Epizody - sezóna 2

2x01 - The Titan on the Tracks

Obr na kolejích „Brennanová s Boothem vyšetřují místo činu s vykolejeným vlakem a nacházejí ostatky senátora a vysoce postaveného obchodníka, jehož tělo, nalezené v autě uvnitř vlaku, ukazuje, že se jednalo o sebevraždu. Zatímco Brennanová vyšetřuje možné propojení obou obětí, zjišťuje se svým týmem, že ve vlaku byl někdo jiný a obchodník je stále naživu. Vyšetřování se stále více komplikuje při odhalování detailů o obchodníkově soukromém životě…“

Premiéra

30.8.2006 (USA/FOX), 6.6.2007 (ČR/TV Prima), 19.9.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Zatímco jsou Brennanová s Boothem na cestě na místo činu, mluví Brennanová o své dovolené, kterou strávila se svým bratrem Russem. Vykládá, jak je skvělé mít opět bratra a že oba dva chtějí najít otce, který se roky pohřešuje. Brennanová se diví, proč má Booth tak naspěch, aby byl na místě činu.

Dorazili na místo činu a našli vykolejený vlak obklopený policií a záchranáři. Všude kolem jsou zranění pasažéři. Dr. Camille „Cam“ Saroyanová zdraví Brennanovou s Boothem. Vysvětluje jim, že auto, které parkovalo na kolejích, vykolejilo vlak, zřejmě to byla sebevražda. Cam oznamuje Brennanové, že je její novou šéfkou na Jeffersonu. Brennanová z toho není moc nadšená, ale už je plně zabraná do auta, které způsobilo tuhle zkázu, a je zvědavá, zda identifikuje tělo uvnitř. Rozluští, že obětí byl vysoký muž s identifikačním náramkem. Požár jej však zničil. Poznamenává, že požár byl příliš silný na to, aby začal pouze explozí z nádrže v autě. Musel tady být ještě jiný katalyzátor. Cam se vrací, aby dala Brennanové a Boothovi vědět, že ve vlaku našli více mrtvých, včetně senátora.

Cam se snaží sžít s laboratoří v Jeffersonu, proto provádí pitvu mrtvého senátora. Brennanová se Zackem prozkoumávají spálenou oběť z auta a potvrzují, že měřil 200,66 cm a jeho rameno bylo poškozené z hraní basketbalu. Hodgins se dal zkoumat identifikační náramek a zjistil, že obětí je bývalý basketbalový hráč Warren Lynch a předseda správní rady společností Lynchpin International. Senátor a magnát v jedné nehodě? Hodgins nemůže uvěřit, že je to pouze náhoda. Brennanová však objevuje, že Warren Lynch byl mrtvý již několik hodit před srážkou s vlakem.

K Brennanové a Boothovi se připojuje asistentka prokurátora k diskuzi nad fakty. Jakmile veřejnost zjistí, že je Lynch mrtvý, klesnou akcie jeho společnosti. Booth si myslí, že by tohle mohl být motiv vraždy. S těmihle informacemi přišli za Lynchovou ženou. Ta jim však oznámila, že se nedávno rozešli, protože ji podváděl. Lynch si najal Ricka Turcoa, který zjistil, že jeho žena ho také podvádí. Rick Turco se stal Lynchovým vykonavatelem špinavé práce. Booth zná jeho pověst. V laboratoři pokračuje Brennanová ve vyšetřování těla a zjišťuje, ze byl Lynch narkoman, bral heroin.

Booth s Brennanovou se scházejí s panem Turcoem a vyhrožují mu s otevřením drogového vyšetřování, pokud nebude mluvit. Turco říká, že Warren Lynch jej najal, protože byl vydírán. Požadovali po něm milión dolarů, které před třemi dny zaplatil.

V laboratoři Cam sděluje Brennanové, že našla v Lynchově kůži vzorky po opiu. Zack bere Brennanovou, aby ji ukázal svůj experiment s falešnou kostrou, aby zjistil, jak dlouho bylo tělo v plamenech. Jejich experiment ukázal, že tam musel být ještě nějaký další prvek.

Když jsou Brennanová s Boothem na obědě, Booth má hovor z FBI. Oznamují mu, že muž, jenž zabil matku Brennanové, byl právě ve vězení zabit. To Brennanovou velmi otřáslo, protože to byl jediný člověk, jenž měl spojení s její matkou.

V laboratoři všichni obklopují Angelator. Angela dává dohromady lebku Warrena Lynce, ta se mu však nepodobá. V autě tedy nebyl Lynch!

Brennanová přivádí na setkání s prokurátorkou Angelu a ta vysvětluje, že v autě to nebyl Warren Lynch. Bennanová s Boothem hledají dealera drogy, kterou našli v oběti. Dealer říká, že osoba, kterou hledají, je Ray. Pak má Booth hovor, našli Warrena Lynche, který je v nemocnici. Dozvídají se, že jej vyhodili v bezvědomí z jedoucího auta, čímž utrpěl trvalé následky včetně zranění mozku. Zřejmě se už nikdy neprobudí.

Shromažďují se kolem Angelatoru a Angela rozbíhá scénář, jak mohl Ray přijít ke zlomenině paže, to se stalo až po jeho smrti. Booth nové výsledky přináší Cam a chce po ní ujištění, že nebude mít Angela problémy, když dělala výzkum na vlastní pěst. Cam souhlasí.

Brennanová a Booth míří do věznice, aby si promluvili s mužem, který zabil vraha Brennaniny matky. Odhalují, že tenhle úder byl objednán Brennaniným otcem. Brennanová je tím otřesena a Booth si s ní na cestě do laboratoře promlouvá.

Brennanová s Boothem se dají vyzpovídat Turca. Ten je však příliš chytrý a má je tam, kde je chtěl mít. Než však Brennanová dostane nápad. Řeknou mu, že se Lynch probudil a vše jim vypověděl. Tím jej zlomili. Prokurátorka je při jejich setkání šťastná, že se Turco přiznal. Přiznal však jen, že pomáhal Lynchovi nakládat auto a říká, že Lynch sám dovezl auto na koleje, což není pro prokurátorku dostatečné.

Po setkání bere Booth Brennanovou ke hrobu její matky a nutí ji, aby mluvila k náhrobnímu kameni. Brennanová to udělá, což ji uvolňuje. Nachází však i něco jiného. Zvedá malého stříbrného delfína z boční strany náhrobního kamene. Delfíni byla matčina oblíbená zvířata. Musel je tu nechat její otec. Je pořád tam někde a potřebuje to nějak uzavřít, stejně jako Brennanová.

Hudba

  • Cat Power – The Greatest
  • Ray LaMontagne – Be Here Now

Fotky

468557f5b9089.jpg 468557fc90178.jpg 4685580134157.jpg 468558054f423.jpg 468558097f7c9.jpg 4685580d740ce.jpg 46855811b789f.jpg 468558166ec0e.jpg 4685581d996c2.jpg 4685582214d0b.jpg 4685582609356.jpg 4685582aa5727.jpg 4685582e77857.jpg 46855832a564f.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:44

Komentáře