Epizody - sezóna 1

1x19 - The Man in the Morgue

Muž v márnici „Brennanová si bere dovolenou a odjíždí na pomoc s identifikací obětí hurikánu Katrina. Druhý den ráno se probudí ve svém hotelu celá pokrytá krví a zbitá a nepamatuje si nic z toho, co se stalo. Brennanová se stává podezřelou, když najdou místního vyšetřovatele mrtvého. Jejich vyšetřování je zavede do světa voodoo…“

Premiéra

19.4.2006 (USA/FOX), 9.5.2007 (ČR/TV Prima), 22.5.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Dr. Brennanová přijela do New Orleans s nabídkou svého talentu pro identifikaci těl nalezených po řádění hurikánu Katrina. Operujíc v provizorní márnici v kostele pracuje Brennanová na něčem, co vypadá jako nekonečný úkol identifikování těl, jež byly odkryty z místního hřbitova. Provizorní márnice je rozdělená do tří oblastí: otevřená oblast, kde se provádí pitvy a identifikace míst, malá chladící místnost, kde jsou identifikovaná těla a mnohem větší chladící místnost, kde se nacházejí neidentifikovaná těla, která jsou nacpaná do vysokých boxů a pytlů na těla.

Mike Doyle přiváží tělo do pitevní oblasti s Dr. Grahamem Legerem po boku. Vtipkují o Mikeově výstřední přítelkyni předtím, než přítomnost Dr. Brennanové vyvede z míry Mika, ale nic z toho Brennanovou. Dr. Leger říká Brennanové, že Mikeova přítelkyně se stává divokou v márničních chlaďácích v noci. Zack volá přes počítač Brennanové a neobratně ukončuje výstřední konverzaci.

Mike odchází, když Zack mluví s Brennanovou o informaci, kterou mu poslala ohledně těl, které identifikuje. Informuje Zacka, že bude zpátky v D.C. během dvou dnů.

Později začíná Brennanová pitvu Johna Doeho 361, je to muž, čtyřicátník, rozložen, našli jej trčet z bláta s malou dírou v lebce. Detektiv Rose Hardingová a asistent M.E. Dr. James Embry asistují Brennanové. Detektiv Hardingová je zde, aby zjistila zda 361-ku zabil hurikán nebo to byla vražda. Brennanová řádně žádá Sama Pottera, aby zrentgenoval 361-ku. Sam odváží 361-ku pryč s Embrym a detektivem Hardingovou, když Dr. Leger zve Brennanovou na rande. Brennanová říká, že o tom bude přemýšlet, až se kouknou na rentgeny 361-ky.

Záblesk! Brennanová se probouzí v koupelně svého motelu, leží na zemi v kaluži své vlastní krve. Má rozříznutou hlavu, ruce pokryté krví a jedna z jejich náušnic ji byla vytržena z ucha. Přemýšlí o sobě, snaží se zjistit, co se stalo. Obrázky probleskávají její hlavou, vidí krev, nůž nebo bodec, Dr. Leger se směje, klácející se nohy, panického člověka, který běží ze schodů domu a zápěstí přibité ke stěně. Brennanová třese hlavou a snaží se vstát za pomocí svých rukou. Zhroutí se a popadne své zápěstí v bolesti. Brennanová se dostane na nohy a její telefon zazvoní. Zvedne jej. Je to hotelová recepční, která jí říká, že taxík na letiště čeká. Brennanová je zmatená, protože měla odjet až ve čtvrtek. Recepční ji informuje, že dnes je čtvrtek. Brennanová se diví, co se stalo se středou.

