Epizody - sezóna 2

2x04 - The Blonde in the Game

Blondýna ve hře „Po vykopání kosterních pozůstatků mladé dívky zjišťují Brennanová s Boothem, že se tady nejedná o běžnou vraždu. V laboratoři potvrzují, že příčina smrti ukazuje přímo na Howarda Eppse, sériového vraha, který je již několik let zavřený v cele smrti. Na těle dívce objevují stopu, která je dovádí k dalšímu mrtvému tělu, tentokráte jen týden starému. Uvědomují si, že s nimi Howard Epps hraje nějakou jeho podivnou hru… “

Premiéra

20.9.2006 (USA/FOX), 27.6.2007 (ČR/TV Prima), 10.10.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová a Booth procházejí lesem s policistou, který vysvětluje, že běžec se psem objevili lidské ostatky. Je tu však jeden problém… Jakmile dorazili na místo, našli agresivního Dobrmana, který tyto ostatky brání. Když Booth selže ve snaze zvládnout psa, Brennanová jej přelstí předstíráním útěku a nechává je pracovat.

V laboratoři prozkoumávají šprti ostatky. Brennanová si všímá, že obětí byla náctiletá dívka. Cam k tomu přidává, že ji někdo zasadil ránu tupým předmětem ze zadu do lebky, což byla příčina smrti. Zack dodává, že byla pohřbena tváří dolů. Přijíždí Hodgins a z práce s brouky, jenž nalezl na těle, vyvozuje, že byla pohřbena před sedmi až desíti lety. Brennanová podotýká, že umístění zápěstí oběti napovídá, že byla svázaná. Zack nachází na oblečení oběti manžetový knoflíček a bederní obratel, což znamená, že byla golfistkou. K Hodginsově potěšení se Angela připojuje k mužstvu s výtvorem, jenž byla schopna vymodelovat. Booth přijíždí a ptá se, zda už identifikovali oběť. Hodgins Boothovi vysvětluje, že našli černé skvrny ve zranění a tvar tohoto zranění naznačuje na použití montážní páky. Booth říká to, co si všichni ostatní myslí. Tohle jsou známky vraha Howarda Eppse, vězně v cele smrti, jenž si s nimi před rokem zahrával. Zasvětí do toho Cam a Booth míří do vězení na vyzpovídání Eppse.

Booth přijíždí do vězení a když si sedne na pokec s Eppsem, tak se jen dovídá, že Epps na tento den čekal. Dychtivě se směje a ptá se na Brennanovou. Booth ukazuje Eppsovi slitinu oběti a ptá se jej na ni. Epps nic nechce říct. Poví mu však, že všechno, co budou Booth s Brennanovou potřebovat k „vyhrání této hry“, je u této oběti. Booth nechce hrát žádnou hru, ale Epps ji již uvedl do pohybu. Jedinou osobou, se kterou bude mluvit, je Brennanová.

Na jedné ze soudních teras sedí Brennanová se Zackem a Boothem a diskutují, co může Eppsova hra znamenat. Ptají se Bootha, o čem Epps mluvil. Vysvětluje jim, že byl povětšinou více než nevyzpytatelný, krom toho, že zmínil, jak byl naštvaný, když mu Brennanová při posledním setkání zlomila zápěstí. Brennanová se dívá na zápěstí oběti a objevuje, že jedna ze zápěstních kůstek neodpovídá zbytku ostatků. To znamená, že tam může být ještě další oběť s chybějící háčkovitou kůstkou.

Brennanová a Booth míří do vězení a nacházejí Eppse při setkání s Caroline Eppsovou, jeho ženou z předešlých čtyř měsíců. Chtějí si s ní promluvit později. Po jejím odchodu si opět sedají s Eppsem. Mluví v hádankách zmiňujíce se, že jeho žena je kadeřnice a že by mu jeho matka mohla umýt ruce v dezinfekci, jak mu je umývala jako chlapci. Brennanová odvádí Bootha. Ví, že jí Epps dal to, co potřebuje k vyřešení případu.

