Rozhovory

Překlad článku o Emily Deschanel z webu eCentral (8.7.2007)

Emily Deschanel sice pochází z filmařské rodiny a hraje hlavní roli v seriálu Bones (Sběratelé kostí), ale osobně je herečka velmi příjemná, bezstarostná a citlivá až do morku kostí.

Prvních pět minut tohoto rozhovoru jsme s herečkou Emily Deschanel – v bufetu studia 20th Century Fox v Los Angeles – strávili malou promluvou. No, víte, vyměnili jsme si poznámky o neobvykle mrazivém únorovém počasí a nevhodném oblečení pro náhlé mrholení, a takové podobné věci.

Zatímco se může zdát, že obvyklé povídání o počasí, není vhodný předmět k započetí rozhovoru se slavnou členkou známé rodiny Deschanelů (její otec Calem je známým kameramanem, který točil film Apocalypse, její matka hraje Mary Jo v seriálu Městečko Twin Peaks a její sestra Zooey je také herečka), Emily Deschanel je skvěle sžitá s mezinárodním tiskem, který se ten den shromáždil. Střízlivé a prosté chování třicetileté Emily je tak přirozené, jako by mluvila se svou kamarádkou.

Když se konečně počáteční řeči přesunuli k hraní hlavní role v seriálu Bones – Sběratelé kostí, je už tou dobou jasné, že herečka je více společenský, než postava, kterou hraje v televizním seriálovém hitu. Osobně je také hezčí, má modré jiskřivé oči, které skvělé kontrastují s její světlou pletí a tmavými vlasy.

Bones – Sběratelé kostí (jehož druhá série se začala nedávno vysílat na Ntv7) hraje Deschanel hlavní postavu Dr. Temperance Brennanové, forenzní antropoložku, která postrádá spojení s živými a s mrtvými zachází jako s puzzle. Stalo se, že Kalifornská rodačka byla do seriálu obsazena jako poslední, jen pár dní před natáčením pilotního dílu. Můžete si představit tu paniku, kterou cítil tvůrce Bones (Sběratelé kostí) Hart Hanson, jež se tou dobou stále zběsile snažil vybrat ze seznamu tří kandidátek.

Nicméně, Hanson bude vždycky prvním, který potvrdí, že Brennanová a Deschanel jsou dva velmi odlišní lidé. Když s ní mluvíte – zatímco je Emily Deschanel, a ne Temperance Brennanová – budete šokováni, ‚Ó, můj Bože.‘ Vždycky jsem zastával názor, že potřebujeme někoho, kdo je tak krásný, chytrý… nebo bych měl říct sexy, chytrý a zábavný. Mnoho žen sem přišlo a mělo jen dvě z těch tří kvalit. Emily je má všechny tři.

Hlavní mužský protagonista seriálu Bones – Sběratelé kostí David Boreanaz je ze své partnerky přímo nadšený. „Je skvělé pracovat s někým, kdo vám umožňuje být sám sebou a nestarat se o nic jiného. S ní si nepřipadám, jako bych chodil po žhavém uhlí.“

Dvojice se neustále hašteří na place stejně jako mimo něj. Samozřejmě to je vše pro dobrou zábavu. Boreanaz pokračuje: „Mezi námi je neustálá souhra, kterou naštěstí dokážeme v seriálu a v postavách, jež hrajeme, využít. Zbožňuju jí vyvádět z rovnováhy a není to vůbec těžké. Dokážeme se bavit o čemkoliv… jako třeba včera o Popeleční středě. Musel jsem si zajít pro svůj popel a ona říkala, ‚Ó, můj Bože, loni jsem na tebe musela dvě hodiny čekat, protože sis pro ten popel musel zajít.‘ A pokračovala by takhle dále a dále. Oba dva si užíváme, že tohle nebereme příliš vážně. Je skvělé být s někým, kdo nebere všechno tak vážně a upjatě.“

Ironicky lehkovážnost Emily Deschanel může pocházet z jejího zázemí.

Ačkoliv vyrůstala přímo v centru kulturního průmyslu, její rodiče ji za práci napomínali a ujišťovali se, že ji dělá dobře, ať už byla hostinská v restauraci (když ji bylo 21) nebo herečka.

V nedávném rozhovoru pro magazín Women's Health (duben 2007) říkala, že se svou sestrou se příliš netrápí, co je společensky přijatelné, navíc její rodina je plná sarkastických lidí, kteří neustále vtipkují.