Brennanová je v nemocnici a je ošetřována Dr. Ryanem Hallowayem. Poznamenává, že Brennanová měla své ucho rozjitřené. Brennanová si nevzpomíná na to, co se jí stalo. Detektiv Hardingová přijíždí kvůli Brennaninu telefonátu. Žádá Dr. Hallowaye o vzorky krve, které měla na svém oblečení v naději, že tam najde i vrahovu krev. Detektiv Hardingová se ptá Brennanové, zda si na něco pamatuje. Brennanová si jen vzpomíná na flirtování s Dr. Legerem v provizorní márnici. Brennanová říká Hardingové, že byla vyšetřena na znásilnění, ale Dr. Halloway nic nenašel. Booth vstupuje ve spěchu k Brennanině zděšení. Ona by mu neřekla, aby přijel. Booth se ujišťuje, že je Brennanová v pořádku. Hardingovou zajímá, zda nejsou více než jen partneři. Brennanová říká Boothovi o všech jejích fyzických zraněních, ale zachycuje se to na tom, že ztratila jednu ze svých oblíbených náušnic, tu, která patřila její matce. Bootha zajímá, proč si nemůže na nic vzpomenout a ptá se Dr. Hallowaye, kdy budou dostupné výsledky z toxického vyšetření. Říká Boothovi, že asi tak za 24 hodin.

V D.C. v laboratoři soudního lékařství přináší Hodgins Angele a Zackovi nenovější zásilku od Dr. Brennanové. Balíček obsahuje rentgeny Johna Doeho 361. Zack je horlivý se na tom pustit do práce.

Zatímco Booth a Brennanová křižují zničenými čtvrťmi New Orleans, Brennanová přijímá telefonát od Zacka na svůj mobil ohledně rentgenů 361-ky. Brennanová si dokonce ani 361-ku nepamatuje, že by vůbec posílala rentgeny do D.C. Zack ji informuje, že je smíšené rasy, čtyřicátník, bez zřejmých anomálií na páteři a že byl zřejmě zavražděn. Zackou našel kompresní zlomeniny na pánvi a něco, co vypadá jako díra v lebce po kulce, ale není žádné výstupní zranění. Brennanová mu říká, aby pokračoval v hledání.

Po telefonátu se Brennanová snaží vzpomenout na 361-ku, ale bez úspěchu. Její paměť je zamlžená a je hladová. Nakonec přece jen nejedla dva dny.

V restauraci se Booth vyptává Brennanová na to, co si posledního pamatuje. Vše, na co si pamatuje, je Dr. Leger. Booth si chce s tím Dr. Legerem promluvit. Pak Peter Lasalle, majitel restaurace, přistoupí k Brennanové a diví se, co ještě dělá ve městě. Taky jej zajímá, co se stalo s její hlavou a obličejem. Brennanová vysvětluje, že věří, že bylo v úterý v noci napadena. Pan LaSalle říká Brennanové, že byla v jeho restauraci v úterní večer se Samem Potterem mezi osmou a devátou hodinou. Brennanová říká Boothovi, že Sam je sanitář v provizorní márnici, který praktikuje voodoo.

V provizorní márnici se ptá Brennanová Sama Pottera, proč šli na večeři. Vysvětluje, že našli drůbeží pařát a nějaký černý gumový kořen vsazený do úst 361-ky. Tohle bylo znamení voodoo. Brennanová to chtěla prodiskutovat. Sam jí vysvětluje, že voodoo je o rovnováze a ten hurikán, jež přinesla „Rudá sekta“, zničil rovnováhu v New Orleans. „Rudá sekta“ sestává z těch, jež následují zlo. Dále říká, že věří, že věci, jež našli v ústech 361-ky, byly prací Rudé sekty. Černý gumový kořen je možno najít na jednom místě, voodoo obchodě Richarda Benoita. Je dobrý člověk, řekne jim, kdo si jej přišel koupit.

Na cestě do Benoitova obchodu diskutují Brennanová s Boothem o voodoo. Booth si myslí, že to jsou všechno takové triky, ale Brennanová k tomu přistupuje z mnohem světského pohledu a porovnává to s Boothovou vírou, katolismem. Booth říká, že katolíci nevěří v zombie, ke kterým Brennanová přirovnává z mrtvých vstání Ježíše. Booth neschvaluje tohle porovnání. Brennanin mobil zvoní. Zack je na lince s informací o rentgenech 361-ky. Mají důkazy, že jeho tělo bylo šeredně rozcupáno, jako kdyby bylo taženo přívalovou vodou. Také našel zmenšený disk v jeho páteři. Brennanová žádá Zacka, aby prověřil tohle informaci se složkami pohřešovaných záplavových obětí. Booth vysvětluje Zackovi, proč se Brennanová ještě nevrátila do D.C. Lidé v laboratoři si začínají myslet, že se něco děje. Nevěří té věci s „voodoo“ a začínají si myslet, že Booth a Brennanová na tom nejsou dobře.