V laboratoři zkoumá Brennanová ostatky, ale nic nenachází. Navrhuje však Zackovi, ať prověří ligu mladých golfistů, zda se někdo nepohřešuje. Hodgins se dává do prozkoumání té nadbytečné zápěstní kůstky a nachází, že byla pokryta kapalným projímadlem. Brennanová připomíná Hodginsovi, že se Epps zmiňoval o čpavkovité vůni z dezinfekce, což Hodginse nakopne.

Hodgins a Zack míří do Hodginsovy ookey místnosti, kde postříkali zápěstní kůstku čpavkem, který nanese laxativní vrstvu k vysvětlení. Možná zde jsou skryté stopy. Právě když jsou připraveni začíst s testem, Cam vstoupí a zakáže jim zamořovat důkazy. Hodgins ale vysvětluje, že tohle je jediná věc, kterou mohou udělat. Cam jim tedy povolí pokračovat. Když je kost exponovaná do čpavku, objeví se na ni malá forma. Na zvětšenině vidí, že je to symbol pro dolování, což Cam přeloží tak, že se další tělo nachází v důlní šachtě, která obsahuje sádrovec a selen. Ten značně zužuje jejich hledání.

Když přijíždějí k jedinému opuštěnému dolu na sádrovec a selen v oblasti, míří Brennanová a Booth do dolu a nacházejí novou oběť. Tahle oběť je však mrtvá pouze týden, což znamená, že Epps musel mít venku komplice, který za něj zabíjí.

V laboratoři prozkoumává Cam novou oběť. Konečně odpovídá háčkovitě zahnuté zápěstní kůstce. Brennanová pozoruje a poznamenává, že oběť byla dospívající žena. Vypadá, jako by její páteř byla prodloužená a její kotníky vykazují důkaz, že byla svázána, což znamená, že byla pověšena vzhůru nohama. Cam také nachází cigaretové spálení na hrudi oběti a v botách náhrdelník. Angela vstupuje s identitou oběti z dolu. Ze zubních záznamů vypátrala jméno, jenž je Sarah Koskoffová.

Později po té, co Booth dokončil trochu pochůzkářské práce, volá Brennanové, aby ji obeznámil, že Sarah Koskoffová pracovala ve stejném vlasovém studiu jako Eppsova žena. Booth míří do studia, aby Caroline Eppsové položil pár otázek.

Ve studiu Caroline spolupracuje a říká Boothovi, že naposledy viděla Sahar před třemi týdny. Booth ji sděluje, že je mrtvá a Caroline je jako opařená. Nechává Bootha prohledat její studio a dům. Když nic nenašel, odpočívá Booth s Brennanovou a rozmlouvají o případu. Brennanová ukazuje Boothovi náhrdelník, který našla Cam. Říká ji, že to je náboženské vyznamenání sv. Anežky. V této oblasti je také katolická škola sv. Anežky. Booth odchází.

V Boothově kanceláři na FBI sedí se sestrou Karen Dunneovou, která je ředitelkou ve škole sv. Anežky. Booth ji ukazuje náhrdelník a sestra Karen přesně ví, komu patří. Jedna z jejich studentek, Helen Majorsová, to vyznamenání vyhrála. Tři dny se již pohřešuje.

Brennanová a Booth jsou na cestě na adresu, kde posílal Epps dopisy z vězení. Jakmile dorazí s nataženými zbraněmi, objevují, že na té adrese je opuštěné místo. Tak proč Epps posílá dopisy na adresu, která neexistuje?

Ve vězení sedí s Eppsem a Booth je připraven na porážku. Vyptávají se jej, on však pokračuje a mluví v hádankách o možnosti, že by mohl být otcem, dyslektikem a něco v němčině, což nachytalo Brennanovou nepřipravenou.

V laboratoři opakuje německou frázi, kterou použil Epps, a kterou přeloží jako „Starý přítel se stejnými chutěmi“. Hodgins se k nim připojuje, aby jim řekl, že na oběti z dolu našel chemikálie, které jsou k nalezení na rukavicích pro těžké pracovní podmínky, jenž používají lidé, kteří manipulují s toxickými substancemi. Zack přijíždí se složkou o Lauren Hathawayové, jenž je identifikována jako první oběť. Její otec se nachází v Brennanině kanceláři.

Booth a Angela utěšují otce oběti a vyptávají se jej. Angela vytáhne nějaké náčrty Eppse a ukáže mu je. Poznává v Eppsovi pracovníka jejich country klubu.

