Epizody - sezóna 2

2x03 - The Boy in the Shroud

Kluk v plachtě „Mezi smetím na místě činu poblíž převrhnutého vozu s odpadky je objeveno tělo mladého muže, které je zabalené v plášti. Brennanin tým zjišťuje, že tělo tam leželo již tři týdny a Angela zrekonstruuje jeho obličej z otisku v plášti a identifikuje jej. Rodiče chlapce viní ze smrti jeho přítelkyni Kelly. Kelly se přiznává k vraždě, Brennanová s Boothem ji však nevěří. Jelikož byla Brennanová vychovávána v pěstounské péči stejně jako Kelly, bere si veškerou kritiku na její osobu až příliš osobně. Když však zjistí skutečného vraha, jsou tím šokováni…“

Premiéra

13.9.2006 (USA/FOX), 20.6.2007 (ČR/TV Prima), 3.10.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Dr. Brennanová a Hodgins přijíždějí na místo převráceného auta s odpadky, aby se tam setkali s Boothem a Cam. Mezi odpadky z auta nacházejí tělo mladého muže zabalené do ochranné plachty, jenž vykazuje zranění pocházející z pádu z výšky. Brennanová nachází něco organického a zabaluje to pro pozdější zkoumání.

Brennanová se v laboratoři připojuje k Zackovi a Cam při zkoumání těla. Angela prohledává plachtu, do které bylo tělo zabaleno a Hodgins se probírá celým odpadem z auta. Cam nachází skleněné střepy zaražené do těla a Brennanová si všímá známek úderů přes páteř, které ji poškodily, ale nebyly osudné.

Angela vtáhne všechny do své kanceláře, aby jim ukázala, co našla o plachtě. Je podobná známé plachtě z Turinu, která pravděpodobně obsahovala otisk obličeje Ježíše. Tato plachta v sobě také zanechala obličejový otisk a Angela z toho byla schopna obličej znovu vytvořit. Její závěr je, že chlapec byl běloch s nedávno ostříhanými černými vlasy a dobře udržovaným chrupem, což je v rozporu s Camiiným a Boothovým předpokladem, že to bylo dítě z ulice.

Angela s Brennanovou, Boothem a Cam prohledává databázi pohřešovaných osob. Cam naznačuje, že by se měli zaměřit na chlapce na útěku a děcka z dětského domova, neboť ze statistického hlediska to zapadá do téhle kategorie. Tohle Brennanovou trápí, neboť sama pochází z dětského domova. Angela nachází shodu, Dylana Kranea, jenž není z děcáku. Utekl od rodiny, ale pohřešován je svou dívkou, Kelly Morrisovou, která z dětského domova je.

Rodiče Dylana Kraneho jsou přivezeni do Jeffersonu, kde je informují, že jejich syn je mrtvý. Potvrzují, že to je on a Brennanová jim říká, že zemřel na následky pádu z výšky asi 15 metrů. Rodiče ví, že by jejich syn nespáchal sebevraždu. Ukáží fotku Kelly Morrisová, o které si myslí, že svedla jejich syna na špatnou cestu, protože byla z děcáku. Brennanové se zrovna jejich zaujatost moc nelíbí.

Na cestě do kanceláří FBI Brennanová zjevuje, jak ji zraňuje zaujatost všech kolem kvůli dětem z děcáku. Booth se snaží zaujatost lidí zdůvodnit, ale nechce, aby se mu Brennanová vzdálila. V Boothově kanceláři sedí Booth s Brennanovou a Suzanne Lawlerovou, matkou Kelly Morrisové. Vysvětluje, jaký vliv měl Dylan Krane na Kelly. Říká, že jejich děti se sexuálně zapletli a že jim říkala, že nemůžou být spolu v jejím domě. Také se stará o Kellyina malého bratra, kterému je 12 a nemyslí si, že by se tahle aktivita měla odehrávat v jeho okolí. Kellyin mladší bratr Alex vstoupil do kanceláře, aby se zeptal, zda je Kelly v pořádku a Booth jej ujisti, že bude v pohodě.