Brennanová a Booth přijíždějí do voodoo obchodu Richarda Benoita a Booth je ihned unesen obrazem Benoita s veteránským Cadillacem. Richard Benoit se objevuje a vysvětluje, že to je jeho auto, které používají k evakuování ze záplavových oblastí. Booth se dává do případu a vytáhne pytel s předměty, jež nalezly u 361-ky. Richard ví, že tohle bylo zlé kouzlo, práce Rudé sekty. Richardova dcera Eva se dává vyhledat záznamy o tom, kdo si nedávno koupil černý gumový kořen. Brennanová se kouká na seznam a nachází na něm Dr. Grahama Legera.

Booth s Brennanovou vstupují v tichosti do Legerova domu a volají jej. Žádná odpověď. Pak si Booth všimne černé látky, která visí přes zrcadlo. Brennanina paměť zableskne: krvavý bodec, Dr. Leger se směje, krev cákající po stěně. Brennanová míří po schodech nahoru. Booth ji následuje. Ví, že se tam stalo něco špatného a že odtud v úterý v noci uprchla. Vstupují do hlavního pokoje a nacházejí muže s odříznutým obličejem, ukřižovaného na stěně metr nad zemí s mojo pytlem kolem krku.

Do Legerova domu přijela policie a stalo se z něj místo činu. Fotografie jsou udělány a Legerovo tělo je umístěno do pytle na těla. Detektiv Hardingová je na místě činu. Vyptává se Brennanové a Bootha, co tady dělali. Když Brennanová vysvětluje všechno pochybovačné Hardingové, Booth spatří Brennaninu chybějící náušnici pod stolem. Technik na místa činu dorazí a ukazuje Hardingové rozštěpený kraví jazyk nalezený na těle. Booth lstivě popadne Brennaninu náušnici bez povšimnutí ostatních. Brennanová upozorňuje, že kraví jazyk je prací Rudé sekty. Detektiv Hardingová tomu nevěří a stále podezřívá Brennanovou z nepoctivého jednání. Bez důkazů mohou však Brennanová a Booth volně odejít.

V provizorní márnici se připojí Brennanová s Boothem k Dr. Jamesu Embrymu, který informuje Brennanovou o tom, co dělala v úterý před tím, než ji vypadla paměť. Brennanová žádá, aby se mohla podívat do složky Johna Doeho 361. Embry říká, že pro Johna Doeho 361 neexistuje žádná složka.

Míří do chladící místnosti, aby našli tělo 361-ky, uvnitř je Sam Potter, který s hadem přes rameno dává poslední pomazání zesnulým. Zack volá na Brennanin telefon. On a Angela mají problémy s rentgeny 361-ky. Angela říká, že z nějakého důvodu je nemůžou naskenovat. Budou potřebovat skutečné ostatky, jestli mají něco najít. Booth se diví, proč nezpovídali Sama Pottera, když se mu kolem jeho těla motá had. Sam vysvětluje, že on nepraktikuje zlé voodoo a Brennanová si myslí, že je příliš těžké rozumět, že existují dobré a zlé voodoo praktiky.

V laboratoři soudního lékařství Zack a Hodgins pokračují v práci s rentgeny. Hodgins je zničen, protože na rentgenech se ukazuje, že je tam nějaká zemina, ale bez skutečných vzorků nemůže svou práci provádět. Zack jeho zničení podporuje hlasitým myšlením a ignoruje Hodginsův pláč pro neporozumění.

Brennanová a BOoth stojí v Brennanině motelovém pokoji. Brennanová začíná pochybovat sama o sobě. Myslí si, že existuje možnost, že by zabila Dr. Legera. Nemá žádnou vzpomínku na to, co se stalo, a to ji děsí. Pak si Booth všímá mojo pytle na Brennanine posteli. Uvnitř ústřicové ulity, maso, kousky kůže a lidské zuby. Detektiv Hardingová vpadne dovnitř kvůli zatčení Brennanové, protože našli její krev v Legerově domě. Booth se jí zastává, ale Brennanová se vydává a Hardingová je bere do vazby.

