Epizody - sezóna 3

3x03 - Death in the Saddle

Smrt v sedle „Tělo Eda Milnera bylo nalezeno ve Virginii, ten však měl pobývat na dovolené na Floridě. Brennanová s Boothem vyšetřují jeho smrt a dostávají se do sporu s majitelem motelu, kde Eda naposledy svědci spatřili. Majitel není přílišné spolupráci moc nadšen. Zjišťují, že Ed byl účasten sexuálních praktik ""pony-play“:http://en.wikipedia.org/…mal_roleplay" a po zjištění, oč se jedná, je Brennanová zaujata z antropologického hlediska, Booth je tím však znechucen. Mezitím se Angela vypraví za psychologem Dr. Jasperem, který se zabývá hypnózou, a chce se nechat zhypnotizovat, aby si vzpomněla na svou svatbu…"

Premiéra

9.10.2007 (USA/FOX)

Review

Chlapec během kempování zakopne o rozkládající se a červy pokryté tělo. Booth, Brennanová a Cam se objevují na místě činu. Tělo má na sobě ještě nějaké maso a Kostička chce tedy vědět, proč ji s sebou tahali. Po rychlém přemýšlení Cam poznamenává, že chodila byla odseknutá, což naznačuje poškození kostí.

V laboratoři pozorují Brennanová s Cam tělo. Je již mrtvý čtyři dny. Ruce měl před smrtí svázané a chodila byla odseknutá po smrti. Hodgins vstupuje s novinkama ohledně stopování po prvním manželovi Angely. Terapeut chce Angelu hypnotizovat, aby si vzpomněla na cokoliv ohledně jejího manžela, co by mohlo eventuálně pomoci v jeho vystopování. Hodgins má také novinky ohledně těla: ta lesknoucí se hmota na nosu a ústech oběti je speciální sluneční ochrana používaná pro koně. Po prohledání žaludku nachází Cam oves a sirup… koňské žrádlo. Booth má jméno oběti: Ed Milner nebo pan Ed.

Booth mluví s Alice Milnerovou, vdovou po oběti. Podle Alice byl Ed na služební cestě a zdaleka ne poblíž lesa, kde bylo nalezeno jeho tělo. Booth se ptá Alice, jestli měl Ed slabost pro koně. Alice říká, že ne, a je otázkou velice zmatená.

Brennanová tvrdě pracuje v kanceláří, když vstoupí Booth. Prováděla výzkum: kopyta mrtvého čistokrevného šampiona jsou oddělována od mrtvoly a pohřbívána samostatně, což označuje sílu a potřebu svého vlastního místa k odpočinku. Myslí si, že odnětí chodidel oběti, byl rituál. Booth vystopoval poslední nákup oběti kreditkou – Ambassadora domek.

Booth s Brennanovou přijíždějí do Ambassadora. Ptají se diskrétního vlastníka na nocleh se snídaní, muže jménem Lucky. Pod malým nátlakem svolí a rozsype zrna. Jeho domek je místo, kde mohou lidé zažít hru na koníčky, formu sexuální praktiky, která zahrnuje „koně“ a „jezdce“. Ed Milner (pan Ed) byl koněm. Booth a Brennanová si chtějí popovídat s jezdcem pana Eda.

Booth a Brennanová mluví během chůze s Annie Oakleyovou, jezdkyní pana Eda. Milovala jej způsobem, jež mladá dívka miluje svého prvního koně. Annie si myslí, že by si měli promluvit s manželkou pana Eda, která, jak Annie tvrdí, se tu noc před Edovou smrtí objevila v Ambassadora. Očividně je Alice Milnerová přichytila při hře.

Booth a Kostička jedou autem, zatímco diskutují o „hře na koníčky“ a je jasné, že mají opačné názory na fetiš. Booth říká, že kdyby Ed žil jako muž, tak by nezemřel jako kůň.

Booth a Brennanová zavedli Alice Milnerovou do výslechové místnosti. Alice připouští, že ví více, než původně prozradila. Alice říká Boothovi a Brennanové, že ji volal nějaký muž s přízvukem. Řekl ji, že je Ed s jinou ženou a ten záhadný muž věděl, kde Alice ty dva najde pohromadě. Alice se v Ambassadora ukázala ten stejný večer a přistihla pana Eda s Annie Oakleyovou. Alice přísahá, že když zjistila, že jde o „hru na koníčky“, odešla a urychleně kontaktovala rozvodového právníka. Booth ji to však nevěří.

Brennanová si nemyslí, že to Alice Milnerová udělala. Rituál odejmutí a pohřbení nohou ukazuje na koňáckou kulturu. Potřebují vypátrat toho záhadného volajícího.

V laboratoři pracují Zack a Hodgins na určení vražedné zbraně a ananasový meloun by jim k tomu mohl pomoci.

