Epizody - sezóna 1

1x15 - Two Bodies in the Lab

Dvě těla v laborce „Když se Brennanová rozhodne zkusit rande díky on-line seznamce, stává se cílem střelby v místní restauraci, kde se má konat její schůzka. Výsledek vyšetřování odhalí, že střelec by mohl být nějak spojený s jedním ze dvou případů, na kterých zrovna pracuje. Nechce, aby byl kvůli ní někdo zraněn a sama čelí nebezpečí, když po ní ten střelec jde…“

Premiéra

15.3.2006 (USA/FOX), 11.4.2007 (ČR/TV Prima), 24.4.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Brennanová rozmlouvá s anonymním mužem z internetové seznamovací webové stránky. Vyměňují si roztomilé vtípky o vzájemných podobách před tím, než si stanoví datum schůzky v místní restauraci. Goodman přerušuje její virtuální romanci, aby ji informoval o „donášce“ s nejvyšší prioritou.

Na forenzní půdě bere Zack Brennanovou na prohlídku nějakých ostatků, které byly vyplaveny v zátoce Chesapeake Bay. Domnívá se, že tělo bylo v moři značnou dobu kvůli množství nahromaděných řas. Díry po kulkách v hrudníku, lebce a paži společně s párem cementových bot vytváří příšerný příběh. "Tahle oběť byla zavražděna 32mm zbraní, možná i 38mm, " poukazuje Zack. Goodman poučuje tým. FBI si myslí, že kosti patří Jamesi Cuginimu, šéfovi mafie, který zmizel před šesti lety po vystoupení jeho dcery. Brennanová nařizuje Zackovi, aby jej očistil a zrentgenoval kosti kvůli úlomkům z kulek. Chce obnovit známky provedené kulkami, které procházely kostmi. Když se Zack snaží o nějakou lhůtu pro očištění těla, Brennanová stydlivě oznámí Angele, že má večer rande. Booth přijíždí s hostem a rýpne si do Brennanová ohledně jejího online rande. Brennanová brání své akce, zatímco se Boothův host zvláštní agent Jamie Kenton sám představuje ostatním. On byl jedním z původních vyšetřovatelů Cuginiho případu. Booth pokračuje se škádlením Brennanové ohledně její logické metody randění a pak oznamuje týmu, že bylo lokalizováno druhé tělo.

Brennanová a Zack prozkoumávají kostru přivázanou k posteli v opuštěném skladišti. Brennanová určuje, že 90% masa chybí kvůli zohavení způsobeném posmrtně psy. Požaduje psí výkal pro Hodginse. Známky na orbitálních dutinách lebky naznačují, že oči byly vydloubnuté surovou zbraní. Tahle informace otřese Boothem, protože technika odpovídá již dříve nevyřešené vraždě, ve které figurovala sedmnáctiletá dívka. Hlavní podezřelý, Kevin Hollings, nebyl nikdy obžalován, i když všechno na něj ukazovalo. Brennanová cítí, že tento případ otevřel u Bootha staré zranění. Pak zavolá Brennanino rande, aby posunul jejich rezervaci. To spouští u Bootha hromadu otázek ohledně její citlivosti. Konec konců se Brennanová nikdy nesetkala se svým rádoby ctitelem. Její postoj je rozhodný, „Prošla jsem Tibetem a vyhnula jsem se Čínské armádě. Myslím, že jednu večeři zvládnu.“ Pokračuje v prozkoumávání těla skrz na skrz. Ligamentózní trhliny podél páteře pocházejí ze svázaných zápěstí a kotníků. Známky po noži na kostech jsou důkazem hlubokého řezu.

Kráčejíc do restaurace na schůzku se svým online rande zazní řada výstřelů a rozbíjejí sklo okna. Sprška střepů padá na Brennanovou. Vystrašená unikne smrti o vlásek.

Rozrušená Brennanová pracuje horečně na Cubiniho kostech. Štěká příkazy na Hodginse, zatímco kritizuje Zackovu práci při čištění zranění po kulkách. Brennanin tým se obává o její život. Zack dokonce zveličuje scénář, kde ochrana v Jeffersonu je snadno prolomena během tajného vpádu. Booth se vyptává Brennanové a pracuje na případu, kdy ji někdo chtěl ublížit. Brennanová vysvětluje, že její bezpečí bude nejlépe zajištěno, jakmile najde vraha. Teď chápe, že ten střelec je nejspíše nějak svázán s jednou z obětí. Tým zjišťuje, že Hodgins ještě nebyl vyzvednut, protože má nedostatek důkazů. Diskutují o rodině Romanů jako o možném spojení. S Cuginim měli v minulosti spory. Posléze je Brennanino rande také zahrnuto do mixu podezřelých. Booth slibuje Brennanové, že na ni bude dávat pozor, dokud nebude zatčen ten útočník.