Nicméně mnoho věcí bere vážně: nejíst maso a nenosit kožené oblečení jsou alespoň dvě z nich. Deschanel je vegetariánkou od svých 15 let od doby, kdy na škole shlédla dokumentární film pojmenovaný Dieta pro novou Ameriku.

Ukazoval, jak výběr jídla ovlivňuje zdraví a životní prostředí. Pro ní je zdraví motivátorem pro cvičení více, než aby vypadala dobře.

S takovou citlivostí pro své kosti musí být pro ni jistě nepříjemné pohybovat se na place kolem lidských ostatků (ačkoliv falešných), sondujeme u ní. Herečka odpovídá: „I když se mi nelíbilo, když jsem poprvé viděla ostatky, tak strašně mě to nerozrušilo. Vždycky jsem byla fanouškem do fozenzních představení. Mám ráda dokumentární pořad na Discovery Channelu, New Detectives – Forensic Files (Forenzní složky, noví detektivové) a podobné pořady. Ale kdyby byly skutečné a opravdu zapáchaly – jen kdyby to byla skutečná těla – to by se mi tak moc nelíbilo! Ale pokud nezapáchají, tak mě to tak moc nerozrušuje, jak si myslíte.“

Citlivá duše se nicméně projeví, když jsou do toho zahrnuté i děti. „To mě rozrušuje. Je opravdu těžké, když vidím dětské kosti. Je to tak špatné vidět drobounké kosti na stole, obzvláště když jste zvyklý na kosti dospělých.“

Pomineme-li tuhle nepříjemnost, je Deschanel opravdu nadšená, že existují lidé, kteří rádi koukají na Bones (Sběratelé kostí). „Můžete pracovat na tom seriálu a cítit se dobře ze své práce. Můžete si ten seriál užívat a i to, jak se vyvíjí a být na to hrdý. Ale je vždycky skvělé, když se na to ostatní lidi dívají. Kdybyste to prostě jen dělali ve svém obýváku a nikoho by to nezajímalo, nebylo by to tak vzrušující. Ale když to lidi opravdu sledují, je to takový pocit, že dostávají něco z toho, co děláte.“

Díky jejímu rodinnému zázemí dává perfektní smysl, že si vybrala povolání herečky. Svou první roli získala teprve, když jí bylo 18 a to v komedii Může se to stát i vám. Tahle role byla pro ní zkouška, jestli se jí bude herectví líbit. A líbilo, takže se zapsala na Bostonskou univerzitu a vystudovala obor Tréninku profesionálního herectví s titulem bakalář jemného umění v divadle.

Vyzbrojená svým vzděláním se před šesti lety vrátila k herectví. Od té doby hrála v několika malých rolích, např. ve filmu Návrat do Cold Mountain (2003) a horrorové minisérii Dům v růžích (2002) a nebo hlavní roli v thrilleru Boogeyman (2005). Ten rok také získala jednu z hlavních rolí v seriálu Bones – Sběratelé kostí. Těsně předtím v říjnovém čísle roku 2004 časopisu o celebritách byla jmenována jednou ze šesti podíváníhodných hereček.

Hartu Hansonovi se líbí to, co Emily dokázala své postavě dodat. Jak ona, tak i David jsou tak zábavní – v průběhu druhé řady už Emily nemá navrch a tolik nemudruje. Má velmi vážný hlas, který v sobě má obrovskou přitažlivost, a hraje velmi chytře.

Bones (Sběratelé kostí) zrovna běží na Ntv7 každou středu ve 20:30.

Překlad:// popKorn (části gilly8)

Zveřejněno:// 8.7.2007 Zdroj rozhovoru:// The Star Online eCentral Autor:// Mumtaj Begum

Komentáře (4) | Vložil(a) popKorn | 17.07.2007 12:54

Komentáře

adri (05.05.2013 · 12:46)
je super ale vazne sa mohla dat do kopi s davidem
Minnie (04.12.2010 · 18:25)
kajushka: presne to si aj ja myslím , ale už sa to asi nestane pretože Emily sa vydala , ale nie za Davida :(
kajushka (04.05.2009 · 15:05)
je uplne best a s davidem by se mohli dat dokopi taky ve sukecnosti;)
Mrika @ (24.04.2009 · 20:20)
je priste super..nemam vic sluw,,

Vložit další komentář: