Epizody - sezóna 1

1x11 - The Woman in the Car

Žena v autě „Když je v autě nalezeno spálené ženské tělo společně se znaky únosu jejího dítěte, podezřívají Brennanová s Boothem z únosu jeho otce, Carla Deckera. Věci se však během vyšetřování zkomplikují, když se ukáže, že je Decker zařazen do programu na ochranu svědků…“

Premiéra

1.2.2006 (USA/FOX), 14.3.2007 (ČR/TV Prima), 28.3.2007 (SR/TV JOJ)

Review

Naléhající Booth se objevuje v setu ranní televizní show „Dobré ráno, DC!“, kde hledá Brennanovou, jež složitě proplouvá propagací její aktuální knihy „Zrození z kostí“. Odvádí ji na místo činu, kde bylo nalezeno tělo ve spáleném autě. Dítě bylo uneseno a může být ještě naživu.

Přivážejí tělo do laboratoře, kde analyzují ostatky: žena, pánevní kost indikuje porod před 5 až 8 roky, stoličky byly vytaženy a nahrazeny zlatými umělými zuby. Měli by tedy hledat východoevropanku, který imigroval před deseti lety. Najedou objeví Zack něco zasazeného v hrdle oběti.

Jsou vyrušeni agentkou Samanthou Pickeringovou, která byla přiřazena provést bezpečnostní prověrku šprtího týmu pro Ministerstvo zahraničí, aby se ujistili, že nikdo z nich není bezpečnostním rizikem.

Angela rekonstruuje obličej oběti a porovnává jej s databází imigrantů. Nacházejí shodu s Polinou Rozalinou Semovou, která imigrovala do USA v roce 1994 se svou sestrou Marií. Vdala se za Carla Deckera, který měl osmiletého syna Donovana a s Carlem žijí odděleně již tři měsíce. Booth říká, že existuje šance, že je Carl únosce.

Brennanová s Boothem jedou do domu Carla Deckera, všímají si dvou mužů, kteří kradmo parkují v pickupu. Vidí jednoho z nich brát fotku, tak Booth jde k nim. Rozbíjí okno jejich auta a jednoho vytahuje ven. Najednou všichni tři muži vytáhnou zbraně a míří vzájemně na sebe. Nakonec se ukáže, že to jsou U.S. Marshals.

Náměstek ředitele Cullen říká Boothovi, že Decker je sledován, protože je v programu federální ochrany svědků. Plánuje se, že za 2 dny vystoupí před velkou porotou. Carl bude vypovídat proti KBC Systems, neboť ví o posílání vadného brnění do Iráku. Ministerstvo spravedlnosti mu věří. Decker si myslí, že je v nebezpečí před společností, ale dosud ještě neví, co se stalo jeho ženě a synovi. Ministerstvo spravedlnosti nechce, aby se to dozvěděl, protože by mohl přestat vypovídat. Brennanová říká, že by to Decker měl vědět. Ale Ministerstvo spravedlnosti argumentuje tím, že KBC je zodpovědné za 30 mrtvých a to je důležitější. To naštve jak Brennanovou tak i Bootha. V laboratoři hlásí Zack, že v Polinině hrdle našli zaseknuté ucho. Možná jej ukousla jednomu z útočníků…

Booth mluví s Marií Semovou, Polininou sestrou. Říká, že když se Polina s Carlem rozdělili, ona s Donovanem zůstali u ní. Polina podezřívala Carla, že měl poměr, protože našla účtenku z kreditní karty z hotelu. On o tom nechtěl mluvit, takže jej nechala. Angelu zadržuje agentka Pickeringová kvůli bezpečnostní prověrce. V Angelině složce je dlouhý seznam, jenž vypadá, že se nehodí do instituce, ale Angela má k tomu všemu vysvětlení.

Dostáváme se do scény, kde Booth mluví s výkonným ředitelem KBC Trentem Sewardem a jeho právničkou Sharon Poeroyovou. Seward vykresluje Deckera jako nespokojeného zaměstnance. On sám sloužil ve Vietnamu a nikdy by neriskoval životy vojáků s poruchovým brněním. Označí tvrzení Carla Deckera jako falešné a říká Boothovi, že by měl hledat únosce někde jinde.