Booth chce vyzpovídat Caroline Eppsovou znovu, ale chce místo sebe poslat Angelu. Cam se diví proč a ten vysvětluje, že je Angela lepší v komunikaci s živými lidmi, než ona nebo Brennanová kdy budou. Cam to schvaluje.

Angela se setkává s Caroline u večeře a dostává z ní více informací. Angela hluboce zasáhne její city kresbami Eppsových obětí. Caroline konečně přiznává, že doručovala vzkazy od Eppse muži jménem Henry Gerber, na kterých stálo „Neschází ti?“ Doručila je před pěti dny.

Booth vráží do dveří Henryho Grebera s Brennanovou za zády. Vpadnuvší dovnitř nacházejí Gerbera, jak ze svého kolečkového křesla sleduje pornofilmy.

V laboratoři sedí Brennanová, Booth, Zack a Hodgins ve zklamání. Neexistuje žádný způsob, jak by mohl Gerber zabít tyto dívky z kolečkového křesla. Booth odhaluje, že ten, kdo jej paralyzoval, byl Epps, když byli spolu ve vězení. Proto ten vzkaz: „Neschází ti?“ Vracejí se zpátky k německé frázi, ze které Zack rozprostřel písmena, aby vytvořil jiné fráze. Jednou byla: „Vůbec žádný déšť.“ Což udeří Bootha. Epps posílal dopisy poštovnímu pracovníkovi a poštovní pracovníci si oblékají speciální rukavice, o kterých se dříve zmiňoval Hodgins. Volají poštu a zjišťují, kdo pracuje na té trase. Když objíždí jeho trasu, zjišťují, že studio a sv. Anežka jsou také na té trase. Tak se probírají jeho profilem a Brennanová i Booth jej poznávají. Je to Gil Lappin, majitel psa, který našel první tělo v lese.

Booth vráží do domu podezřelého a s Brennanovu nacházejí stěnu pokrytou fotkami blondýnek, včetně těch dvou obětí a stále pohřešující dívky. Volají Hodginsovi kvůli informacím, on je však ještě otráven odlišnými substancemi. Nemůže však přijít s žádným racionálním důvodem, který by to dal dohromady. Za tlaku od Bootha a podpory od Angely si láme hlavu, aby si vzpomněl, že když před několika lety, kdy děsil antrax, uzavřeli některá USPS třídicí centra. Takže je zde šance, že tyto dívky byly drženy v třídicím centru.

Brooth s Brennanovou nacházejí opuštěné třídicí centrum a vstupují. Uvnitř slyší hlas Gil Lappinové a jeho útěk. Pokračují v hledání a nacházejí Helen Majorsovou, pohřešovanou dívku ze sv. Anežky pověšenou za nohy. Odřezávají ji a Booth se dává stopovat Lappina. Plížící se skladištěm je Booth překvapen Lappinem a přemožen, dokud nepřichází Brennanová a střelí Lappina do hrudníku. Tím jej zabije. Znepokojí ji to natolik, neboť ještě nikdy nikoho nezabila.

K Brennanové, která je stále rozrušena ze střelení Lappina, se v její kanceláři připojuje Cam. Cam se ji snaží utěšit, ale Brennanová ji odbude, že si jde promluvit s Eppsem spolu s Boothem.

Brennanová a Booth se ptají Eppse, o čem ta hra vůbec je. Říká jim že to bylo jednoduše pro jeho potěšení. Fakt, že Brennanová byla ta, co zabila Lappina, ho opravdu dostalo.

Při večeři jsou všichni vyčerpaní ze skákání podle toho, jak Epps pískal. Brennanová je na tom z celé bandy nejhůře a právě když udeří do stěny, tak ji ostatní překvapí s novým mazlíčkem tlustým prasátkem. Tohle vyčisťuje situaci a Brennanovin smích nakazí všechny ostatní.

Hudba

  • Rosie Thomas – It Don't Matter To The Sun

Fotky

468558ea92e85.jpg 468558ef5b8ef.jpg 468558f3959c4.jpg 468558f7ad25a.jpg 468558fbbcb96.jpg 468558ffd3147.jpg 468559045cb9e.jpg 46855907e34b1.jpg 4685590c4d396.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:51

Komentáře