Epizody - sezóna 3

3x01 - Widow's Son in the Windsheild

Syn vdovy za čelním sklem „Tři skejťáci viděli, jak z jedoucího auta vypadla lebka. Tuto skutečnost nahlásili a do vyšetřování případu jsou povoláni Booth s Brennanovou. Mezitím si Angela s Hodginsem najímají soukromého detektiva, který má vypátrat Angelina manžela, kvůli němuž se s Hodginsem nemohli vzít. Detektiv vypátrá, že africký kmen, odkud Angelin manžel pochází, byl před dvěma roky smeten vlnou tsunami a jejich oddávající zemřel. V době Angeliny svatby kotvila na ostrově australská nákladní loď, jejíž posádka by si mohla vzpomenout na něco týkající se jejího manžela nebo svatby, když už se pozůstalí z kmene nechtějí vrátit na ostrov ve víře, že je prokletý. Zatímco Zack Addy je poslán do Iráku, je na jeho místo nasazen jeho náhradník Clark Edison. Tým Clarka mezi sebe přijímá se smíšenými pocity…“

Premiéra

25.9.2007 (USA/FOX)

Review

Tři skejťáci se projíždějí v okolí, zůstanou jak zmražení, když najednou z jedoucího auta vypadne malý kulatý objekt, prolítne jejich předním oknem a způsobí řetězovou dopravní nehodu.

V laboratoři Brennanová a Cam zkoušejí Clarka Edisona, kandidáta na Zackovu pozici. Ten kluk je dobrý, ale Brennanová má stále nějaké výhrady. Booth doráží, aby ji vytáhl na místo činu. Ona však opravdu nechce jít, což Bootha trápí.

V blízkosti auta těch skejťáků je silnice posetá rozbitými a kouřícími auty. Booth a Brennanová si přes ten zmatek nacházejí cestu. Kostička si však stěžuje, že ji Booth vytáhl z laboratoře, když si najednou všímá lidské kosti zaražené do předního skla.

Kráčejí k řidiči a pak si Booth s Brennanovou uvědomí, že lebka nevypadla z náklaďáku, ale z blízkého nadjezdu.

Mezitím se Angela s Hodginsem setkávají s Dougem Doyleyim, soukromým detektivem. Snaží se anulovat Angelinino manželství. Hodgins najal Doyleyho, aby vystopoval Angelina prvního manžela. Bohužel si Angela nepamatuje jeho jméno. Vše, co ví je, že je vysoký, svalnatý a černoch. Bude muset načrtnout detektivovi podobiznu.

V laboratoři Brennanová prověřuje lebku. Cam vstupuje a vyjadřuje své zklamání nad tím, že si Brennanová není schopná zvolit nového asistenta. Brennanová přijímá telefon od Bootha.

Má pro něj novinky. Lebka na sobě nese rýhy – velmi divné rýhy. Vypadá to, jako by byla ohlodávaná… člověkem.

Booth je v konferenční místnosti s agentem Charliem a státní zástupkyní Caroline Julianovou. Booth má důkaz, který naznačuje, že by se zbytek těla mohl nacházet na skládce odpadů. Tam také ten náklaďák mířil. Booth chce povolení k prohlédnutí té skládky.

V místnosti s kostmi je Brennanová, Cam a Clark, který se stále horlivě snaží zapůsobit na Brennanovou. Všichni studují rentgen lebky. Objevují „nezhoubný nádor kostní tkáně“, identifikování anomálie slouží jako kostní verze otisku prstu. Šprti se budou snažit najít shodu v záznamech místních chirurgů. Brennanová se dozvídá, že na skládce odpadů se ty kosti našly a spěchá, aby se na ně podívala.

Angela táhne Brennanovou na stranu. Je přesvědčená, že Brennanová nechce nahradit Zacka, i když je Clark skvělou volbou, protože potřebuje omluvu, proč se chce vyhnout práci s Boothem v terénu. Brennanová nemá ponětí, o čem to Angela mluví. Angela ji říká, že ji to vystrašilo, když stála před oltářem vedle Bootha během Angeliny zrušené svatby. Brennanová to popírá.

V laboratoři se Clark probírá hromadou kostí ze skládky za pomocí Brennanové. Booth se ji snaží vytáhnout do terénu, ale i po Angelině vynadání nechce s ním Brennanová jít.

Později v baru Booth a Cam sedí při skleničce. Booth chce, aby Cam obešla Brennanovou a najala Clarka. Myslí si, že se mu Kostička vyhýbá, protože zatkl jejího otce. Přijímají hovor: oběť byla identifikována.

