Epizody - sezóna 1

1x22 - The Woman in Limbo

Žena ze záhrobí „Brennanová obdrží nějaké kostní pozůstatky, které musí identifikovat. Je ohromena, když zjistí, že tyto kosti patří její matce. Tímto objevem je těžce zasažena, což je pochopitelné, protože nikdy nezjistila, co se stalo jejím rodičům, když před patnácti lety zmizeli. Vyšetřování je znovu otevřeno Boothem. Brennanová je šokována zjištěním, že její rodiče nemuseli být lidmi, za které je pokládala, a nyní se musí vyrovnat s novými skutečnostmi o jejich životě…“

Premiéra

17.5.2006 (USA/FOX), 30.5.2007 (ČR/TV Prima), 12.6.2007 (SR/TV JOJ)

Review

V laboratoři soudního lékařství pobízí Booth Brennanovou, aby už šla, protože má u soudu, který začne během pár minut, vypovídat jako soudní znalec. Když tápe, zda-li vzala všechny své složky k případu, bombardují ji ostatní spolupracovníci otázkami. Pomáhá jim, jak jen může, zatímco ji Booth uhání, aby už šla. Když už odcházejí, naráží do Davida Simmonse, Brennaninu poslední lásku. Chválí její poslední rukopis, což překvapí Bootha, kterému nebylo dovoleno jej přečíst. David připomíná Brennanové, že na něco zapomněla. Běží tak do své kanceláře a vidí digitální rekonstrukci, kterou právě Angela dokončila. Brennanová jí nařídí, aby to vypnula a trvá na tom, že ta rekonstrukce je nesprávná. Brennanová míří k místu, kde Zack pracoval s lebkou, kterou Angela použila k vytvoření svého portrétu. Bere si pytel s předměty, které patří té neznámé ženě a odnáší si je do své kanceláře.

Ve své kanceláři se prohrabává pytlem a nachází pár předmětů, včetně mramorové kuličky a opasku se sponou s delfíny. Brennanová tenhle opasek zná. Je zničená.

V místnosti s Angelátorem se koukají Angela, Zack, Hodgins a Dr. Goodman na Angelinin digitální obraz. Všichni chtějí vědět, proč z toho Brennanová dělá takovou vědu. Booth je informuje, že právě našli tělo Christine Brennanové, matky Temperance.

Brennanová sedí ve své kanceláři a dívá se na ostatní předměty v pytli s důkazy. Booth vstupuje, aby ji mohl utěšit. Zack taky vstoupí a Brennanová jej žádá o všechny informace, které o tomhle těle má. Říká jí, že tělo bylo nalezeno na hřbitově v Pennsylvanii v roce 1998, ale nebylo vlastně ani ve hrobě. Někdo ji tajně pohřbil na rohu hřbitova. Její tělo bylo uskladněno na Jeffersonu stejně dlouho, jak tam Brennanová pracovala. Dr. Goodman vstoupí a doporučí Brennanové, aby šla domů a zotavila se.

Brennanová sedí ve svém bytě a vzpomíná na dobu, než její rodiče zmizeli a než se odcizila svému staršímu bratrovi. Booth přijíždí s nějakým čínským jídlem z „Wong Foo“ a informacemi, jenž se týkají Brennaniných rodičů. Našel auto, které se našlo opuštěné v den, kdy její rodiče zmizeli. Nechává jej převézt do D.C. Vysvětluje, že provedl nějaká prověření a zjistil, že její otec byl učitel vědy a její matka, účetní, byla dvakrát svědkem žaloby, což by ji mohlo vytvořit nějaké nepřátele. Booth také Brennanovou informuje, že její bratr Russ je venku na podmíněné propuštění. Booth navrhuje, že by se s ním měli zkontaktovat.

V laboratoři soudního lékařství instruuje Hodgins Brennanovou a tvrdí, že tělo její matky bylo pohřbeno pět let před tím, než jej objevili. Brennanová s ním nemůže souhlasit, protože její matka zmizela před sedmi lety a tělo bylo nalezeno v roce 1998. Hodgins ví, že má pravdu, ale naznačuje Brennanové, že může mít ve svých testech nějaké chyby. Booth přijíždí a šprti se hašteří. Booth říká Brennanové, že provedl nějaké vyšetřování na vlastní pěst o tom, kdo byli její rodiče a zjistil, že Christine Brennanová před rokem 1978 ani neexistovala. Což znamená, že její jméno bylo klamná identita. Brennanini rodiče nebyli tím, čím si myslela, že jsou.

V městském lunaparku nachází Booth Brennanina bratra Russe, který pracuje jako opravář kolotoče a ukazuje mu náčrt jeho matky. Booth jej žádá o pomoc s vyšetřováním v D.C., ale Russ jej odmítne. Po tom, co mu Booth pohrozí ohledně zapojení do ilegálních opravárenských činností, souhlasí Russ s pomocí.

V laboratoři soudního lékařství ukazuje Hodgins Angele své poslední nálezy v půdě, jež obklopovala tělo Christine Brennanové. Našel lístek z filmu „Uprchlík“ z roku 1993, téměř dva roky po tom, co rodiče Brennanové zmizeli.