Na policejní stanici vyslýchá detektiv Hardingová Brennanovou, která spolupracuje. Po popření, že by měla jakékoliv sexuální vztahy s Dr. Legerem, Booth a advokátka Caroline Julianová vstoupí a umlčí Brennanovou před tím, než se sama usvědčí. Detektiv Hardingová odchází po tom, co ji Caroline informuje, že Brennanová již neřekne nic dalšího.

V laboratoři v D.C. objevil Zack, že John Doe 361 měl Spina Bifida (rozštěp zadního obratle) a pak se pročesává složkami New Orleanských obyvatel, aby zjistil, kdo na tuhle nemoc trpěl.

V „Big Easy“ obědvají Brennanová a Booth se Samem Potterem a dozvídají se trochu o voodoo. Věří, že všechny ty věci z mojo pytle jsou tam kvůli prodloužení Brennaniny ztráty paměti. Myslí si, že někdo nechce, aby si vzpomněla na to, co se stalo v úterý v noci. Opouští s tímhle věděním Bootha a Brennanovou. Booth je rozrušený tím, že tohle někdo Brennanové provedl. Diví se, proč je na ni Booth tak milý. Vysvětluje, že to je proto, že dostává ty zločince a nechává je platit za to, co udělali. Přijímá to, ale sama se zajímá, zda-li to je pravda. Brennanina právnička Caroline přijíždí, aby je vyrušila. Říká jim, že toxické obraz je negativní. Oni tomu však nemohou uvěřit. Caroline zajímá, zda by nemohli přijít s jiným příběhem, jen aby Brennanová dostala nejnižší rozsudek. Myslí si, že ne. Brennanová vytahuje své rentgeny z Carolininých nemocničních záznamů a objevuje, že se doktor při své první diagnóze mýlil. Brennanová vysvětluje, že zlomenina jejího zápěstí musela pocházet buď z obranného pohybu nebo ji někdo zápěstí přibouchl do něčeho. Vezmeme-li tohle v úvahu, pak Brennanová nemohla nikoho pobodat do hrudníku a pak zlomit zápěstí. Caroline to ráda slyší. Zack volá Brennanové s identifikací Johna Doeho 361. Jeho jméno je Rene Mouton. Angela se ptá Brennanové, kdy se vrátí. Když vypoví o svém obvinění z vraždy, vzroste Angelin zájem o Brennanino blaho. Hodgins ji utěšuje.

Booth informuje Brennanovou po cestě do provizorní márnice o tom, co shromáždil o Renem Moutonovi. Mouton byl hlavou voodoo církve, dobrý chlap, který hodně pomáhal během Katriny a pak zmizel. Lidé si myslí, že zmizel kvůli daním. Sam Potter to zaslechl a prohodil, že si myslí, že to bylo kvůli tomu, že byl černokněžníkem Rudé sekty. Brennanová souhlasí s Potterem. Booth si myslí, že je sporné to teď říkat, ale souhlasí, že tahle osoba by mohla mít přístup do provizorní márnice, aby získala ty chybějící složky a schovala tělo. Což označuje Sama, Dr. Embryho a Mikeho Doyla, asistenta s tou výstřední přítelkyní. Míří do chlaďáku, aby prošli všechny těla a hledali Moutona. Místo toho nacházejí čerstvě zabitou mrtvolu Mika Doyleho a v lepenkové krabici i Moutonovo rozkládající se tělo.

