Epizody - sezóna 1

1x21 - The Soldier on the Grave

Vojákova smrt „Booth a Brennanová prošetřují zjevnou sebevraždu na Arlingtonském národním hřbitově. Brzy však zjistí, že to byla vražda a že obětí byl voják, který sloužil v Iráku. Vyšetřování vede k mnoha nezodpovězeným otázkám ohledně vojenské jednotky oběti, kde všechny stopy ukazují, že se něco zakrývá. Boothovi se mezitím vrací jeho černá minulost armádního snipera a zvěrstev války, kterými v ní procházel…“

Premiéra

10.5.2006 (USA/FOX), 23.5.2007 (ČR/TV Prima), 5.6.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová s Boothem přijíždějí na hřbitov, kde bylo nalezeno na hrobě zesnulého vojáka Charlieho Kenta spálené tělo při příležitosti jednoročního výročí jeho smrti. Charlie byl zabit během služby v Iráku. Agenta Bootha viditelně sužuje silná vzpomínka na svůj čas strávený ve službě.

V Jeffersonské laboratoři prozkoumává tým spálené ostatky mrtvoly nalezené na Kentově hrobě ve snaze identifikovat tělo. Dr. Hodgins a Dr. Goodman se začínají dohadovat o politice války v Iráku. Angela rychle identifikuje ostatky jako Devona Marshalla, bývalého člena Národní gardy, který sloužil v Iráku s Charliem Kentem. Dr. Brennanová věří, že Marshall nespáchal sebevraždu, ale byl zavražděn a upálen na Kentově hrobě tak, aby to vypadalo jako sebevražedný protest.

Kostička s Boothem míří navštívit Devonovu matku a sestru, aby zjistili, zda mohou odkrýt nějaké informace. Devonova matka říká, že odhodlaně podporoval válku. Devonova sestra jim řekla, že když se z Iráku vrátil, vídával se jen se dvěma lidmi, jí a spolubojovníkem Jimmem Mertonem.

Přijíždějí do nemocnice, aby si promluvili s Devonovým přítelem Jimmym. Jimmy se vrátil do nemocnice po Devonově smrti. Kostička podezřívá Jimmyho jako možného podezřelého i přes Boothovu nelibost. S opatrností bere Dr. Brennanová jeden nedopalek Jimmyho cigarety, aby získala jeho DNA.

V laboratoři Zack, Angela a Jack prozkoumávají Marshallovy kosti. Jack a Angela se dostávají do hádky kvůli správnosti války v Iráku, což končí odchodem Angely z místnosti, jenž je uražena jedním z Jackových konspiračních argumentů.

Kostička a Booth navštěvují základnu Národní gardy v naději, že seženou nějaké informace o Marshallových a Kentových zážitcích v Iráku. Mluví tedy s ostatními vojáky, kteří s nimi sloužili. Kapitán Národní gardy Fuller jim vykládá o příhodě v Mosulu, která Kenta, Marshalla a Jimmyho potkala. Četa byla na rutinní hlídce, když narazili na dům, ve kterém byli vzbouřenci. Skupina se přesunula dovnitř kvůli prohledávání, když Kent rozkázal zaútočit, když viděl vzbouřence se zbraní. Konflikt skončil třemi mrtvými iráckými vzbouřenci a smrtí Charlieho Kenta zastřeleného vzbouřencem střelou z AK-47. Booth vysvětluje, že byl Marshall zavražděn.

V laboratoři se dohadují ohledně informací v kontextu bojových a lékařských záznamů a počtu a síly zranění kulkami na Kentově těle. Kostička rozhodne, že není žádná jiná možnost než exhumovat tělo Charlieho Kenta kvůli prozkoumání, což Booth neschvaluje.

Booth stále těžce snáší tuto situaci mající na paměti svou službu v armádě. Jeffersonský tým pokračuje ve vyšetřování těla Charlieho Kenta, zatímco si Booth jde opět promluvit s Jimmym o detailech konfliktu, jenž vyústil v Kentovu smrt. Pak Booth klade dotazy Campbellovi, jinému členu Kentovy čety, který tam během přestřelky také byl. Dává mu přesně stejný popis incidentu, téměř ve stejných slovech. Booth podezřívá, že byli domluveni na tom, co budou říkat. Vyslýchá pak zbývajícího člena čety, Petera Leffertse, vojáka Národní gardy, který jako první našel Kenta. Znova ta stejná historka.

V laboratoři objevuje Kostička náboje z M-14, které byly zdrojem Kentovy smrti. Nebyly to tedy střely z AK-47. M-14 je Americká zbraň, kterou nosí vojáci Národní gardy: krycí střelba. Kostička a Booth se vydávají vyslechnout Leffertse znova. Teď však věří, že to je on, kdo je zodpovědný za Kentovu smrt v Iráku. Dorážejí a nacházejí Leffertse mrtvého, oběsil se. Nemohl žít s vědomím, že zabil Kenta. Jeho asistent jim říká, že nacházel mimo město, když byl Marshall zabit, takže vrah je pořád na svobodě.

Po pečlivé detektivní práci, skládání malých kousků a detailů dohromady o střelbě zjišťuje tým, že se někdo snažil zakrýt incident během krycí střelby. S touhle znalostí jdou za Fullerem, aby z něho vytáhli informace o incidentu. Zjišťují, že Devonův vrah měl přístup k lékařským nástrojům a silným narkotikům, jenž uspali Devona. Všechno to ukazuje na vojína Jody Campbellovou, která se ihned přiznává, jen co se Booth s Brennanovou objeví. Tvrdí, že se Devon chystal tento incident nahlásit a tohle bylo vše, co mohla udělat, aby incident udržela pod pokličkou.

Hudba

  • Jackie Paris – Don't Hurt the Girl
  • Rammstein – Feuer Frei!

Fotky

46855431047b6.jpg 46855435bc1ae.jpg 46855439e324c.jpg 4685543e598f4.jpg 468554426bf3f.jpg 4685544a79d6d.jpg 4685544f96a82.jpg 468554546af47.jpg 4685545936ef2.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:36

Komentáře