V pozorovací místnosti studuje Brennanová lebku své matky, když Hodgins a Angela přicházejí, aby ji řekli o tom lístku. Brennanová je v zapření, ale Hodgins a Angela ji navzájem ujišťují, že tohle je bolestivá realita o smrti její matky. Brennanová to pozře a vrátí se zpátky k práci na lebce. Koukne se dovnitř a nachází barevnou skvrnu. Zack ji prošetří a souhlasí s tím, že v lebce bylo vnitřní krvácení.

Tehdy doráží Booth s Russem. Brennanová nemůže uvěřit svým očím. Nechce mít s Russem nic společného. Obviňuje Russe ze zmizení jejich rodičů. Odmítá s ním mluvit. Booth ji okřikuje.

V kanceláři Brennanové se Russ kouká na pytel s důkazy, jež patří k tělu Christine. Pamatuje si na všechny předměty. V pytli to je jeho kulička. Brennanová mu říká, aby ji dal zpátky. Russ se natahuje k chladné Brennanové. Ona s ním však nechce jednat přátelsky.

V Angelině kanceláři žádá Booth Angelu, aby si sedla s Russem a nakreslila všechen popis, který mu bude schopen poskytnou ze svého dětství. Hned na to se jí ptá, proč nechala Brennanová přečíst Davidu Simmonsovi její nový rukopis a jemu ne. Angelina ústa jsou jako hrob. Booth přijímá hovor: opuštěné auto dorazilo do D.C.

V neposkvrněné laboratoři/garáži prohledávají agenti FBI různé automobily. Booth, Brennanová a Russ přijíždějí, aby našli své opuštěné auto. Brennanová poznamenává, že jméno jejich střední školy bylo seškrábáno. Agenti jim říkají, že na předním sedadle spolujezdce našli skvrnu krve. Booth prochází svou novou složkou a ukazuje Brennanové a Russovi fotografie obličejů jejich rodičů pod jmény Max a Ruth Keenanovi. Nemohou tomu uvěřit. Tohle znamená, že Temperance Brennanová není skutečným Brennaniným jménem. Byla příliš malá, aby si to pamatovala, Russovi však bylo sedm. Ví, že si to musí pamatovat a to ji rozčiluje. Říká jí, že jeho jméno bylo Kyle a její Joy. Lhal Brennanové celý její život.

V laboratoři soudního lékařství mluví Angela a Brennanová na odpočívadle. Brennanová se vyrovnává s faktem, že ji její rodiče opustili a ji utěšuje. Brennanová se zhroutí a připouští, že obdivovala svého staršího bratra a dokonce ve městě těžila z toho, že byla jeho malá sestřička. Nebyla ani hezká ani oblíbená, takže bylo zábavné, že ji znali jako někoho. Booth se ukazuje a říká Brennanové, že našel agentku FBI, která pracovala na stopování jejích rodičů v 70-tých letech.

V Boothově kanceláři na FBI sedí Booth, Brennanová s Russ a poslouchají zvláštní agentku Warnerovou. Popisuje svou práci ve stopování bankovních lupičů včetně Brennaniných rodičů, Maxe a Ruth Keenanovi. Vysvětluje, že Max a Ruth byli chytří a lstiví, když pracovali ve skupině zločinců. Nikdy je nechytila. Booth a Brennanová jí říkají, že se Max stal učitelem vědy a Ruth účetní. Warnerová naznačuje, že vzali práci a pak byli zabiti kvůli odchodu z bussinesu. Pak vstoupí jeden z laboratorních techniků z FBI, který prozkoumával opuštěné auto. Informuje je, že v interiéru auta objevili krev od dvou různých lidí.

V laboratoři Hodgins digitálně porovnává vzorky krve od Brennanové, Russe, Christine a ty, které se našli v autě. Tři souhlasí a jeden ne. Což znamená, že čtvrtý vzorek nepocházel od Brennanina otce. Musejí tedy zjistit identitu té čtvrté záhadné osoby.

V Angelině kanceláři žádá Angela Russe, aby jí popsal někoho z jeho dětství, o kom si myslí, že by mohl být nebezpečný. Russ přemýšlí o jednom muži. Jeho otec mu říkával, že pokud ještě někdy uvidí tohoto muže se přiblížit k rodině, ať vezme Brennanovou a schová se. Angela začíná kreslit.

Později ten večer Brennanová s Boothem v jejím bytě pojídají čínské jídlo z „Wong Foo“. Booth ví, že se Brennanová cítí zklamaná faktem, že její rodina byla banda zločinců. Ptá se Bootha na jeho rodiče, kteří byli normálními lidmi, on ji však utěšuje tím, že všichni rodiče mají své tajné životy. To je to, co je dělá rodiči.