David Simmons, Brennanino rande, přijímá otravný výslech od Bootha. Mezi Brennanovou a Simmonsem zapůsobí chemie a oba dva spolu flirtují, zatímco otázky létají místností. Neúprosný Booth pobízí Simmonse, ať ukáže své alibi. Je vidět očividný kontext. Booth žárlí. Brennanová přiloží do ohně trochu benzínu tím, že přijímá další schůzku se Simmonsem, aby napravili své první katastrofické setkání.

V Brennanině kanceláři identifikuje Angela oběť ze skladiště jako Penny Hamiltonovou, studentku Americké university. Brennanová i Angela jsou přesvědčené, že si Booth vezme případ osobně. Nebyl schopen prvně shromáždit dost důkazů pro usvědčení vraha. Booth vstoupí s novou informací o rodině Romanosových. Rodina je rozrušená tím, že vyšetřování Cuginiho je znovu otevřeno a „když jsou naštvaní, tak střílejí“.

Brennanová analyzuje čerstvě očištěné zranění po kulkách na Cuginim. Všímá si nějakých známek, které zanechala kulka na kosti, když prošla skrz. Její teorie: Pokud dokáže obnovit model kulky ze známek zanechaných v kosti, pak by mohla být schopná získat i samotnou kulku. Zack objevuje známky po noži, jenž zanechalo vroubkovité ostří odpovídající kapesnímu noži. Také našel další známky na její páteři, které indikují, že měla rozražené hrdlo. „Drážky v očních důlcích neodpovídají ničemu na noži,“ říká Zack poraženecky. Booth je přerušuje a ujišťuje, že dodrží závazek chránit Brennanovou.

V Boothově kanceláři hodnotí Kenton svou tajnou práci o rodině Romanosových. Z toho, co ví, nechtějí Romanosovi, aby byl případ Cuginiho znovu otevřen. Podezřívá Franka Lombardiho, že byl tím spouštěcím mužem. Lombardi je podezřelý ze zabití přes 25 lidí pro klan Romanosových. Zbraň, jíž bylo vše provedeno, je vojenská zbraň „Kolt AR15“. Kenton doporučuje Brennanové, aby z případu odešla. Ta to však odmítá.

Hodgins volá Brennanové s informacemi ohledně psích výkalů. Fasciola hepatica, parazit, který byl nalezen v hovězích játrech, by mohl být ze zbraně patřící Hollingsovi. A protože na místě činu nebyly nalezeny žádné zbytky jater, mohou být nějaké stopy v jeho bytě. Pak by měli pojítko. Zack dodává, že sečné známky v kosti ukazují na vrub v čepeli.

Brennanová a Booth zpovídají Hollingse v jeho bytě. Brennanová si všímá kapesního nože na stole. Ostří je však čisté. Na stěně je sbírka stovek starožitných klíčů. Booth zabavuje klíče, zatímco Brennanová radí vyfotografovat celou místnost.

Hollingsův advokát, Lewis Slater, obraňuje svého klienta před Boothovou žalobou. Slater tvrdí, že jeho klient nemůže být vázán k těm dívčím ostatkům. „Můj klient je uznávaný výzkumník Whitley Chemical.“ Booth posílá zprávu; nicméně nemá však dostatek důkazů, aby jej obvinil.

Kenton a Brennanová pozorují Hollingse z druhé strany zrcadla. Kenton se probírá svými složkami ohledně Romanosových, které obsahují fyzické popisy, typy krve… Brennanová informuje Kentona o své teorii rekonstrukce kulky. Ne jen, že si myslí, že může znovu vytvořit model kulky, ale získat i úhel vstupu založený na výšce. To na Kentona zapůsobí.

Booth verbuje Goodmanovy archeologické schopnosti, aby prozkoumal fotografie Hollingsova bytu. Z umístění klíčů cítí Goodman, že sbírka je cokoliv jiného, jen ne nevinnost. Kdyby to bylo nevinné, Hollings by tomu čelil. V současné konfiguraci jsou klíče vyobrazeny, jako by to byly trofeje. Goodman to přirovnává k mayanským vladařům, kteří si nechávali suvenýry svých zabitých, aby ukázali svou sílu a moc.

V laboratoři se Zack a Brennanová soustředí na poškození kolem orbitálních dutin na dívčině lebce. Zack si myslí, že to poškození mohlo vzejít od listu pily, ale je tam dodržen pravidelný vzor. Také nedostatek krvácení v okolní tkáni kolem oka naznačuje, že byla mrtvá dříve, než jí vyjmuli oči. Hodgins jim sděluje nové informace ohledně Cuginiho případu. Cement na jeho nohách sestával z popílku místo portlandského cementu, dražšího materiálu. „Tapford Construction“, firma, kterou vlastnil Carlo Romano před šesti lety, používala popílek.