Booth s Brennanovou jsou zpátky v Ambassadora. Pátrají po stopách volajícího. Vědí, že má přízvuk a brzo potkávají Thora z Anglie. Thor, pravým jménem Calvin Johnson, přiznává, že volal manželce Eda, ale tvrdí, že nikdy vraždu nespáchal.

Angela pročesává svou kancelář kvůli svatební fotce, když vstupuje Hodgins. Potřebuje donést hypnotérovi fotku, ale nemá mnoho štěstí.

V laboratoři už Zack zjistil vražednou zbraň, nůž na kopyta. Je to zbraň na zabíjení koní jedinou ranou do čela. Přesně tak byl pan Ed zabit.

V laboratoři říká Hodgins Cam o speciálním provazu, který byl použit ke svázání Edových rukou. Je to patentovaný produkt, který se prodává jedinou společností. Měli by být schopni sehnat seznam zákazníků přímo od společnosti. Pak z něj vytáhnout lidi, jež jsou na „koní hrátky“.

Angela se ve své kanceláři snaží meditovat, když vstupuje Brennanová. Hypnóza nezabrala, protože Angela nebyla dost relaxovaná. Brennanová poukazuje na stresové indikátory, jež má Angela. Angela se snaží Brennanovou přesvědčit, že není stresovaná, protože podvědomě nechce zjistit pravé jméno svého manžela. Brennanová tuší, že „pravé jméno“ jej polidští a sníží tak „nedotknutelnou představu postavy“, kterou si sama vytvořila.

Booth má Luckyho ve vyšetřovací místnosti. Provaz, který byl použit na svázaní Edových rukou, je zavedl do Ambassadora. Teď také vědí, že byl Lucky ženatý s Annie Oakley. Lucky přiznává, že vlastní nůž na kopyta, takový, jakým byl zabit Ed, ale tvrdí, že mu jej ukradli před čtyřmi dny. Myslí si, že Tom Mularz, místní řezník a dřívější hráč, mu jej ukradl.

V laboratoři přicházejí Hodgins a Zack nezávisle na sobě se stejným závěrem. Nůž na kopyta, kterým byl pan Ed zabit, byl také použit k odříznutí jeho chodidel.

Booth a Brennanová doráží do řeznictví, aby si promluvili s Tomem Mularzem. Mularz utíká, ale nedostane se daleko, protože jím Booth práskne o zeď a spoutá jej.

Booth a Brennanová vyslýchají Mularze. Mularz je zastánce lidské spotřeby koňského masa. Přednesl svou myšlenku na shromáždění a ostatní na sebe popudil. Přiznává se, že se vloupal do Luckyho auta, ale ne kvůli tomu, aby ukradl ten nůž. Vzal si zpátky své brožury o koňském mase, které mu Lucky zabavil. Mularz má alibi.

Angela je zpátky v kanceláři terapeuta se správnou úrovní relaxovanosti a připravená na hypnotizování.

V laboratoři přichází Brennanová se závěrem, že oči oběti nesnědli červi, jak si původně mysleli, ale byli opatrně vydloubnuty. Dělí se o tuhle informaci s Cam. Tahle informace naznačuje, že kdokoliv zabil Eda, měl znalost lékařských nástrojů. Vzpomínají si, že Annie Oakleyová je doktorka.

V kanceláři terapeuta se Angela podrobuje. Její terapeut Dr. Jasper umístil Angelu na ostrov před dveře, které vedou za jejím manželem. Angela je má otevřít a pozdravit svého muže pravým jménem. Po otevření dveří uvítá Angelu obrovská bzučící vosa.

Kostička a Booth jsou zpátky v Ambassadora, kde seberou svého vraha, Annie Oakleyovou. Nejprve vzdoruje, ale pak se přizná. Opustila svého manžela a Thora kvůli Eda, ale Ed nebyl ochotný opustit kvůli ní svou manželku.

V laboratoři Hodgins právě dokončil svůj výzkum, co znamená ta vosa ve snu. Znamená to vztek. Angela vstupuje s knihou, která by mohla pomoci. Na obálce je obrovská vosa. Uvnitř je obrázek Angely a Birimbaua. A ještě lépe, je na něm napsáno jeho jméno. Angela je z právního hlediska provdána za „Graysona Barase“.

Při večeři Brennnanová a Booth diskutují důvody vegetariánství. Pak diskutují o svém pohledu na „koní hru“. Booth odhaluje sám sebe jako romantika, který věří, že fetiš je chabá náhražka pro lásku. Pro jednou s ním Brennanová souhlasí.

Hudba

*

Fotky

46f12af1b1ef9.jpg 46f12afcad4c9.jpg 46f12b070bcec.jpg 46f12b12a6f97.jpg 46f12b1ce61af.jpg 46f12b269dacb.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 06.08.2007 16:22

Komentáře