V laboratoři soudního lékařství v časných ranních hodinách přijíždí nedočkavá Brennanová a nachází tam ještě všechny, jak pracují, aby získali více informací o smrti její matky. Zack vysvětluje, že i přes svůj průzkum lebky a podezřelého podkožního hematomu by tam mohlo být větší zranění. Brennanová přemýšlí, že jestli to bylo malé zranění, tak mohlo časem vyrůst ve větší. Zvětšují fotku lebky a nacházejí vláskovité faktury, které tuhle myšlenku jen podpoří.

O několik hodin později je už ráno a Booth přijíždí a nachází spící Brennanovou na své pohovce. Booth ji vzbudí s informací, že identifikovali ten poslední zdroj krve v autě. Je to někdo z programu na ochranu svědků, takže bude muset trochu zapracovat, aby získal informaci o jeho pobytu. Pak vstoupí Angela a ukazuje jim náčrtek, který s Russem vytvořila. Booth se sází, že tohle je ten muž, kterého hledají. Odchází, aby ho vypátral.

Zack trochu více zapracoval ohledně toho zranění na lebce, které objevil. Našel kruhový tvar dopadu. Hodgins naznačuje, že to byla montážní páka, ale tohle zranění vypadá příliš malé. Booth má informaci, kterou potřebuje z programu na ochranu svědků a bere s sebou Brennanovou. Ta děkuje všem zúčastněným za všechno, co pro ni dělají.

Brennanová s Boothem přijíždějí na prasečí farmu a vidí jejich muže, Vince McVicara. Brennanová u něj nachází tři zbraně a říká mu, kdo je. Ptají se jej, co se stalo Brennaniným rodičům. On jim říká, že byl na útěku s Christine a že je pak Brennanin otec chytil a oba napadl montážní pákou. Byl omráčen a vzbudil se, až oba její rodiče byli pryč. Zjistil, že její matka už je mrtvá. Brennanová tohleto nerada slyší.

Brennanová a Booth jsou zpátky v její kanceláři a říkají Russovi, co jim McVicar řekl. Russ tomu však nevěří a ani Booth. Brennanová se diví proč a Booth jí vysvětluje jeho teorii, proč si myslí, že bylo jméno školy seškrábáno z nárazníku auta. Myslí si, že jednoho dne zjistili Brennanini rodiče, že jsou sledováni McVicarem. A protože věděli, že je zabijákem, tak jej odlákali od Brennanové a Russe a seškrábali tu značku, aby nemohl vystopovat jejich školu. McVicar udeřil, ale zabil jen jejich otce, zatímco matka utekla jen se zraněním hlavy. Booth si myslím, že by mohli najít vražednou zbraň na jeho farmě. Něco, co se používá pro udeření někoho do lebky. Booth odchází a Brennanová s Russem mluví o tom, jak se měli po zmizení jejich rodičů. Zkoušel s ní navázat kontakt každý rok, ale ona nikdy neodpověděla.

Později v laboratoři se tým probírá kupou kladiv a vybírají jedno po druhém, které zabavili na McVicarově farmě. Žádné z nich nepasuje ke známkám, které našli na lebce Christine. Booth jim připomíná, že použití kladiva k utlučení někoho do hlavy by mohlo být McVicarovým podpisem u vražd jako zabijáka.

Na prasečí farmě zatýkají McVicara a agenti FBI přinášejí nabitou porážecí pistoli. Zařízení je přiloženo k lebce prasete a pak úderem do hlavy ihned zabito. Brennanová ví, že tohle je ta zbraň, která byla použita na její matku. McVicar volá Brennanovou. Říká jí, že neexistuje žádný způsob, jímž by dokázala, že vůbec něco udělal. Říká jí, že pokud ihned ukončí vyšetřování, prozradí jí informaci o jejich rodičích, jež by nikdy od nikoho jiného nezjistila. Brennanová však věří svým schopnostem soudní antropoložky a nepřijme jeho nabídku. S Boothem odcházejí pryč, zatímco je McVicar eskortován.

Brennanová řídí, když jí Booth žádá o přečtení svého rukopisu. Odmítá s tím, že musí jít navštívit Russe v lunaparku.

V lunaparku nachází Brennanová Russe a dává mu mramorovou kuličku. Snaží si jej usmířit a je jasné, že to je to, co vždycky chtěl.

V Brennanině bytě se Brennanová, Booth a Russ rozhodnou vypít pár pivek. Když Brennanová míří k lednici, všímá si Booth jejího rukopisu a zvedá první stránku. Objevuje tak, že je rukopis věnován jemu. To ho zahřeje u srdce, než Brennanová zapne svůj záznamník. Slyší hlas rozrušeného muže, který žádá Brennanovou, aby skončila se svým vyšetřováním o zmizení svých rodičů. Hlas patří otci Brennanové.

Hudba

  • Honeymoon Suite – New Girl Now
  • Peter Himmelman – As the Stars Fall Away

Fotky

4685547d1f80d.jpg 46855481c3efd.jpg 4685548658a6c.jpg 4685548c180cd.jpg 468554919ecfd.jpg 46855496144bf.jpg 4685549a489ca.jpg 468554a38a3bc.jpg 468554a8424db.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:39

Komentáře