75 kg. Hodgins začíná oddělovat chemikálie od organické hmoty a Zack vytahuje vidle, aby se začal probírat vanou. Nalézá křehkou stehenní kost spojenou s kyčelní náhradou. Sériové číslo je znetvořeno chemikáliemi. To naznačuje, že obětí byl starší člověk. Do Caminy laboratoře přijíždí Booth, aby zjistil, že Cam určila, že oběť byla ektomorf: mělké, přímé a zúžené rysy. Když vstupuje Zack se zkapalněnou peněženkou, ptá se Cam Bootha, jestli se dal znova dohromady s bývalou. Booth, usnuvší na vavřínech, to popírá.

Na soudní půdě konfrontuje Booth Brennanovou kvůli roznášení drbů o něm a jeho bývalé. Brennanová ho většinou ignoruje, když studuje kosti oběti pod mikroskopem. Objeví, že oběť nebyla staršího věku, ale ve skutečnosti trpěla na Osteogenesis Imperfecta, což je onemocnění křehkých kostí.

Brennanová tohle bere za Angelou, která rozjíždí hledání v databázi případů v této oblasti. Nenachází žádného dospělého, ale jen samé děti, tato nemoc je dědičná. Brennanová naznačuje, že by si měli jít promluvit s těmi dětmi, Booth to však chce provést odděleně. Neuznává její klábosení za jeho zády.

Brennanová přijíždí do domu Seaverových, aby se setkala s Gayle Seaverovou, která říká, že její manžel Larry je na služební cestě a mimo dosah už tři dny. Brennanová si myslí, že našla shodu a bere si od Gayle fotku.

Zpátky v laboratoři se Booth vychloubá, že našel jejich oběť. Když ukazuje fotku zmatené Brennanové, ukáže mu i tu svou. Oba dva našli stejného muže. Je otcem dvou odlišných rodin.

V kancelářích FBI sedí Brennanová a Booth s Lilou Turnerovou, druhou ženou oběti. Mluví o tom, jak její manžel vždycky odcházel z města kvůli obchodu. Ona si to však nemyslela, nemohli však vyjít pouze z jejího platu vědeckého učitele. Booth se omlouvá Lile a posílá ji do výslechové místnosti označenou jako místnost na čekání. Pak dovnitř posílá i Gayle Seaverovou z Larryho další rodiny. Zatímco Brennanová a Booth pozorují obě ženy, Booth vysvětluje, že kdysi miloval svou bývalou, ale to už je pryč a o nic nejde. Vypadá to, jako kdyby se tyto dvě ženy nikdy nepotkaly.

V laboratoři Cam a Zack prozkoumávají kosti oběti s Angelou koukající přes ramena. Cam našla důkaz úderu tupým předmětem do lebky a Zack to potvrzuje přidáním, že to vypadá, jako by byla použita zbraň ve tvaru V. Také nachází na dně vany malé měděné střepy.

Na staveništi informuje Booth stavitele, že Larry Seaver byl tím mužem, jehož našli ve vaně. Sekretářka Chloe Danielsová to zaslechla a je šokována, ale dodavatel Pete Valero je vzteklý, protože mu Larry dlužil mnoho peněz přes stavitele. Připouští, že by ho chtěl vidět mrtvého, ale nezabil jej.

V laboratoři Zack přináší Cam malou hůlka ze slonoviny, kterou našel ve vaně. Neví, jak to vysvětlit. Cam si bere slonovinu a posílá Zacka na místo činu, aby hledal zbraň, která by odpovídala známkám tupého předmětu nalezení na lebce. Jakmile Zack odejde, Hodgins ukazuje prst gumové rukavice, který našel pod vanou.

V Brennanině kanceláři se Booth podílí se znalostí o tom, že měl Larry životní pojistku na 500 000 dolarů ve prospěch Seaverovy rodiny a vše v jeho vůli bylo odkázáno rodině Turnerových. To dává jeho ženám motiv k vraždě. Cam vchází a říká jim o prstu z gumové rukavice. Jakmile z ní sejme otisk prstu, tak budou mít vraha.

Na FBI odebírá Booth otisky prstů oběma Larryho ženám a pak jim odhaluje, že sdílely manžela. Když atmosféra houstne, přijímá Booth hovor z laboratoře FBI, kde jej informují, že otisk prstů z rukavice se neshoduje ani s jednou ženou. Booth eskortuje ženy z kanceláře.

Právě tehdy Boothova bývalá, Rebecca, přijíždí, aby jej našla, ale setkává se s Brennanovou. Ta se ji ptá, co se mezi nimi stalo, ale po vysvětlení Rebeccy ji Brennananová říká, že pro ni má Booth stále nějaké city.

