Epizody - sezóna 2

2x02 - Mother and Child in the Bay

Matka a dítě v zátoce „Booth s Brennanovou prošetřují nalezené ostatky ženy a jejího plodu z Delawské zátoky. Tělo identifikují jako Carlie Richardsonovou, jejíž zmizení bylo minulý rok hlavní zprávou všech národních novin. Její manžel je označen jako hlavní podezřelý. Zmizí však dříve, než ho Brennanová s Boothem vůbec můžou zastihnout. Stopy, jenž jsou nalezeny s ostatky, vedou celé vyšetřování jiným směrem, proto v Jeffersonianově institutu provádějí rekonstrukci celé vraždy. To vede k šokujícím výsledkům…“

Premiéra

6.9.2006 (USA/FOX), 13.6.2007 (ČR/TV Prima), 26.9.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Booth vstoupí do kanceláře Brennanové a informuje ji, že si policie myslí, že našli tělo Carlie Richardsonové v Delaware Bay. Byla těhotná, když se před rokem začala pohřešovat. Brennanová stále nemá ponětí, kdo to je. Booth se dá vyprávět příběh o Richardsonové. Byla čerstvě vdaná a její manžel ji podváděl. Důkazy ukazují, že v den, kdy zmizela, byla napadena, její manžel měl škrábance a svědci vypověděli, že jej viděli v přístavu.

Když Booth odchází z laboratoře, volá mu jeho ex-přítelkyně kvůli tomu, s kým stráví jejich syn víkend. Boothovi se nelíbí myšlenka, že se stěhuje přítel její bývalé s jeho synem. Brennanová ztrácí Zacka, kterého si Cam pro sebe „ukradla“ a bere jej pod svá křídla. Oba jsou rozhodnutí si vydobýt svůj vztah zpět.

Na místě činu identifikuje Brennanová tělo jako bělošku, která byla v zálivu přibližně rok. Pak odkrývá plod, stále nedotčený společně s ženským tělem. Známky na kosti ukazují, že oběť byla mnohonásobně násilně napadena. Oběť má oblečené stejné věci, které měla Carlie naposledy na sobě, když byla viděna, takže se Booth rozhodl jít za jejím ex-manželem a položit mu pár otázek. Booth rozkopává dveře Kylova domu a nachází Karen Tylerovou s rozbitým nosem. Ta mu říká, že Kyle slyšel novinky o nalezení Carlie, udeřil ji a zmizel.

Booth se vrací do laboratoře s důkazy z Richardsonova domu. V důkazech se nachází provaz, který odpovídá jednomu nalezeném na místě činu u těla Carlie. Když Booth stojí vedle roztrhané mrtvoly, jenž se najednou odkryje, vidí Brennanová, že mu to není zrovna příjemné.

Booth na FBI vyzpovídává Karen Tylerovou, zatímco Brennanová prozkoumává v laboratoři kosti Carlie a Angela stojí vedle ní. Brennanová mluví o manželství, že je to vytrácející se tradice z minulosti. Angela ji ujišťuje, že jednoho dne někoho potká. Zack vstupuje s fragmenty lebky a říká, že voda způsobila mnoho poškození. Když po něm chce Brennanová přehodnotit bodná zranění, oponuje Zack, že mu Cam dala již něco jiného. Připomene mu, že studuje pod jejím vedením a právě v ten čas vstoupí Cam a připomene Brennanová, kdo tady velí.

Booth sedí v baru u večeře, mluví se synem po telefonu, když vstoupí Brennanová, aby se k němu přidala. Snaží se s ním mluvit o synovi, ale on chce raději diskutovat o případu. Říká mu o medailonku, na kterém bylo napsáno „Miluji tě, Kenny“, Booth si však na žádného Kennyho nevzpomíná.

V laboratoři ukazuje Hodgins nové objevy. Ačkoliv je Modrá ryba v Delaware Bay celkem běžná, našel částečky, které ukazují, že tělo bylo v čerstvé vodě nejméně šest měsíců před tím, než bylo v zálivu. Kyle možná nebyl vrahem.

Po diskuzi se rozhodli, že by měli hledat nového podezřelého, dali se hledat dle výsledků, jenž provedl Hodgins během svého výzkumu. Brennanová se tedy potápí na dno jezera, Hodgins se probírá usazeninami. V laboratoři nachází nějaké věci, které by mohli mít cenu a Brenannová se probírá kostmi, které by mohli odpovídat plodu. Se Zackem přidává ke kostem plodu ty, co našla v jezeře. Když se však koukne blíže, zjistí, že tam není dětská ruka, ale mývalí končetina. Vstoupí Hodgins a říká, že porovnávaná data nesouhlasí.

V laboratoři sestavují test s pobodáním a Booth jim s tím pomáhá. Všichni jím musí projít a typ těla Karen Tylerové odpovídá Angele. Angela se diví, proč Kyle utíkal, když vrahem je Karen. Načež Cam poznamenává, že jej Karen zabila také a jeho tělo dosud nebylo objeveno.

Brenannová a Hodgins prozkoumávají opět ostatky Carlie. Hodgins poznamenává, že v kosti, kde prošel nůž, je usazenina. Z té by měl být schopen lokalizovat místo vraždy. Tím je Gloucester City v New Jersey. Nikdo tělo nepřesunul. Tělo bylo vhozeno do zátoky a když před šesti měsíci přišel silný déšť, musel jej spláchnout do zálivu.

Jedou tedy do Gloucesteru a odkrývají tašku, jenž patřila Carlie. Brennanová a Booth se vracejí do laboratoře, aby zjistili, že DNA z pod nehtů Carlie nepatří Karen Tylerové. Také tkáň z plodu ukazuje stopy anti-depresivních léků, jenž Carlie nebrala. Znovu prozkoumali lebku plodu, aby zjistili, že to vůbec není plod. Tohle je lebka dítěte, jenž žilo přinejmenším dva týdny. Plod Carlie byl vyjmut a nahrazen tímto dítětem.

Zatímco v laboratoři všichni prozkoumávají kosti dítěte, má Booth hovor. Našli Kyla Richardsona. Na FBI jej vyzpovídávají a on popírá, že by něco věděl o tom, kdo zabil jeho ženu s dítětem. Přiznává, že je nechtěl nechat odejít, ale nezabil je. Říkají mu, že jeho dítě může být ještě pořád naživu. Hodgins a Angela vysvětlují, jak by to vše mohlo být provedeno.

K takovému zákroku mohla mít vybavení pouze jedna ze starých přítelkyň Carlie, veterinářka Mary. Najdou ji a konfrontují s ní tyto informace. Přiznává se k vraždě. Dítě ji odebírají a zatýkají ji.

Na FBI předávají Kylovi Richardsonovi jeho syna. Je pro něj těžké o sobě přemýšlet jako o otci, ale něco se v něm díky tomu změnilo.

Hudba

Fotky

46855853ca33f.jpg 46855857bbe6a.jpg 4685585c204e7.jpg 4685587094ae2.jpg 46855874291e7.jpg 46855877e5f6a.jpg 4685587be1760.jpg 4685587fae118.jpg 46855883dd4fe.jpg 46855887b1783.jpg 4685588bd954c.jpg 4685589035cb6.jpg 4685589489636.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:47

Komentáře