Policie dorazila do provizorní márnice, kde se Booth a Brennanová snaží dát věci dohromady. Zjistili, že Moutonova lebka chybí. Dr. Embry přistoupí, aby jim dal vědět, že Mike Doyle byl zřejmě zdrogovaný a že bodec byl veden přímo do jeho lebky během nebo ihned po pohlavním styku. Detektiv Hardingová je tady, aby si to vyslechla a ukáže prstem na Sama Pottera, Dr. Embryho a Dr. Brennanovou jako hlavní podezřelé. Dr. Embry připomíná Hardingové, že v márnici není žádná ochranka. Lidé mohou přijít a odejít, jak se jim zachce. Brennanová znovu uvede, že Mike Doyle byl zabit během nebo až po sexu, což ji připomíná Mikeovu výstřední přítelkyni, která měla ráda sex v márnici. Nikdo však nezná její jméno. Hardingová už slyšela dost. Sam Potter je žádán, jestli může rozptýlit „farine guinée“ přes Moutonovo tělo. „Farine guinée“ je druh prachu, který se používá při voodoo praktikách k očištění ostatků. Když rozptyluje prach, stručně načrtávají zřetelný tvar na žebrech těla. Brennanová poznamenává, že to musí být elektrostatický náboj, nejspíše ten, který Angele zabránil zrenderovat rentgeny. Booth poznamenává, že tvar, jež prach označil, je znak Cadillacu Brougham z roku 1959. Stejného auta, jako které vlastní Richard Benoit, vlastník voodoo obchodu. Jeho dcera, Eva, musí být Mikeovou výstřední přítelkyní. Ona musí být tím vrahem.

Ve voodoo obchodě Brennanová, Booth a detektiv Hardingová konfrontují Richarda Benoita. Ptají se, zda jeho dcera randí s Mikem Doylem. Potvrzuje to a Hardingová požaduje Evu vidět. Vysvětlují, že Mouton byl obětí Evy a když žádala Mikeho, aby ukryl jeho tělo v márnici, tak řekl ne a ona ho zabila. Také mu říkají, že je členkou Rudé sekty. Má přístup do voodoo obchodu ke všem těm věcem z mojo pytle, který našli. Pan Benoit souhlasí s možností, že by mohla být vinná a vede je za ní do suterénu obchodu.

V suterénu vstupují do skladovací místnosti a nacházejí Evu mrtvou, její tělo je vhozeno do velkých bodců umístěných na stěně. Benoit ji stáhne a pláče. Brennanová a Booth prohledávají místnost. Nacházejí Moutonovu lebku a bodec, jež byl použit na Moutona a Mikeho Doyle.

Později stále v suterénu přijela policie a Evino tělo bylo odebráno pryč. Dr. Embry a Sam Potter prohledávají místnost. Sam Potter potvrzuje, že tohle byl brloh bokora, toho, kdo vyvolával temné duchy. Informuje Brennanovou, že ten bodec na stěně je používaný na obětování zvířat. Je nahřívaný do žhava, aby umrtvil zranění. Brennanová je zmatená ohledně jejího sebezabití. Dr. Embry poznamenává, že muselo být těžké prorazit bodce skrz hrudní kost, hrudník, srdce a páteř. Brennanová to nebere. Místnost je jen 3,5 metrů široká a i kdyby běžela od začátku, takové zranění je nemožné dosáhnout. Stále se dívají na Richarda Benoita. Sam Potter jej obviňuje z toho, že je černokněžník a vrah, jež zabil svou vlastní dceru, takže mohli přestat hledat vraha Moutona. Hardingová spoutává Benoita, který začíná proklínat Brennanovou. Brennanová slyšela dost. Šťouchne jej do oka a s Boothem odcházejí.

Brennanová a Booth jsou zpátky v D.C. v laboratoři soudního lékařství a říkají Angele, Zackovi a Hodginsovi o jejich případu v New Orleans. Debatují o tom, jestli je voodoo nebo jiný typ mysticismu pravý. Brennanová je neoblomná v tom, že není a Booth společně se zbytkem týmu je trochu nejistý. Brennanová se cítí zahnaná, když nemůže vysvětlit, proč si nemohla vzpomenout na úterní noc nebo na středu. Nebo proč krevní test vyšel negativně. Booth odhaluje, že Brennaninu ztracenou náušnici, kterou sebral v Legerově domě.

Hudba

  • Bo Dollis & The Wild Magnolias – Tipitina
  • Zydeco All Stars – No Scratch Blues
  • Buckwheat Zydeco – Tee Nah Nah

Fotky

468553b71f71f.jpg 468553baedbc1.jpg 468553bf272b8.jpg 468553c30ef2f.jpg 468553c71e914.jpg 468553cb46af6.jpg 468553cf7f51f.jpg 468553d37afd7.jpg 468553d800d3f.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:29

Komentáře