Booth říká Brennanové, že má bezpečnostní záznam z hotelu, kde zůstával Decker v utajení. Něco by na něm mohlo být. Mezitím Zack a Brennanová zhodnocují možné podmínky obklopující Polininu smrt – vtisknuté známky do kosti po mučení, mnohonásobné záchvaty po elektrickém proudu; její tělo bylo tedy spáleno posmrtně. Booth předpokládá, že ji možná mučili, aby zjistili, kde se skrývá její manžel.

V Jeffersonu Samantha Peckeringová rekrutuje svou další oběť. Hodgins se postaví na odpor dokud si neuvědomí, že jej Samantha nechce zpovídat. Všichni jej tedy označí jako „neškodného“. To Hodginse naštve více, než přiznává. Angela pomáhá Boothovi hledat Deckera na bezpečnostním záznamu z motelu za použití svého Rozeznávacího programu na skupiny lidí. Uvidí jej, jak se setkává s neznámým mužem. O němž Booth objeví, že to je asistent amerického právního zástupce Ken Weeks, který je přiřazený na Deckerův případ. Weeks oznamuje, že Decker zmizel, když si nemohl promluvit se svým synem Donovanem.

V laboratoři odpovídá Zack obratně Pickerové na její otázky jako automat. Booth s Brennanovou sledují šílícího Deckera do KBC Systems, jenž přiložil Sewardovi zbraň k hlavě a požaduje, aby byl propuštěn jeho syn. Napětí se stupňuje, když žádají Deckera, aby se vzdal. Carl Decker je obviní, že vzali jeho synu nejlepší šanci na přežití.

Booth, Brennanová, Cullen, Weeks a Decker se setkávají všichni spolu. Decker trvá na tom, že Seward neudělá nic, co by jej odradilo vypovídat, včetně zabití jeho ženy a unesení syna. Weeks říká, že nejlepším způsobem, jak Sewarda zničit, je vypovídat proti němu. Decker však tvrdí, že když to udělá, tak zabijí jeho syna. Říká Boothovi, že bude vypovídat, jedině pokud bude jeho syn přítomen u soudu. Booth od Deckera vyzví kódové slovo k Donovanovi. Jde hledat chlapce.

Z ušního mazu v uchu byl Hodgins schopen nalézt pyl specifický pro jižní Afriku spolu se stopy azbestu. Brennanová říká Boothovi, že hledají Jihoafričana s jedním uchem. Booth říká, že společnosti najímají jihoafrické „bezpečnostní konzultanty“ jako žoldáky. Na svém stole otvírá Booth balíček. Je tam Donovanův prst se vzkazem, který zní: „Odprejskni“.

Závod na záchranu pohřešovaného Donovana právě začal. Potřebují získat klíčové informace tak rychle, jak jen to bude možné. Brennanová dokládá, že úroveň krevní sytosti v prstu je vysoká. Byl ještě naživu, když mu uřezali prst. Šprtí tým sbírá veškerá data, která mohou: prst byl uťat sekerou na dřevěném povrchu. Azbest z brzdového pedálu, poloolověný benzín, mechanické sedátko, generátor: to všechno naznačuje, že hledají opuštěnou benzinovou stanici nebo obchod s nářadím, který je mimo výseč.

Booth zaciluje oblast, kde vzali Polinu, stopováním jejího mobilního telefonu. Jedná se o oblast o rozloze 112 čtverečních metrů se šesti opuštěnými benzínovými stanicemi. Na jedné ze stanic používají zobrazovač FLIR a lokalizují 3 dospělé postavy. Donovan je s nimi.

SWAT tým se přidává pod vedení Bootha. Ten si jde pro dítě. Vrážejí do opuštěné benzínky, kulky lítají vzduchem, odstraňují žoldáky, zatímco jde Booth k Donovanovi. Zachraňuje jej a přivádí chlapce zpět k jeho otci. Nechávají na soudu, ať rozřeší, kdo je zodpovědný za únos, ale pro dnešek alespoň zachránili Donovanův život.

Hudba

Fotky

4685518b0c39f.jpg 4685518f9c855.jpg 468551940be31.jpg 468551988bb59.jpg 4685519c730b2.jpg

Komentáře (2) | Vložil(a) popKorn | 30.06.2006 09:06

Komentáře

Pepe (15.03.2009 · 21:42)
Je z časti 1x10 nie1x11.
Pepe (15.03.2009 · 21:41)
Posledná fotka nie je z tejto časti