Nezhoubný nádor kostní tkáně nahrál Brennanové do karet. Zdravotní záznamy ukázaly, že lebka patřila Gavinu Nicholsovi, houslovému virtuózovi, který se pohřešuje již měsíc. Gavinovy housle měly cenu tří miliónů dolarů. Booth chce, aby s ním Brennanová byla, když bude vyslýchat přítelkyni oběti. Ale Brennanová má opět výmluvu. Cam dává pokyn, aby místo ní vzal Booth s sebou Angelu.

Booth vyslýchá Amelii Trattnerovou, Gavinovu starší přítelkyni, ve věku přes třicet let. Zatím co Booth vyslýchá Amelii, Angela zpoza dvoustranného zrcadla poslouchá přes sluchátka. Zjišťují, že cenné nebyly jen Gavinovy housle, ale i jeho malíček byl pojištěn na deset miliónů. Angela přichází s některými nápomocnými návrhy a Booth ji připouští, že Gavin měl slabost pro starší ženy – scházel se ještě s někým.

Vstupuje Rona Sumnerová, manželka ve středním věku zástupce ředitele tajné služby, Lea Sumnera. Booth má mnoho otázek.

V laboratoři nachází Hodgins v lebce vzácné částečky granitu. Chce, aby to Brennanová oznámila Boothovi. Říká však, že má příliš práce, protože ještě nenašla za Zacka náhradu. Hodgins má pro Brennanovou radu. Potřebuje přestat myslet na Zackovu náhradu a začít přemýšlet o někom, kdo jim vypomůže. Je jasné, že Hodgins také postrádá přítele.

Booth a Caroline mluví ve vyslýchací místnosti s Ronou a Leem Sumnerovými. Překvapivě před svým manželem Rona otevřeně vykládá o sexuálním vztahu s Gavinem. Ukazuje se, že provozují swingers, když Rona zvolna připouští, že byla s Gavinem tu noc, když zmizel. Trvá však na tom, že jej nezabila. Booth a Caroline stěží věří, že o tom její manžel věděl a přijímal její aférku. Myslí si, že Sumnerovi si tuto historku vymysleli až po vraždě. Ale Rona předává Boothovi DVD.

Caroline s Boothem si DVD přehrávají. Jsou překvapení, když vidí, jak si to Gavin s Ronou rozdávají. Je jasné, že je někdo potají filmoval. Ten někdo se objevuje na videu: je to Leo. Je jasné, že Sumnerovi Gavina nezavraždili. Ale to neznamená, že Leo, který je přece jen zástupce ředitele FBI, neponese následky.

Booth vstupuje do laboratoře s novinkami. Právě zatkl Leo Sumnera za vojérství. Cam to rychle okomentuje. Booth svou pozornost otáčí na případ: zjišťuje, že ten vzácný granit nalezený v lebce pochází ze staré viktoriánské banky, která je již léta zavřena. Booth je připraven to prověřit a chce, aby se k němu připojila Brennanová. Cam je konečně schopná ji přesvědčit.

Booth a Brennanová dorážení do viktoriánské banky za doprovodu policisty. Policista je vede k zamčenému sklepu. Dostávají se do sklepa a nacházejí tam ocelové bludiště plné zednářských výtvorů. Na zadní straně dveří nacházejí starověkou řeckou frázi a housle Gavina Nicholse za tři milióny dolarů. Na vrcholku je však stříbrná kostra sestavena z částí lidských kostí. Vlastně se zdá, že Gavinův malíček je teď součástí té kostry.

V opuštěné bance se Booth, Brennanová, Hodgins, Cam a Angela shledali s Caroline. Zdá se, že lidské kosti, které jsou v stříbrné kostře, mají na sobě také známky hlodání. Hodgins má jako vždy svou teorii a vznáší možnost, že je jedná o tajnou kanibalskou společnost. Brennanová chce obsah místnosti přesunout do Jeffersnova institutu pro další prozkoumání. Myslí si, že na sestavení té kostry bylo použito více něž jen jedno lidské tělo. Což znamená, že je více než jen jedna oběť.

Soukromý detektiv Doyley má nové informace o Angelině manželovi. Patří do posádky parníku, jež zakotvil na ostrově během času její svatby. Hodgins trvá na tom, aby vystopoval ten parník.

V laboratoři se shromáždili šprti a Clark nad lidskými ostatky ze sklepa. Ukazuje se, že Booth s Brennanovou konečně vyřešili své problémy, právě když je překvapuje Zack. Je zpátky z Iráku. Všichni jsou šťastní, že jej vidí. Clark, který je nyní bez práce, odchází a Zack je připraven nastoupit.

Zack se dívá na kosti a naznačuje, že Gavinova lebka byla před jezením uvařena. Také si myslí, že na lebce mohli zanechat známky ještě jiné zuby, které nesedí těm, které našli na skládce.

V Boothově kanceláři jsou výsledky a Zack má pravdu. Známky ohlodávání na Gavinově lebce byly způsobeny lidskými zuby, které měly diamantovou vložku. Podezření padá na kohokoliv, kdo měl přístup do zavřené banky, včetně uklízecí čety, s diamantovým zubem. K Boothově překvapení mu chce Brennanová pomoci.