Na Jeffersonu se Booth a Brennanová setkávají s Cam, která našla ženskou tkáň pod nehty Dylana a škrábance se stopy rzi a laku na nehty. Stejná rez byla nalezena na zraněních na zádech. Booth a Cam z toho vyvodili, že se Dylan snažil rozejít s Kelly a ta jej uhodila rezavou trubkou a pak jej vyhodila oknem. Brennanové se nelíbí fakt, že se uchylují k takovým náhlým závěrům a opouštějí hledání toho, co se opravdu stalo dříve, než půjdou zatknout Kelly Morrisovou jen proto, že je z děcáku.

Brennanová se Zackem prohlížejí Dylanovy ostatky. Vyvozují, že jeho paže nebyly roztáhnuty, aby zabránily pádu, takže musel být při pádu v bezvědomí. Zack také potvrzuje, že byl Dylan uhozen něčím rezavým a válcovitým, něčím jako je trubka. Brennanová nesnáší, že se její nálezy shodují s Cam, ale akceptuje je. Hodgins přijíždí, aby se podělil s tím, že organická hmota, jenž našli v Dylanově rukojeti, je růžový pupen. Také prozkoumal odpadky nalezené s tělem a našel zbytky jídla, které nejspíše pocházejí z ruské restaurace. Říká, aby Booth prověřil cestu popelářského vozu na ruské restaurace, aby našli místo činu.

Booth a Brennanová se nacházejí v sousedství ruské restaurace a není to Beverly Hills. Děcka z ulice jsou všude. Brennanová se vzpírá Boothově radě a zkouší se jich ptát na Kelly a Dylana. Pokouší se od nich koupit informaci a ty si prostě jen vezmou její peníze, zatímco se Booth v zákulisí směje. Pak uvidí výměnu mezi nějakými děcky a někým v dodávce. Booth se k nim žene a řve FBI, děcka se rozplynou do okolí. Brennanová prozkoumává dodávku a nachází Kevina a Fran Duncanovy, mýdlo, kondomy a sendviče. Jsou dobrovolní pracovníci, kteří se snaží pomoci mládeži bez domova. Booth se jich ptá na Dylana a Kelly a ti ví přesně, kdo to je, ale jsou překvapeni, když slyší, že je Dylan mrtvý. Chtějí pomoci.

Booth a Brennanová následují Kevina a Fran do skladu, kde žije mnoho děcek z ulice. Bývala to klempířská zásobovací továrna, takže je plná trubek. Mimo budovu nacházejí svatostánek postavení k Dylanově památce.

Mužstvo přijíždí do skladu na inspekci, zatímco Booth zpovídá Cartera, kluka z ulice, kterého chytili. Nosí teplákovou bundu Dylana Kraneho, ale neříká, kde k ní přišel. Říká jim, že pokud chtějí vědět, co se stalo Dylanovi a Kelly, ať se zeptají Kevina a Fran Duncanových.

Na FBI Booth prověřuje Kevina a Fran Duncanovy v systému a nachází na Kevina špínu. Byl třikrát zatknutý za menší kuplířství. Booth si s Brennanovou myslí, že mohl jít po Kelly, prát se s Dylanem, uhodit jej trubkou a vyhodit jej z okna.

Hodgins se v laboratoři probírá vzorky trupek, které vzal ze skladu a Angela se pozastavuje nad jeho způsobem práce, když jej vidí. Našel okno, kterým byl Dylan prohozen, neboť sklo odpovídá nalezeným střepům v těle. Hledání trubky však pokračuje.

Na FBI vyslýchá Booth Kevina Duncanona. Ukazuje mu fotky tří dívek, o kterých tvrdí, že po nich Duncan vyžadoval sex. Duncan to popírá, nazývá je lhářky, ale Booth mu to nežere.

V laboratoři potvrzuje Cam Brennanová, že nalezený lak na nehty ve škrábancích na Dylanovi odpovídá laku odebraném z Kellyina pokoje. Cam chce, aby Hodgins pokračoval v hledání trubky, jenž mohla být použita, ale Brennanová by byla raději, aby prováděl testy růžového pupenu. Cam přehlíží rozhodnutí Brennanové a když Brennanová hrozí odchodem, hrozí Angela, že odejde s ní. Cam neochotně uzná porážku.