Romano je zatažen do výslechu. Kenton říká, že prověřují faktury a jména každého, kdo pracoval v jeho stavební společnosti za posledních šest let. Brennanová jim dává vědět, že Hodgins bude hledat nějakou kůži nebo nehet v betonu, aby získal DNA. Booth přijímá hovor, ve kterém se dozvídá, že soudce nařídil vydání Hollingsových klíčů dříve, než je všechny prozkoumali. Brennanová odhaduje, že rýhy kolem očních důlků byly vytvořeny jedním z klíčů. Mají jen půl hodiny na to, aby našli klíč, který k rýze bude sedět.

Booth dočasně zamkne Brennanovou v jejím bytě. Nabídne se, že zůstane přes noc. Booth míří k ledničce pro nějaké pití. Ta však exploduje a Booth přeletí přes místnost.

Brennanová sedí u Bootha v nemocnici. Prozkoumává jeho rentgeny a nachází spousty mnohonásobných zlomenin na jeho nohách, jenž odpovídají bití. To je běžná metoda mučení ve Středním východě, bití chodidel nohou trubkami nebo hadicemi. Také nachází znamení po zraněních. Její vina se prohlubuje, když vidí, jak trpí.

V laboratoři se Kenton ptá Angely na její digitální zvětšovací program pro rekonstruování známek po kulce. Zjišťuje, že by mohla porovnat digitální repliku s jakoukoliv obnovenou kulkou, kterou má FBI. Hodgins hlásí, že výbušniny perfektně souhlasí se sirným výrobkem z Hollingsovy chemické společnosti.

Kenton za podpory týmu FBI agentů vtrhne do Hollingsova bytu. Je prázdný. Nacházejí mapu otevřenou na stejné části města jako u minulé oběti. Zack volá Brennanové, aby jí řekl, že jeden z klíčů odpovídá rýhám v očních důlcích. Také byl ponořen v nějakém druhu chemické koupele, aby z něj bylo odstraněno všechno organické.

Hodings navštěvuje Bootha v nemocnici. Říká mu, že našli mapu té čtvrti. Booth se začíná vyptávat na shody v případu. Je tam příliš mnoho stejného. Předchozí Hollingsovy případy však nikdy neobsahovali žádný výbuch. Hodginsovy divoké konspirační teorie zapálí Boothovu představivost. Uvědomuje si, že Kenton může být ten útočník.

Jedouc v tajném autě FBI diskutují Kenton a Brennanová o případu. Kenton míří do opuštěné budovy, kde svědek spatřil vstupovat nějakou ženu. Brennanová nabídne svou asistenci, ale potřebuje zavolat Zackovi. Myslí si, že ví, jak dokončit obraz kulky. Její hovor je přerušen Kentonovou zbraní, která jí míří přímo do obličeje.

Booth jede nacpaný v Hodginsově Mini-cooperu. Booth teď vše ví. Kenton pracoval v organizované zločinu ve stejnou dobu, kdy byl zavražděn Cugini. A on byl jediným, kdo znal detaily o obou vyšetřováních. Takže vyzvěděl vše o Hollingsovi a použil to k odvržení podezření ze sebe. Booth se za to cítí zodpovědný. Míří do opuštěné budovy označené na Hollingsově mapě.

Kenton se přiznává Brennanové. Byl ve styku s rodinou Romanosových. Nechal Cuginiho zabít. Potřeboval zabít Brennanovou, aby předešel nalezení shody střely ze zbraně s jeho zbraní. Brennanová se rozhodne, že se nevzdá bez boje. Nakonec je Brennanová sražena Kentonovým revolverem do bezvědomí.

Booth míří do budovy na mapě. On a Hodgins také odvozují, že Hollings je již mrtvý, což je část Kentonova krytí. Spojují se s týmem FBI v budově a koordinují plán útoku.

Kenton spoutává Brennanovou a otvírá nůž, na kterém je vidět zub, který odpovídá zubu na obětech. Zamýšlí zavraždit Brennanovou, stejně jako ty ostatní. Dříve než vůbec může vykonat jakékoliv zmrzačení, vtrhne Booth s ostatním dveřmi. Kenton padá na podlahu po tom, co chytí kulku z Boothovy pistole.

V nemocnici utěšuje Brennanová Bootha před tím, než odejde na své přeplánované rande. Odchází, ale pak se vrací, rozhodnutá zrušit své rande. Sedí s Boothem a oba sledují v tichosti TV.

Hudba

  • Foreigner – Hot Blooded
  • Brookville – Walking On Moonlight
  • Depeche Mode – A Pain That I'm Used To

Fotky

468552f06f1f9.jpg 468552f3ed102.jpg 468552f7b1676.jpg 468552fb5c47a.jpg 468552fee6fa2.jpg 46855302b6124.jpg 468553072960f.jpg 4685530aa36cd.jpg 4685530e60850.jpg

Komentáře (0) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:18

Komentáře