Brennanová se připojuje v laboratoři k Hodginsovi s téměř prázdnou vanou. Booth zavěšuje svůj mobil a říká ostatním, že otisky prstů, které sejmuly z rukavice, neodpovídají nikomu v databázi FBI. Právě když Hodgins začíná dávat Boothovi rady ohledně vztahů, vstupuje Zack s kabelovou skříňkou z místa činu. Skříňka má v sobě zasazené vlasy, což z ní dělá zbraň, která byla použita, nebo jen při pádu udeřila. Zack se ptá, jestli zjistili, odkud pocházejí ty měděné hroty, které našel. Když to Booth uvidí, ví, že to jsou uspávací střely. Brennanová to ukončuje se slovy, že možná byl Larry střelen a když narazil hlavou do kabelové skříňky, praskla mu lebka.

Na druhé straně laboratoře potvrzuje Angela, že slonovinová tyčinka je hůlka, která byla použita pro stylování vlasů. Musela vypadnou z vlasů ženy, když vkládala tělo do vany.

Booth vysvětluje po cestě Brennanové, že si vzpomíná, že sekretářka dodavatele, Chloe, používala hůlky k udržování svých vlasů. Míří tedy do jídelny, kde ji najdou a vyptávají se ji.

Když se blíží ke Chloe s podnosem jídla, Brennanová ji odhaduje. Chloe si myslí, že jsou tam kvůli karbenátkům a vysvětluje jim, že jedla nedávno mnoho karbenátků na někoho, koho považují za vegetariána. Brennanová se jí ptá, jak dlouho je těhotná, což Chloe překvapí. Zpoza rohu se objeví Lila a Gayle s jejich dětmi. Nevypadají, jako by jim dříve někdo řekl pravdu. Brennanová vynáší šílený odhad, že Larry je otec Chloeina dítěte. Chloein obličej ukazuje, že má pravdu.

Na FBI se Brennanová s Boothem dotazují manželek a Chloe. Manželky vysvětlují, že se setkaly na dětském hřišti pro děti se zvláštními potřebami, protože děti jich obou mají stejnou nemoc a tak si obě daly dvě a dvě dohromady. Aby si potvrdily své podezření, sledovaly Larryho jednoho dne do práce, kde objevily, že je Larry podváděl s Chloe, která říká, že nevěděla, že je ženatý. Booth říká Chloe, že sejmuli její otisky z gumové rukavice z místa činu. Když Brennanová s Boothem říkají, že všechny ženy musely být naštvané a zuřivé a musely jej zabít, tak všechny vysvětlují, že Larry byl již mrtvý, když dorazily na místo. Zbraň měl pořád ve svých ústech. Brennanová s Boothem odcházejí. Booth tomu nevěří. Neexistuje způsob, jak by se mohl člověk zastřelit skrz ústa a neupustit zbraň.

Rebecca přijíždí na FBI promluvit si s Boothem. Připomíná mu, že je báječný otec, ale že je lepší, že nejsou svoji. Booth souhlasí.

V laboratoři má Brennanová s sebou zbraň, která byla použita na Larryho, jež vykopala na Gaylině dvorku. Potvrzuje, že tato zbraň byla v tu chvíli v jeho ústech. Ptá se však Bootha, zda nemohl být střelen až po smrti. To Bootha zmate, takže mu Brennanová vysvětluje díry v hlavě jsou bez krve, což znamená, že uspávací střela zapříčinila, že mu přestala kolovat krev. Cam přijíždí s novými důkazy. Spočítala všechny zuby nalezené ve vaně a objevila jeden navíc, což je vlastně korunka. Booth si vzpomíná, že dodavateli zubař právě dělal kanálek.

Booth s Brennanovou míří na staveniště a nasadí dodavateli želízka po tom, co Brennanová potvrdí, že mu ta korunka pasuje. Přiznává se ke způsobení zranění hlavy a zastřelení, ale stále neví, jak se Larry dostal vany s louhem.

V laboratoři Hodgins a Angela sdílí moment diskutujíce nad případem a duševní rovnováhou těch žen a Chloe. Jiskří to mezi nimi.

Brennanová s Boothem probírají Boothův milostný život a Booth vysvětluje, že vše mezi ním a jeho bývalou je pryč. Brennanová jej ujišťuje, že její drbací dny jsou také pryč. Vstupuje Angela a říká Boothovi, že ji Cam sdělila, že se vrátil ke své bývalé. Booth rozčíleně vstupuje do Caminy kanceláře.

Později tu samou noc nacházíme Bootha v jeho bytě v posteli a pružiny skřípají. Booth je celý vysmátý a vedle něj leží Cam. Oba dva souhlasí, že to byla chyba, ale dobrá.

Hudba

  • The Ten Tenors – Here's to the Heroes

Fotky

4685594668fae.jpg 4685594ae08fc.jpg 4685594ece359.jpg 4685595333b19.jpg 46855957a09b7.jpg 4685595ba7b36.jpg 4685595fb4882.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:53

Komentáře