Booth a Brennanová našli podezřelého. Vyslýchají mladého Jasona Harknesse. Jason vykonával veřejně prospěšné práce ve staré bance. Přiznává se, že jedl lidi.

V laboratoři objevil Zack, že deset lidských kostí na stříbrné kostře patřilo šesti různým obětem. Ani jeden ze šprtů nemá představu, co se snažil Jason Harkness vytvořit.

Angela a Hodgins jsou na večeři s Doyleyem, který s sebou přinesl pár fotek. Doyley si myslí, že Angelin manžel je námořník s přezdívkou „Birimbau“, který mohl být Brazilec. Hodgins a Angela chtějí v pátrání pokračovat.

Zack zavolá Bootha a Brennanovou do laboratoře, kde má pro ně velkou novinku. Ukázalo se, že známky hlodání pochází od dvou různých kanibalů. Známky Jasonových řezáků sedí jen na novější kosti. Jeví se, že Jason je žák nějakého staršího kanibala.

Booth a Brennanová procházejí ve spěchu věznicí, aby si promluvili s Jasonem. Zatímco čekají na stráže, diskutují o Boothově teorii, proč se Zack vrátil. Booth prohlašuje, že Zack šel do Iráku, protože potřeboval „vyletět z hnízda“ a získat životní zkušenosti, stejně jako dříve potřebovala Brennanová. Stráž doráží a vede je do Harknessovy cely, ale Harkness je mrtvý. Visí nahý s dýkou v srdci. Jeho tělo visí z mříží ve stejné pozici jako stříbrná kostra.

Kvůli pozici jeho těla se skupina najednou zajímá o Hodginsovy teorie. Kostra byla vědomě umístěna do pozice „Syna vdovy“, postoje, který je hluboce zakořeněn v mnoha tajných společnostech, včetně „svobodných zednářů“. Pro svobodné zednáře to znamená obětování. A když byl Harkness nalezen s dýkou v srdci, nastává otázka, kdo a kolik lidí bylo obětováno. K nalezení odpovědi je nutno ještě udělat mnoho práce.

Druhý den brzo ráno mají šanci si Brennanová s Boothem promluvit. Vyřeší veškeré své věci a zdá se, že jsou opět zpátky v pozici parťáků.

Hudba

  • Gomez – See the World

Fotky

46d95e06b55c1.jpg 46d95e1f0353d.jpg 46d95e4a5e9dd.jpg 46d95e5d5c924.jpg 46d95e78cc755.jpg 46fa0c02587e7.jpg 46fa0c0da32f8.jpg 46fa0c1958740.jpg 46fa0c24ee249.jpg 46fa0c2fd8721.jpg 46fa0c3867834.jpg

Komentáře (9) | Vložil(a) popKorn | 05.08.2007 20:49

Komentáře

Monika P. (08.05.2011 · 19:32)
Ahojky lidi...ve třetí řadě je 12.díl z druhé řady. Ve druhé řadě je také uveden a je to tak i na ulozto.cz, nevíte někdo, jestli tu tedy ve 3.řadě jeden díl chybí nebo je jich jen 14?
ja (14.03.2009 · 22:41)
jak to sledujete s ceskymi titulkami?
Jitulínka (30.03.2008 · 17:43)
dokonce bude i čtvrtá série s 20ti dílama
Máťa @ (19.03.2008 · 19:45)
Takže je to pravda, že na Primě bude i třetí série?? =o)
popKorn @ (11.12.2007 · 20:09)
eBBy: ten odpočet na primu je jen odhad... žádné oficiální informace zatím nejsou venku... ani mi nechtěli nic z primy sdělit, když jsem jim psal, jen že třetí řadu plánují...
eBBy (11.12.2007 · 17:45)
Nevíte někdo kdy začne 3 řada bones na primě???????? Já se v tom nějak nevyznám.jak sem to počítala tak to je na sobotu na půlnoc nebo tak nějak.
Carrol @ (01.11.2007 · 18:44)
Nevíte někdo jak to dopadlo?Kdo byl vrah?Nějaký starší kanibal který zabil svojeho žáka?Nevíte?
m4r3k (12.08.2007 · 05:14)
Hmm nějak se nevložil odkaz...

Takže kontakt: »link»
m4r3k (12.08.2007 · 05:13)
Zdravím, nevíte jaký byl důvod k nahrazení Erica Millegana (Zacka Addyho) ve seriálu? Bylo to kvůli tomu, že již nechce v seriálu účinkovat, nebo něco jiného? Měl jsem tu postavu rád. Mimochodem, pokud by si chtěl pomoct nějak s webem (nebo s korekturou titulků :-) ),... tak mě můžeš kontaktovat.