Booth je ve své kanceláři, když se Kellyin malý bratr ukáže. Ujišťuje ho, že Kelly mu volala, aby mu řekl, že je v pořádku. Zhroutil se a bojí se, že se Kelly už nikdy nevrátí domů. Booth jej bere domů. Pak míří do laboratoře, aby se setkal s Cam, která má na pitevním stole Kevina Duncana, mrtvého. Byl střelen do hrudi. Podezřívají Kelly, která jej mohla zabít z pomsty. Cam se pak ptá Bootha, kde by zůstal, kdyby Brennanová opustila Jefferson. Ten ji říká, že by zůstal s Brennanovou. Cam je zklamaná, že s Brennanovou ještě nenašla společnou řeč. Hodgins přichází s informací o růžovém pupenu. Je to stejný typ růže, která byla zmíněna na stránkách „Romea a Julie“. Jediným místem, kde v oblasti jednu najít, je v Botanické zahradě Spojených států. Po Hodginsově odchodu odkrývá Booth Cam, že Brennanová pochází z dětského domova. Cam se cítí hrozně a uvědomuje si, že v tomhle případě mohla být více citlivá.

Booth jde s Hodginsem do Botanické zahrady, aby se podíval, jestli někdo nepozná Kelly. A vlastně Kelly nachází. Přitlačili ji ke zde a zeptali se ji, zda nebyla u toho, když byl zabit Dylan. Přiznává, že ona je tím vrahem.

Booth s Brennanovou vyslýchají Kelly. Říká, že zabila Dylana a že byl ještě při vědomí, když jej vyhazovala z okna a pak uprchla z místa. Brennanová ví, že lže. Když ji řekla, že Kevin Ducan je mrtvý, tak Kelly přiznala, že jej také zabila.

Brennanová a Booth míří na večeři, aby si věci promysleli. Diví se tomu, jestli jen prostě nechce vypadnou z ulice nebo jen zastírá někoho jiného. Překvapivě je navštěvuje Fran Duncanová, která vytahuje zbraň a přiznává, že zastřelila Kevina Duncana po tom, když objevila, že využívá potravinářské auto jako místo, kde se schází s dívkami s ulice. Fran nechce, aby Kelly platila za čin, který spáchala sama Fran. Booth ji zatýká a pak odcházejí.

V laboratoři potvrzuje Cam balisticky, že zbraň, kterou Fran odevzdala a kulka z Kevinina hrudníku si odpovídají. Hodgins vstupuje s trubkou, která byla použita při úderech na Dylana před jeho pádem. Brennanová chce vidět, jak byla trubka použita.

Angela spouští scénář, kde používá všechny jako kdyby byli lidé na místě činu. Zjišťují, že se Dylan a Kelly hádali z očí do očí, než někdo musel udeřit Dylana ze zadu. Když padal směrem k oknu, byl v bezvědomí. Kelly se jej musela snažit popadnout a zanechala tak škrábance. Neudržela jej však a on vypadl z okna. Teď se diví, koho Kelly kryje. Booth přemýšlí o dvou lidech, které by mohla krýt. A jeden z nich je Dylan Krane.

Přivádějí Kelly na výslech a tlačí ji, aby přiznala, že její mladší bratr byl tím, kdo udeřil Dylana s trubkou, protože si myslel, že mu Kelly odvede. Nechtěla, aby Alex zabil Dylana. Alex byl jen zmaten. Kelly jej kryla, protože nechtěla, aby její bratříček trpěl za svůj čin. Miluje jej příliš mnoho, ale už je po všem. Už jej nemůže více ochraňovat. Kelly si s Alexem promlouvá před tím, než jej odvádějí. To Brennanové láme srdce.

V laboratoři dává Hodgins růži Angele, kterou šťastně přijímá. Brennanová nachází Cam při večeři a připojuje se k ní na jídlo. Obě se vzájemně omlouvají za to, že byly navzájem tvrdohlavé. Uzdravují svá srdce a nacházejí společnou půdu v podobě rozpravy o Boothovi.

Hudba

  • Susan Enan feat. Sarah McLachlan – Bring on the Wonder

Fotky

468558b09d78d.jpg 468558b53df79.jpg 468558b8e45fb.jpg 468558bcf14a5.jpg 468558c0ec225.jpg 468558c4ef19e.jpg 468558c8cb697.jpg 468558cd853ab.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:49

Komentáře